Najlepsza higiena intymna podczas miesiączki i po porodzie

Do linii organicznych, certyfikowanych tamponów i podpasek GingerOrganic dołączyły nowe bezpieczne dla zdrowia - podkłady poporodowe tej ekologicznej marki. Produkty do higieny intymnej GingerOrganic jako jedyne na świecie posiadają aż 5 międzynarodowych certyfikatów. Dzięki nim wrażliwe części ciała kobiet mają kontakt jedynie z czystą bawełną, bez syntetycznych składników, substancji chemicznych, chloru, dioksyn, pestycydów oraz alergizujących składników zapachowych. Produkty GingerOrganic dają kobietom i dziewczynom szansę na uniknięcie podrażnień, alergii, zakażeń i wielu poważnych chorób związanych z niewłaściwą higieną miejsc intymnych w czasie miesiączki i po porodzie.

Konwencjonalne podpaski i tampony wytwarza się głównie z mieszanki bawełny i celulozy drzewnej, natomiast wybiela się je za pomocą chloru. Niestety w procesie wybielania wydzielają się dioksyny, które podejrzewa się o rakotwórczość. Nawet jeśli tampony mają w swoim składzie wyłącznie bawełnę, to również mogą zawierać szkodliwe substancje, takie jak: pestycydy i herbicydy, które są stosowane na klasycznych, nieorganicznych uprawach bawełny. Doktor nauk medycznych, specjalistka ginekologii i położnictwa Ewa Kurowska stwierdza, iż klasyczne podpaski mogą podrażniać, wysuszać śluzówkę okolic intymnych, wywoływać alergie. Uważa, że szkodzą chemiczne pochłaniacze wilgoci, którymi nasączone są podpaski i wkładki, substancje zapachowe i barwniki kolorowych nadruków, które są najsilniejszymi znanymi alergenami. Bielenie chlorem nasila negatywne reakcje ze strony skóry i błon śluzowych. Stosowanie do higieny intymnej środków, które osłabiają naszą barierę immunologiczną sprzyja infekcjom, a te mogą skutkować nawet problemami z zajściem w ciążę. Dlatego niezwykle ważna jest właściwa higiena. Niestety, jak mówi ekspertka, w najbardziej intymne i delikatne miejsca przez lata aplikujemy produkty, nie znając ich składu.

GingerOrganic to certyfikowane, organiczne produkty do higieny intymnej dla kobiet. Ich wyjątkowość polega na tym, iż wykonane są z czystej, certyfikowanej, organicznej bawełny i niczego więcej, bez syntetycznych składników, substancji chemicznych, chloru, dioksyn, pestycydów, GMO oraz silnie alergizujących składników zapachowych. Co oznacza, że jedyne z czym styka się ciało kobiety to organiczna bawełna. Produkty GingerOrganic stworzyła Dunka - Helena Kristensen, w trosce o zdrowie kobiet. GingerOrganic jest jedyną na świecie marką organicznych produktów do higieny intymnej dla kobiet, która otrzymała aż pięć międzynarodowych certyfikatów: Nordic Ecolabel, ECOCERT, AllergyCertified, FSC, GOTS.

Na każdym opakowaniu GingerOrganic znajduje się jasna informacja z czego są wykonane produkty, które aplikujemy w najbardziej intymne miejsca. Zostały one wyprodukowane w 100% z naturalnych składników. GingerOrganic to produkty prawdziwie hipoalergiczne, przyjazne nawet dla najwrażliwszych alergiczek, bez barwników i składników zapachowych, które są bardzo częstym powodem podrażnień i infekcji. Tampony, podpaski, wkładki i nowe podkłady poporodowe GingerOrganic są wolne od alergenów, co potwierdza międzynarodowa organizacja ALLERGY CERTIFIED poprzez nadanie swojego certyfikatu. Nie są bielone chlorem, ale nadtlenkiem wodoru. Dzięki temu są wolne od toksycznych dioksyn.

Twórczyni marki GingerOrganic – duńska pielęgniarka i położna - dała wybór kobietom, które poszukują bezpiecznych dla zdrowia, nieuczulających produktów. Z własnego doświadczenia wie, jak istotne jest dbanie o ciało i zdrowie, a także troska o środowisko, zrównoważony rozwój i przyszłe pokolenia.

Nowe podkłady poporodowe GingerOrganic wykonane są z certyfikowanej bio bawełny, nie zawierają substancji chemicznych, chloru, dioksyn, składników zapachowych i barwników. Podkład jest bardzo chłonny, miękki i delikatny dla ekstremalnie wrażliwych po porodzie - okolic intymnych. Naturalna bawełna pozwala skórze oddychać. Podkład jest wybielany nadtlenkiem wodoru (czyli wodą utlenioną). Podobnie jak inne produkty GingerOrganic posiada  5 certyfikatów. Bio folia barierowa podkładu jest w 100 % pozyskiwana ze skrobi kukurydzianej.

W asortymencie GingerOrganic znajdziemy: podpaski na dzień, podpaski na noc, dopasowujące się do bielizny wkładki higieniczne, pakowane pojedynczo wkładki higieniczne, tampony z aplikatorem i bez aplikatura w rozmiarach: mini, normal, super, a także nowe podkłady poporodowe.

  • Tampony, podpaski, wkładki GingerOrganic, cena ok. 19 zł
  • Podkłady poporodowe GingerOrganic, opakowanie: 10 sztuk, cena ok. 39 zł

www.sklep.4organic.pl