Frosch Baby Środek do higienicznego czyszczenia

Frosch Baby Środek do higienicznego czyszczenia - kolejna nowość od jedynej na rynku marki oferującej ekologiczne środki do czyszczenia akcesoriów dziecięcych oraz prania i odplamiania ubranek

Używane przewijaki, krzesełka do karmienia czy zabawki brudzą się i są siedliskiem wielu bakterii, które mogą być groźne dla małych dzieci. Regularne czyszczenie takich rzeczy to dla każdego rodzica konieczność. Tradycyjne środki czystości mogą jednak wywoływać podrażnienia u dziecka dotykającego wyczyszczonych przedmiotów. Z takim ryzykiem nie wiąże się używanie nowego Środek do higienicznego czyszczenia od ekologicznej marki Frosch Baby.

Skóra dorosłego człowieka potrafi mieć nawet pół centymetra grubości. Skóra dziecka jest nie tylko kilka razy cieńsza i dużo wrażliwsza niż u osoby dorosłej, ale także bardzo łatwo wchłania substancje stosowane zewnętrznie. Z tego powodu tak ważne jest, by do pielęgnacji dziecka używać odpowiednich produktów, zawierających jak najmniej zbędnych chemicznych dodatków. To powszechna wiedza, jednak nie wszyscy rodzice mają świadomość, że dbanie o skórę dziecka nie kończy się na wybraniu odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.

Gdy posiłki stają się wyzwaniem

Poznawanie otaczającego świata przez dziecko zazwyczaj oznacza dla rodziców dużo dodatkowego sprzątania. Szczególnym wyzwaniem potrafią być posiłki, gdy wraz z maluchem je całe ubranie, stoliczek, krzesełko do karmienia, ściana, podłoga i wszystko w najbliższym sąsiedztwie. Sprzątanie po takim posiłku zazwyczaj nie jest problematyczne, ale często odbywa się przy zastosowaniu tradycyjnych środków czystości, które mogą być drażniące dla skóry malucha. Rozwiązaniem problemu jest Frosch Baby Środek do higienicznego czyszczenia.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

- Z punktu widzenia dermatologa, który niemal codziennie konsultuje wysypki alergiczne u niemowląt i małych dzieci, jestem przekonana, że ważny jest prawidłowy dobór składników tych substancji chemicznych, które mają kontakt z dziecięcą skórą. Im prostszy, zaledwie kilkuskładnikowy preparat, pozbawiony substancji zapachowych i delikatny dla skóry oraz błon śluzowych, tym lepiej jest tolerowany i nie alergizuje. Środowisko domowe, w którym przebywają małe dzieci wymaga dodatkowych starań o zachowanie higieny i nie narażanie na rozwój mikroorganizmów chorobotwórczych. Nie należy dążyć do sterylności używając preparatów dezynfekcyjnych, ale czyścić otoczenie niemowląt preparatami łagodnie myjącymi i nieuczulającymi - komentuje dr Anita Tarajkowska-Olejnik, dermatolog.

Dbająca zarówno o  bezpieczeństwo skóry dzieci jak i o czystość oraz środowisko marka Frosch Baby tworzy produkty bazujące na składnikach naturalnych, które nie podrażniają skóry. Frosch Baby Środek do higienicznego czyszczenia został przetestowany dermatologicznie, jest hipoalergiczny, nie zawiera substancji zapachowych ani barwników, ma pH neutralne dla skóry.  Naturalny skład i brak zbędnych substancji chemicznych to gwarancja bezpieczeństwa dla dziecka, której potwierdzeniem jest sposób użycia - czyszczonej powierzchni nie trzeba spłukiwać, wystarczy jedynie przetrzeć do sucha czystą szmatką lub ręcznikiem papierowym. Ponadto formuła została wzbogacona o prowitaminę B5, która odgrywa bardzo ważną rolę w procesie regeneracji skóry oraz błon śluzowych.

Niezawodna skuteczność

Nowy produkt od marki Frosch Baby niezawodnie czyści wszelkie powierzchnie zmywalne, takie jak krzesełka do karmienia, przewijaki, plastikowe elementy wózków i fotelików samochodowych, nocniki czy zmywalne zabawki. Produkt dostępny w wygodnej postaci w sprayu ułatwiającym aplikację.

Frosch - siła płynąca z natury

Frosch Baby to ekologiczna linii produktów dla niemowląt i dzieci do dbania o czystość i higienę otoczenia, w którym się wychowują. Produkty te nie zawierają sztucznych barwników,  aromatów ani innych zbędnych dodatków. Powstają tylko na bazie naturalnych składników, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla wrażliwej skóry małych dzieci oraz niemowląt.                                       

Frosch Baby to jedyna na rynku kompletna linia ekologicznych produktów pozwalająca rodzicom nie tylko troszczyć się o swoje pociechy, ale równocześnie o środowisko naturalne, by w przyszłości mogły one żyć w czystym i zielonym świecie.

Na linie Frosch Baby składa się: Płyn do mycia akcesoriów dziecięcych, który otrzymał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, Płyn do prania ubranek dziecięcych, Koncentrat do płukania ubranek dziecięcych oraz Spray do usuwania plam z ubranek.