"Powrót Strażnika Legend" - nowy polski film animowany!

Twórcy najpopularniejszego za granicą polskiego serialu dla dzieci - AGI BAGI - rozpoczęli prace nad pełnometrażową animacją familijną o rzeczywistości wirtualnej i krainie legend.

Film zyskał wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Programu Kreatywna Europa. 

"Powrót Strażnika Legend" to wypełniony akcją animowany, familijny film przygodowy rozwijany przez Studio Badi Badi. Historia opowiada przygody rodzeństwa, Malwiny i Gucia, którzy wraz z magicznym Latającym Misiem przenoszą się do wirtualnego świata legend by uwolnić go spod panowania złowieszczego Cyberusa. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy wirtualna rzeczywistość zbyt mocno zazębia się ze światem rzeczywistym, a kraina legend zdaje się być najbardziej realną.

'Powrót Strażnika Legend''Powrót Strażnika Legend' materiały prasowe

Oprócz oczywistej roli rozrywkowej, film ma również zachęcić dzieci do zainteresowania się europejskimi legendami oraz zaciekawić różnorodnością postaci i bogactwem opowieści, które funkcjonują w europejskiej kulturze.

Scenariusz, na podstawie pomysłu reżysera Tomasza Niedźwiedzia, napisał Bartosz Wierzbięta - scenarzysta m.in. serialu dla dzieci Przytul mnie. Autor polskich dialogów do takich superhitów jak Shrek, Madagaskar czy Misja Kleopatra.

'Powrót Strażnika Legend''Powrót Strażnika Legend' materiały prasowe

Partnerem projektu jest muzyczne Studio SPOT. Muzykę do filmu skomponuje Łukasz Targosz -  jeden z najbardziej utalentowanych polskich kompozytorów, wybrany w tym roku w preselekcji do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscar.

Obecnie w rozwój projektu jest zaangażowany ponad 20 osobowy zespół grafików i animatorów, a efektem ich pracy jest teaser do filmu, który już można obejrzeć na platformie Vimeo: https://vimeo.com/256909005.

Czy jesteście gotowi na następny level polskiej animacji?

'Powrót Strażnika Legend''Powrót Strażnika Legend' materiały prasowe