Każdy z nas może mieć talent - największym wyzwaniem dla rodzica jest go zaakceptować [AKADEMIA 5.10.15]

Każdy z nas, ma swoje talenty, uzdolnienia, czy szczególne predyspozycje. Jest jednak coś, co różni dzieci i dorosłych - ograniczenia, jakie nakładamy na siebie i na innych.

Małgorzata Ohme, ekspertka Akademii 5.10.15:

Kiedy ktoś zapyta was: "Jaki talent ma wasze dziecko?" - większość bez wahania wymieni co najmniej jeden obszar (muzyka, plastyka, matematyka, sport), jednak gdy zastanowimy się nad tym, jak my - rodzice, wspieramy nasze dzieci w rozwijaniu ich zdolności czy pasji, odpowiedź nie przychodzi tak łatwo. Bądźmy uważni i wrażliwi na nasze dzieci i ich potrzeby. Pozwalajmy im próbować, eksperymentować i uczyć się. Nikt z nas nie ma mocy rozdzielania talentów - pamiętajmy o tym, że talent dziecka wcale nie musi być marzeniem rodzica. Nie odmawiajmy dzieciom prawa do rozwoju w zgodzie ze sobą. Przed każdym rodzicem stoi ogromne wyzwanie wychowania dziecka: szczęśliwego, kochanego, świadomego swoich mocnych stron. To szalenie trudne szczególnie, gdy dziecko zaczyna przejawiać ukierunkowane zdolności. Sztuką jest je widzieć, a prawdziwym sukcesem wspierać dziecko w ich rozwijaniu.

Jest tylko jeden "przepis na talent" - pozwolić mu wzrastać i go zaakceptować. Bo to, co dla nas dorosłych bywa błahe i bez przyszłości, uskrzydla nasze dzieci.

Akademia 5.10.15Akademia 5.10.15 Delfina Olkowicz/materiały prasowe

O Akademii 5.10.15.

Akademia 5.10.15. to zainaugurowany w listopadzie 2017 r. projekt aktywnie wspierający rodziców w codziennych wyzwaniach związanych z posiadaniem dzieci (m.in. wychowanie, pielęgnacja, żywienie, kwestie psychologiczne, bezpieczeństwo, problemy w przedszkolu czy szkole).

Ekspertką projektu jest Małgorzata Ohme - znany psycholog dziecięcy.
Celem projektu jest podzielenie się wiedzą i doświadczeniem, które marka 5.10.15. zbierała przez wszystkie lata istnienia na rynku. Przez ćwierć wieku byliśmy dla rodziców doradcą w kwestii komfortowego i modnego ubioru. Odkąd powstała Akademia, jesteśmy także partnerem i towarzyszem w ważnych rodzinnych momentach, a także codziennych problemach i trudnościach, które są nieodłączną częścią rodzicielstwa.

Odwiedź bloga Akademii 5.10.15 - 51015kids.eu/blog

Mamo, Tato - wspieramy Cię aktywnie w codziennych wyzwaniach związanych z rodzicielstwem. Niech będzie ono dziecinnie proste!

Wiosenna kolekcja 5.10.15Wiosenna kolekcja 5.10.15 @Edyta Leszczak/materiały prasowe

Akademia 5.10.15. o dziecięcych talentach

20 marca w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie Akademii 5.10.15., tym razem poświęcone tematowi dziecięcych talentów - ich odkrywaniu, wspieraniu, rozwijaniu, a także motywacji, zdolności i akceptacji ograniczeń. Gościem specjalnym spotkania była Anna Dereszowska, a o własnych doświadczeniach opowiedziała Roksana Węgiel - zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji programu The Voice Kids. Wydarzenie poprowadziła ekspertka Akademii 5.10.15. - Małgorzata Ohme, znany psycholog dziecięcy.

Zdjęcia ze spotkania zobaczysz tutaj >>

Akademia 5.10.15. o dziecięcych talentachAkademia 5.10.15. o dziecięcych talentach materiały prasowe

O marce 5.10.15.

5.10.15. towarzyszy rodzicom i ich pociechom projektując kolekcje odzieży dostosowane do poszczególnych faz rozwoju dziecka (0-2 lata, 2-7 lat, 8-12 lat).

To jedna z najsilniejszych polskich marek w kategorii moda dziecięca, uhonorowana już czterokrotnie certyfikatem Superbrands, a w tym roku także Gwiazdą Jakości Obsługi, co świadczy o jej docenieniu przez klientów.

5.10.15. to jedna z największych sieci odzieżowych dla dzieci w Polsce, posiadająca blisko 220 sklepów w 190 miastach oraz prężnie działający sklep internetowy www.51015kids.eu

Marka jest obecna na rynku od 25 lat!

Jaka jest wiosenna kolekcja 5.10.15.? Zobacz zdjęcia w naszej galerii >>