Do 2 marca poprzez stronę Fundacji https://www.frm.org.pl/pl/blog/challenge-charytatywny-lodowa-mila można przekazać wpłatę na rzecz programu Pokoi Rodzinnych Fundacji Ronalda McDonalda. Zbiorka pieniędzy towarzyszy inicjatywie Piotra Biankowskiego, mistrza lodowego pływania (winter swimming), który 17 marca popłynie w wodzie Zatoki Gdańskiej.
W zeszłym roku Amerykanin Eivind Djupedal, przyjaciel Fundacji i fan Polski, zebrał 15 tysięcy dolarów, podczas akcji towarzyszącej jego narciarskim zmaganiom w Biegu Piastów. Czy Piotrowi uda się pobić ten rekord? Na stronie Fundacji możemy śledzić jak wpłaty przybliżają Piotra Biankowskiego do symbolicznej mety dystansu 1 mili, bowiem każde wpłacone przez donatorów 50 zł przeliczane jest na jeden metr trasy w lodowatych wodach Zatoki Gdańskiej, którą wkrótce podejmie się pokonać Piotr.
Pokoje Rodzinne
W roku 2009 Fundacja ruszyła z programem Pokoi Rodzinnych. Jest to wydzielona przestrzeń na terenie szpitala przeznaczona dla rodziców i opiekunów małych pacjentów pozwalająca na odpoczynek, posiłek czy kąpiel czy też pranie rzeczy osobistych. Pierwszy Pokój Rodzinny powstał na terenie Kliniki Rehabilitacji Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu pod Warszawą.
Od 2015 r. Fundacja prowadzi też Pokoje Rodzinne w Szpitalu Pediatrycznym WUM
w Warszawie, gdzie udało się w pełni wyposażyć 25 kuchni i 20 salonów dziennego pobytu. - To pierwsza taka placówka medyczna w której oddział Fundacji Ronalda McDonalda realizuje w tym samym czasie projekt wielu Pokoi Rodzinnych. Warszawski szpital dziecięcy WUM to obiekt szczególnie przyjazny rodzinie. Dzięki inicjatywie i wsparciu finansowemu naszej Fundacji wszyscy rodzice hospitalizowanych dzieci mogą spędzać noc korzystając z pełnowymiarowych łóżek i kompletów pościeli - mówi prof. Adam Jelonek z Zarządu Fundacji.
Tysiące rodziców skorzystało do dziś z tych udogodnień. W pełni wyposażona kuchnia, wygodna przestrzeń odpoczynku, zaplecze socjalne - to wszystko pozwala łagodzić stres i trudy związane z długim pobytem z dzieckiem w szpitalu.
O Fundacji
Tworzenie, wspieranie i realizacja programów, które pomagają dzieciom żyć w zdrowiu
i pomyślności, aby rodzina mogła być razem - to misja powstałej w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda należącej do działającej w 64 krajach sieci organizacji dobroczynnych Ronald McDonald House Charities. Jej programy są realizowane dzięki wsparciu szeregu firm, osób prywatnych, samorządów i wolontariuszy. Skala tych działań obejmuje całą Polskę. W centrum uwagi znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz wsparcie dla rodziny w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków.
Dodatkowe informacje:
www.frm.org.pl
www.facebook.com/FundacjaRonaldaMcDonalda
www.frm.org.pl/web/dom-ktory-leczy/
www.rmhc.org