Zdrowe ząbki z CURAPROX BABY

Pediatrzy i stomatolodzy apelują, aby o higienę jamy ustnej dziecka dbać już od pierwszych dni jego życia. Ogromne znaczenie ma tu odpowiedni dobór smoczka, gryzaczka czy szczoteczki do zębów. Od tego zależy bowiem prawidłowy zgryz dziecka, a także profilaktyka próchnicy, która potrafi rozwinąć się nawet na pierwszych ząbkach. Na rynku mamy obecnie duży wybór tego typu produktów dla maluchów. Różnią się one między sobą kolorem, rozmiarem, ale przede wszystkim kształtem i tworzywem, z którego są wykonane. Zdecydowanie najlepszym wyborem są w pełni bezpieczne, najwyższej jakości produkty, szwajcarskiej firmy CURAPROX. Firma ta już od 45 lat jest wiodącym, światowym ekspertem w zakresie zdrowia jamy ustnej i profilaktyki stomatologicznej. Obecnie, przy współpracy ze stomatologami dziecięcymi, ortodontami oraz pediatrami, stworzyła innowacyjną linię produktów dla najmłodszych CURAPROX Baby, która gwarantuje prawidłowy rozwój jamy ustnej oraz zachowanie stuprocentowej higieny. Należą do niej: smoczki, gryzaki oraz szczoteczki do zębów.

SMOCZKI CURAPROX BABY

To nieprawda, że używanie przez dziecko smoczka źle wpływa na jego zgryz. Taki wpływ może mieć tylko używanie złego smoczka, niedostosowanego do budowy jamy ustnej malucha. Smoczki z linii CURAPROX Baby mają wręcz odwrotne działanie. Zapewniają prawidłowy rozwój podniebienia i żuchwy dziecka. Swoją niespotykaną dotąd na rynku budowę zawdzięczają słynnemu szwajcarskiemu specjaliście z dziedziny ortodoncji - doktorowi medycyny, Herbertowi Pick'owi. To właśnie dzięki jego badaniom, smoczki CURAPROX Baby posiadają:

-        Idealnie dopasowany, płaski kształt - smoczek nie przemieszcza się w budzi dziecka, gwarantując swobodne oddychanie i spokojny sen.

-        Skrzydełka, które eliminują ciśnienie powstające podczas ssania i uniemożliwiają powstanie próżni powodującej odkształcanie się plastycznego podniebienia szczęki dziecka.

-        Silikonową tarczę, która pozostaje z dala od dolnej szczęki tak, aby umożliwić jej naturalny rozwój oraz wykształcenie się mięśni ust.

Smoczki z linii CURAPROX Baby dostępne są w 3 rozmiarach, uzależnionych od wagi dziecka:  rozmiar 0 -> 3-7 kg (0-7m), rozmiar 1 -> 7-10 kg (7-18m), rozmiar 2 -> 10-14 kg (18 - 36m)

Opakowanie zawiera dwa smoczki oraz pudełko do przechowywania oraz sterylizacji.

GRYZACZKI CURAbaby

Innowacyjny gryzaczek CURAPROX Baby został zaprojektowany przy współpracy z doktor Nadją-Mariną Kellerhoff z Fryburga w Szwajcarii, specjalistką w dziedzinie stomatologii oraz chirurgii jamy ustnej. Dzięki swojemu oryginalnemu kształtowi, stymuluje zmysły dziecka wizualnie, słuchowo i dotykowo. Zmniejsza dyskomfort podczas ząbkowania, poprawia ukrwienie dziąseł oraz wydzielanie śliny. Łączy przy tym w sobie kilka funkcji:

  1. gryzaczka - masuje dziąsła dzięki zróżnicowanej strukturze
  2. szczoteczki do zębów - posiada drobne, gumowe wypustki, które przygotowują dziecko do używania szczoteczki
  3. grzechotki - jest ona wbudowana w gryzaczek i zabawia dziecko podczas jego używania

Gryzaczek CURAPROX Baby, poprzez zabawę, przygotowuje dziecko do późniejszego szczotkowania zębów i higieny jamy ustnej. Jest w pełni bezpieczny, nie zawiera szkodliwych substancji zmiękczających ani barwników.

SZCZOTECZKI CURAkid

Kto powiedział, że mycie zębów musi być nielubianym obowiązkiem? Dzięki kolorowym i wygodnym do trzymania w małej rączce szczoteczkom CURAkid może stać świetną zabawą, na którą dziecko będzie czekało z radością. Szczoteczka CURAkid to przede wszystkim cienkie i delikatne włókna CUREN?, które czyszczą ząbki dokładnie, bezpiecznie i zupełnie bezboleśnie. Co ciekawe, aby osiągnąć optymalny efekt, w każdej szczoteczce jest ich tyle samo - dokładnie 4260 włókien! To, jak zwykle w przypadku firmy CURAPROX, efekt współpracy z najwybitniejszymi specjalistami. Nad projektem szczoteczki CURAkid czuwało ich aż dwoje: prof. dr med. dent. Adrian Lussi oraz dr med. dent. Nadia - Marina Kellerhoff z Uniwersytetu w Bernie. Dzięki temu, szczoteczka CURAkid jest idealna dla każdego malucha, od pierwszego ząbka, aż do 4. roku życia.

Copyright © Agora SA