Zabierz swoje dziecko w kulinarną podróż dookoła świata ze Scottiem

Różnorodność Ameryki Północnej, fascynujące aromaty Ameryki Południowej, egzotyczne połączenia rodem z kolorowej Azji, afrykańskie szaleństwo, australijskie ciekawostki oraz europejskie tradycje - razem z Netto i Scottiem możesz zabrać swoje dziecko w kulinarną podróż i pokazać mu nowe, nieodkryte dotąd smaki.

Gotowanie to wielka pasja, którą zaraża się coraz więcej dorosłych, a także nieco mniejszych wielbicieli kulinarnego szaleństwa. Niestety, wielu rodziców nadal boryka się z problemem, jakim jest zachęcenie dziecka do próbowania nowych rzeczy. W tym wypadku rozwiązaniem może okazać się nauka poprzez inspirującą zabawę. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos, rodzice przyjmując zasadę, że dzieci powinny jak najszybciej jeść tak, jak dorośli, zachęcają je do poznawania nowych potraw i produktów. Chętnie podają dzieciom nowe potrawy. Połowa rodziców twierdzi, że często sięga po nowe produkty i że stara się podążać za trendami w ich żywieniu[1]. Poznawanie nowych smaków, charakterystycznych dla różnych, często odległych kultur może okazać się świetną rozrywką, a przy okazji Twoje dziecko będzie bardziej skłonne spróbować nowego warzywa lub owocu, którego do tej pory nie chciało jeść. Już teraz w kulinarną podróż po świecie pełnym aromatów wszystkich wielbicieli gastronomicznych wyzwań chce zaprosić piesek Scottie – przyjazny bohater sklepu Netto.

Zabierz swoje dziecko w kulinarną podróż dookoła świata ze ScottiemZabierz swoje dziecko w kulinarną podróż dookoła świata ze Scottiem materiały prasowe

Na początek mamy dla Was kilka ciekawostek:

Czy wiesz, że…

  • …pierwsze polskie pączki wcale nie były słodkie? Nadziewano je słoniną. Słodkości nabrały dopiero w XVI wieku.
  •  Pierwsza kulinarna książka powstała w Rzymie, a za jej autora uważa się Apicjusza – starożytnego pisarza.
  • Rdzenni mieszkańcy Australii jadają termity – te małe owady zawierają dużo białka i żelaza – w smaku podobno przypominają orzechy laskowe.
  • Owady stanowią ważną część kuchni afrykańskiej. Na Czarnym Lądzie popularne są przekąski ze smażonych gąsienic i termitów, a także smakołyki w postaci larw termitów.

Podobnych oraz wielu innych intrygujących ciekawostek dzieci będą mogły dowiedzieć się, kolekcjonując karty dostępne w Netto, dlatego już dziś rozpocznij ze swoim maluchem rodzinną przygodę kulinarną. Razem ze Scottiem możecie wędrować po smakowitych zakątkach świata, szlifując swoje umiejętności, a przy okazji przyzwyczajając się do nowych, zdrowych potraw.

Zabierz swoje dziecko w kulinarną podróż dookoła świata ze ScottiemZabierz swoje dziecko w kulinarną podróż dookoła świata ze Scottiem materiały prasowe

Ruszaj z nami!

Wędrówkę po odległych krainach ułatwi nam specjalny album, przygotowany przez sieć sklepów Netto z okazji udziału w kolejnej edycji najpopularniejszego kulinarnego show MasterChef Junior. Jego twarzą została Natalia Paździor – zwyciężczyni pierwszej edycji MasterChef Junior. Album dostępny jest we wszystkich sklepach Netto (cena to 12,99 zł). Znajdziemy tu mnóstwo kulinarnych ciekawostek, dzięki którym poznamy potrawy kuchni kanadyjskiej, amerykańskiej, meksykańskiej, argentyńskiej, brazylijskiej, kolumbijskiej, chińskiej, japońskiej, tajskiej, marokańskiej, australijskiej, włoskiej, rosyjskiej i oczywiście polskiej – po takiej podróży każde dziecko zamarzy o tym, aby zostać prawdziwym MasterChefem. Marzenia są po to, aby je spełniać, dlatego zbieraj saszetki do gry (1 saszetkę otrzymasz za każde 25 zł wydane w sklepach Netto, lub możesz kupić ją za 1,99 zł), a następnie wymień je na fartuszek dla młodego, aspirującego szefa kuchni.

W albumie Twoja pociecha będzie mogła spisywać swoje notatki, znajdzie też proste przepisy na wyjątkowe okazje. Album Netto, to także duża dawka wyborowej rozrywki. W środku znajdziecie grę „Moja Restauracja”. Każdy MasterChef Junior marzy o tym, aby poprowadzić własną restaurację, więc dajmy mu tę szansę. Dzięki naszym kartom możecie wspólnie z całą rodziną oraz przyjaciółmi spędzić miło czas, budując swoje kulinarne imperium. Karty przydadzą się również do gry w domino. Gwarantujemy, że Twoje dziecko pokocha poznawanie kulinarnego świata, a Ty nie będziesz musiał dłużej martwić się o jego apetyt.

[1] Ipsos, Tredny w zwyczajach żywieniowych Polaków, 2012. http://www.ipsos.pl/zywienie_dzieci

Więcej o: