Molly była zawsze najmłodsza w rodzinie. Aż do teraz!

Życie małej Molly upływa wśród kochającej rodziny Potworowskich - przy rodzicach i dwóch zabawnych wujkach a także na przygodach z Edisonem, jej najlepszym przyjacielem. To życie zaraz całkowicie się zmieni i Molly przestanie być najmłodsza w rodzinie. Wszystko zaczyna kręcić się wokół jajka, z którego niedługo wykluje się ?sami-wiecie-kto?. W zamieszaniu spowodowanym przygotowaniami do wyjazdu rodziców na Wyspę Jaj, wszyscy zapominają o upominku, który dla rodzeństwa szykuje starsza siostra. Dzielna i wesoła Molly bierze sprawy w swoje ręce i wyrusza z Edisonem w wyprawę pełną przygód i spotkań z potworami o złotych sercach!

 „Wielka wyprawa Molly” opowiada historię małej, wesołej i beztroskiej potworzycy, która spędza czas na zabawie ze swoim najlepszym przyjacielem Edisonem, mieszkając z rodzicami w kolorowym i zwariowanym Potworowie. Rodzina spodziewa się kolejnego dziecka i wszystkich ogarnia radosne zamieszanie, ponieważ jajo, które zniosła mama – Etna, wedle starego obyczaju powinno zostać wysiedziane przez tatę – Popo. Tradycyjnym miejscem wylęgu jest odległa Wyspa Jaj. Rodzice muszą tam wyruszyć, a czasu jest niewiele. Molly musi zostać w domu z wujkami Alfredo i Santiago, ponieważ jest za mała na tak daleką wyprawę. Tak twierdzą rodzice – Molly uważa inaczej. Gdy tylko wujkowie tracą ją z oczu, odważna  bohaterka wyrusza wraz z Edisonem w długą i ekscytującą podróż: wśród Najdzikszych Wzgórz i głębokich dolin spotkają wiele pomocnych potworów i w końcu Molly odnajdzie Wyspę Jaj, swoich rodziców oraz swoje nowe miejsce w rodzinie – jako starsza siostra.

„Wielka wyprawa Molly” to film dla najmłodszych widzów. Opowiada przede wszystkim o jednej małej bohaterce, która jest wesoła, dobra i kochana. Przedstawiony świat jest niezwykle barwny i pełen zwariowanych, sympatycznych bohaterów, którzy pomagają Molly i Edisonowi podczas podróży. Wyprawa ta pokazuje także, że potwory nie są takie straszne, a wręcz przeciwnie, mają dobre serca.

Film, rekomendowany dla kilkulatków, w przystępny sposób pokazuje historię przyjaźni, zazdrości i zmian związanych z pojawieniem się nowego członka rodziny. Jednak film ma w sobie także treści, które zainspirują starszych widzów. Pokazuje bowiem, jaką wartością jest bycie dojrzałym, starszym rodzeństwem i jakie wsparcie daje sobie nawzajem cała rodzina.

„Wielka wyprawa Molly” to historia opowiedziana za pomocą prostych, ale kolorowych i pełnych niespodzianek rysunków. Czyni to z filmu propozycję idealną dla najmłodszych.

„Wielka wyprawa Molly” była nominowana do Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale
(2016) oraz została docenione przez jury festiwalu w Szanghaju. Film był również w konkursie 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty