Vaiana, Skarb oceanu - magazyn i książki o zapierających dech wyspach Oceanii

Zapraszamy do bajecznego świata mieszkańców Pacyfiku i dzielnej dziewczyny Vaiany. Wraz z premierą pełnometrażowego filmu animowanego Vaiana. Skarb Oceanu, który już 25 listopada wejdzie na ekrany kin w całej Polsce, nakładem wydawnictwa Egmont ukażą się książki i czasopismo. Miłośnicy morskich wypraw i żądni niecodziennych przygód czytelnicy nie mogą tego przegapić!

W nowej serii książek przygotowanych specjalnie z okazji premiery kinowej najnowszego filmu Disneya Vaiana. Skarb Oceanu poznamy nowych bohaterów dziecięcych fantazji – mieszkańców wyspy Motunui.

Nowy magazyn Vaiana. Skarb Oeanu również nawiązuje do animacji. Znajdą się w nim plakaty, łamigłówki, zagadki, komiks a także dwa prezenty: naszyjnik i bransoletka.

Trzy tysiące lat temu, najdzielniejsi żeglarze pokonywali Ocean Spokojny, odkrywając po drodze wiele wysp Oceanii. Nagle, ich podróże ustały – do dzisiaj nikt nie wie, dlaczego. Vaiana to opowieść o przygodach śmiałej nastolatki, która wyrusza w podróż, by wypełnić wolę swoich przodków i uratować lud od nieszczęścia. W drodze poznaje półboga Maui i razem przemierzają otwarte wody, by znaleźć drogę na legendarną wyspę. Bezmiar oceanu nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z piratami i potworami. Dziewczyna, co najtrudniejsze, musi nauczyć się podążać za głosem serca.

Wytwórnia Walt Disney Animation Studios przygotowała przepiękną animację z niezwykłą etniczną muzyką.  Vaiana. Skarb Oeanu to film twórców „Zwierzogrodu” i „Krainy Lodu”, co stanowi bardzo dobrą rekomendację i można być pewnym, że będzie on wydarzeniem jak inne premiery Disneya. Głos głównym bohaterom w polskiej wersji językowej filmu podkładają między innymi: Weronika Bochat, jako Vaiana i Igor Kwiatkowski jako Maui. Pozostałym bohaterom głosu udzielają, m.in.: Piotr Grabowski, Dorota Stalińska, Magdalena Turczeniewicz oraz Maciej Maleńczuk.

Magazyn Disney Przedstawia. Vaiana

Ilość stron: 32

Format: 208 x 278 mm

Cena okładkowa: 9,99 PLN

Premiera: 25.11.2016

Redaktor prowadzący: Iza Farenholc

W magazynie oprócz plakatu, znajdą się łamigłówki, zagadki, komiks a także dwa prezenty: naszyjnik i bransoletka.

W serii książek ukazują się następujące tytuły, m.in.:

Vaiana, Skarb oceanu. Przewodnik.

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Disney

Przekład: Adrianna Zabrzewska

Oprawa:  twarda

Objętość: 64 strony

Format: 195x225 mm

Cena: 36,99 zł

ISBN:  978-83-281-1329-9

Grupa docelowa: dzieci 8-12 lat

Premiera: 9 listopada 2016 r.

Przewodnik pełen cudownych ilustracji, mnóstwa ciekawostek, opisów postaci i fantastycznych miejsc. Dowiedz się wszystkiego o najnowszym filmie Disneya! Wybierz się razem z Vaianą i jej towarzyszem Maui w niewiarygodną podróż przez Pacyfik i odkryj piękno Oceanii.

Vaiana, Skarb oceanu. Kocham ten film

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Disney

Przekład: Adrianna Zabrzewska

Oprawa:  twarda

Objętość: 64 strony

Format: 205x285 mm

Cena: 24,99 zł

ISBN:  978-83-281-1204-9

Grupa docelowa: dzieci 3-7 lat

Premiera: 9 listopada 2016 r.

Trzy tysiące lat temu po rozległych wodach Pacyfiku podróżowało plemię gotowe odkryć każdą z wysp Oceanii. Któregoś dnia ich morskie wędrówki dobiegły jednak końca i uległy zapomnieniu. aż do czasu. Wszystko zmienia się, gdy Vaiana, córka wodza wyspy Motunui, odkrywa szczególną więź łączącą ją z oceanem i postanawia spełnić swoje marzenia o dalekiej żegludze, nawet wbrew zakazom ojca. Czy Vaianie uda się opanować trudną sztukę nawigacji i przetrwać na otwartym morzu?

Vaiana, Skarb oceanu. Biblioteka filmowa

Autor: Suzanne Francis

Ilustrator: Disney

Przekład: Małgorzata Fabianowska

Oprawa:  miękka

Objętość: 64 strony

Format: 128x198 mm

Cena: 14,99 zł

ISBN:  978-83-281-1150-9

Grupa docelowa: dzieci 8-12 lat

Premiera: 9 listopada 2016 r.

Dawno, dawno temu wyspy Pacyfiku zamieszkiwali najwspanialsi żeglarze świata. Od pokoleń  nieustraszeni morscy wędrowcy i wspaniali nawigatorzy przemierzali ocean, aż nagle ich łodzie znikły i czas wypraw się skończył. Minęło trzy tysiące lat i wreszcie nadszedł czas na zmianę. Vaiana, dzielna i żądna przygód córka wodza z wyspy Motunui, od dziecka czuła zew oceanu. Pewnego dnia pożeglowała w dal, aby uratować swoją wyspę i ponownie posłać jej lud na szerokie wody.

Vaiana, Skarb oceanu. Książka z prezentem.

Autor: Disney

Ilustrator: Disney

Przekład: Adrianna Zabrzewska

Oprawa:  miękka + naszyjnik

Objętość: 24 strony

Format: 205x295 mm

Cena: 19,99 zł

ISBN:  978-83-281-1396-1

Grupa docelowa: dzieci 3-7 lat

Premiera: 16 listopada 2016 r.

Przeczytaj o niezwykłych przygodach Vaiany i pokoloruj ulubionych bohaterów lub poszukaj ich wśród naklejek. Teraz to ty możesz dodać barw opowiedzianej historii – wystarczy twoja wyobraźnia i ta książeczka. Udanej zabawy!