"Zakwakani" - przygodowa opowieść dla całej rodziny niedługo w kinach

Fantastyczna animacja, zwariowane tempo, lotni bohaterowie i uskrzydlający humor czyli: komedia aż pióra lecą!

Już 11 listopada polecą pióra! Zakwakane madarynki i krzyżówki zjednoczą swoje siły i udowodnią, że zwycięstwo nad Złą Czarodziejką jest możliwe tylko dzięki działaniu ponad podziałami. Leć do kina na "Zakwakanych" sprawdzić czy Śmigły i Eryka zasłużą na dołączenie do zaszczytnego grona kultowych kaczek, znanych każdemu kilkulatkowi.

Kaczor Donald

Chyba najbardziej znany kaczor popkultury. Bohater filmów animowanych i komisów. Jego ojcem jest Walt Disney. Donald debiutował w 1934 roku i od tamtej pory znany jest dzieciom na całym świecie.

Złota kaczka

Legendarna kaczka zamieszkująca piwnice pałacu Ostogskich. Każdy, komu udało się ją odnaleźć miał szansę na niekończące się bogactwo, nie każdy jednak umiał się nim podzielić z potrzebującymi.

Kaczor Daffy

Przyjaciel Królika Bugsa i innych bohaterów animacji Looney Tunes. Bywa miły wyłącznie wtedy, jeśli wie, że będzie miał z tego jakąś korzyść. Zazwyczaj jednak chytry, przebiegły, samolubny i leniwy.

Kaczka Dziwaczka

Bohaterka wiersza Jana Brzechwy. Mieszka nad rzeczką opodal krzaczka, myli tasiemki z makaronem, ser kupuje u fryzjera, a mleko w aptece. Taka to była dziwaczka!

Kaczuchy

Mimo że to ludowa melodia pochodząca z Francji jest nieodłącznym elementem polskich wesel. Już każdy przedszkolak wie, jak zatańczyć Kaczuchy. Uwaga! Od tej melodii ciężko się uwolnić, więc odtwarzanie piosenki na własna odpowiedzialność.

Zakwakani, plakat filmowy, Monolith FilmsZakwakani, plakat filmowy, Monolith Films Zakwakani, plakat filmowy, Monolith Films

Dawno, dawno temu, gdy drób cieszył się wolnością, a jaja nie kojarzyły się z jajecznicą. na pewnej odległej wyspie doszło do wydarzeń, które na zawsze odmieniły los kaczego rodu.

Kaczy mędrzec o magicznych mocach przewodził tam swemu kochającemu spokój stadu i nic nie zapowiadało kłopotów. Nadszedł jednak dzień, gdy Zła Czarodziejka (gorsza od ptasiej grypy) pragnąca za wszelką cenę zachować wieczną młodość, postanowiła porwać mędrca, by wykorzystać jego niezwykłe zdolności. Traf chciał, że w tym samym czasie na wyspie wylądowała eskadra bojowych kaczek z dalekiego kraju, która mimo woli znalazła się w centrum zamieszania. Żółtodziób - dzielny syn mędrca i Erica – piękna córka dowódcy eskadry musieli połączyć siły, by przekonać swych upartych ojców do współpracy zanim Czarodziejka zrealizuje swój paskudny plan. Tak zaczyna się pełna przygód opowieść o tym, że dzięki przyjaźni nawet nieopierzeni mogą stać się bohaterami i z czasem obrosnąć w piórka.