Przyjdź na dzień otwarty w PGNiG i daj się porwać naukowym atrakcjom!

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zaprasza w sobotę, 1 października br., na dzień otwarty. W programie zwiedzanie laboratoriów i Muzeum Gazownictwa oraz warsztaty naukowe i pokazy eksperymentów.

To wyjątkowa okazja, by obejrzeć unikatowy sprzęt pomiarowy, zwiedzić laboratoria i wziąć udział we wspólnym eksperymentowaniu. W Muzeum Gazownictwa zobaczyć będzie można zasilane gazem urządzenia domowe z końca XIX wieku oraz ogromne maszyny służące do produkcji i oczyszczania gazu węglowego. Na terenie starej Gazowni Warszawskiej, gdzie dziś mieści się centrala PGNiG, powstanie prawdziwe laboratorium Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy lampy naftowej i pioniera przemysłu naftowego w Europie, gdzie będzie można wziąć udział w warsztatach naukowych.

Zabawom z nauką sprzyjać będzie również otoczenie muzeum. Wystarczy stanąć pomiędzy budynkami z charakterystycznej czerwonej cegły, by przenieść się w czasie. Oryginalne, stare gazowe latarnie, urocze aleje pełne zieleni, ozdobne fasady budynków i wieży ciśnień tworzą niepowtarzalną atmosferę Warszawy sprzed lat. To właśnie w takiej atmosferze będzie można razem z pracownikami PGNiG poznać tajniki gazu i nafty, posłuchać o ich codziennej pracy, a także wziąć udział w widowiskowych eksperymentach.

Dzień otwarty w PGNiGDzień otwarty w PGNiG Dzień otwarty w PGNiG/materiały prasowe

Dzień otwarty w PGNiG odbędzie się w sobotę, 1 października 2016 r., przy ul. Marcina
Kasprzaka 25 w Warszawie w godzinach 10:00-15:00. Wstęp wolny.

Wygodny dojazd komunikacją miejską: przystanek Szpital Wolski (tramwaje 10 i 11 oraz
autobusy 105, 109, 155, 178), PKP Kasprzaka (autobusy 105, 136, 154, 155,178, 167, 178, 184, 186, 414, 523 oraz pociąg S9 i R9) lub Krzyżanowskiego (autobus 103).

Przed wjazdem na teren PGNiG dostępny będzie parking (liczba miejsc ograniczona).

Copyright © Agora SA