Moja Książka - warsztaty dla dzieci 3-8 lat z okazji Nowego Żydowskiego Roku

Rosz ha-Szana, Nowy Żydowski Rok w tym roku przypada na 3-4 października. Święto to upamiętnia stworzenie świata i przypomina o sądzie ostatecznym. To czas, gdy Żydzi stają ze skruchą przed Bogiem, oczekując przebaczenia i miłosierdzia, a Bóg otwiera księgi, w których zapisane są wszystkie czyny człowieka. Ludzie z okazji Rosz ha-Szana życzą sobie nawzajem: "Abyście byli zapisani na dobry rok".

 Z tej okazji Centrum Kultury Jidysz w Warszawie zaprasza 9 października o godzinie 11.00 dzieci w wieku 3-8 lat na specjalne warsztaty, prowadzone przez trenerki Fundacji Mama. Na warsztatach będzie okazja do rozmowy o święcie, o końcu starego i początku nowego roku, robieniu planów, wspominaniu.

Każde dziecko zrobi swoją własną Książkę Roku, w której narysuje i/lub napisze, co mu się przydarzyło, co było najfajniejsze, co było najweselsze, co smutne, a co go zezłościło. Książki zakończone zostaną życzeniem na przyszły rok. Wszyscy będą pracować na kolorowych kartkach, które wspólnie zszyją i ozdobią, by każda książka miała swoją niepowtarzalną formę!

Zapisy: jidysz@shalom.org.pl do 7 października!

Wydarzenie na FB:  https://web.facebook.com/events/362372427485417/

Projekt współfinansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.