Rusza nowy semestr filmowy w Cinema City Przedstawiamy plan lekcji 'Filmowego Świata Dziecka'

Jak zachowywać się, gdy biegnie w naszą stronę cudownie kudłaty, ale ogromny psiak? Dokąd odlatują bociany i czy stamtąd przynoszą dzieci? Po co jest nam muzyka? Sieć kin Cinema City i IMAX rozpoczyna nowy semestr 'Filmowego Świata Dziecka', czyli programu, w którym przedszkolaki i uczniowie nauczania wczesnoszkolnego poznają świat przez zabawę. Zanotujcie w zeszytach: Lekcja pierwsza. Data: 4 października. Temat: "Mój przyjaciel zwierzak". Zadanie: obejrzyj Sekretne życie zwierzaków domowych i zastanów, jak troszczyć się o domowego pupila?

Gdy „uczyć się bawić” zmienia się w „uczyć się bawiąc”, to znak, że maluch poznaje świat w najlepszy możliwy sposób. Bo rodzice, nauczyciele i wychowawcy doskonale wiedzą, że nie ma nic lepszego, niż nauka przez zabawę!

Już od 4 października w kinach Cinema City i IMAX w 16 miastach startuje program ‘Filmowy Świat Dziecka’, skierowany do przedszkolaków i uczniów nauczania wczesnoszkolnego. Każde spotkanie rozpoczyna się bezpłatnymi zajęciami, po których dzieci obejrzą film, nawiązujący do tematu lekcji.

W ten fascynujący sposób maluchy poznają magiczny świat na wielkim ekranie, przyswajają zasady bezpieczeństwa, uczą troski o środowisko, a przede wszystkim integrują z grupą. Takiej lekcji nie zapomną, zwłaszcza gdy dodać do tego upominki i konkursy z fantastycznymi nagrodami! Bilety grupowe dostępne są w preferencyjnych cenach, a udział opiekunów jest bezpłatny.

W bieżącym semestrze zaplanowano 3 spotkania. Szczegółowy harmonogram wraz z opisem zajęć znajduje się na stronie: www.cinemacity.pl/posMessage/Schools_PL/57

Filmowy świat dziecka w Cinema CityFilmowy świat dziecka w Cinema City materiały prasowe

 

Jaka jest pierwsza lekcja? Najbliższe spotkanie odbędzie się już 4 października, a tematem będzie „Mój przyjaciel zwierzak”. Po zajęciach dzieci zapamiętają, że przygarnięty zwierzak, to przyjaciel na całe życie i dowiedzą, jak się o niego troszczyć. Celem lekcji jest również uwrażliwienie maluchów na problem porzuconych zwierząt i utrwalenie, jak należy zachowywać się w obecności znajomych i nieznajomych czworonogów, by takie spotkania zawsze były bezpieczne. Partnerami spotkania są
Wydawnictwo ZNAK i MERplus.

Po lekcji dzieci obejrzą nowy film Sekretne życie zwierzaków domowych. Dowiedzą się, co wyczyniają pupile, gdy maluchy są w przedszkolu lub szkole. A okazuje się, że zwierzaki prowadzą własne, tajemnicze życie, pełne przygód i zabaw, o których ludzie nie mają pojęcia!

Kolejne lekcje zaplanowano na: 27 października 2016 r. – pt. „Podróżnicze opowieści Pana Bociana”, z filmem Bociany oraz 17 listopada – pt. „Wczuj się w rytm! Rozmowy o muzyce”, z filmem Trolle.

Spotkania w ramach ‘Filmowego Świata Dziecka’ odbędą się w 16 kinach Cinema City: Bydgoszcz, Częstochowa Jurajska, Gliwice, Katowice Punkt 44/IMAX, Kraków Galeria Plaza/IMAX, Kraków Zakopianka, Lublin Felicity, Łódź Manufaktura/IMAX, Poznań Plaza/IMAX, Poznań Kinepolis, Starogard Gdański, Toruń Czerwona Droga, Warszawa Promenada, Warszawa Sadyba/IMAX, Wrocław Korona i Zielona Góra.

Dodatkowo w kinach IMAX dzieci i młodzież mogą poznać świat przyrody w trójwymiarze! Z filmem Pod taflą oceanu przeżyją zapierające dech w piersiach spotkanie z tajemniczymi i fascynującymi mieszkańcami oceanów. Podczas zajęć z seansem Dzikie z natury wyruszą w podróż na Borneo oraz kenijską sawannę. W ramach Afrykańskiej Przygody dotrą do serca Delty Okavango, by staną oko w oko z hipopotamami, krokodylami, słoniami, lwami i licznymi gatunkami antylop.

Copyright © Agora SA