Szumiące Misie Whisbear pierwszą w historii polską firmą nagrodzą w konkursie Kind + Jugend Innovations Award

Polski start-up Whisbear - Szumiące Misie otrzymał nagrodę Innovation Award w kategorii World of Toys. Nagroda przyznawana jest od 12 lat, do tego czasu żadna polska marka nie znalazła się ani w gronie zwycięzców, ani nominowanych. Targi Kind + Jugend to największe wydarzenie w branży dziecięcej na świecie - ponad 1200 wystawców z całego świata w ciągu 4 dni prezentuje swoje produkty. Tym samym sukces marki Whisbear cieszy podwójnie.

Razem z szumiącymi misiami Whisbear o nagrodę walczyły największe światowe marki m.in. Dorell i Hape. Międzynarodowe Jury wybrało Szumiącego Misia Whisbear doceniając innowacyjność funkcji CRYsensor oraz wyjątkowy design. Szumiący Miś Whisbear emituje biały szum, który działa kojąco na maluszka i przywraca spokojny sen. Inteligenta funkcja CRYsensor sprawia z kolei, że miś będąc w stanie czuwania słucha dziecka i gdy rozpozna jego płacz, automatycznie włącza kojące dźwięki. Co ważne, urządzenie nie działa na każdy dźwięk, ale tylko na płacz dziecka i głośne odgłosy (np. przejeżdżający pojazd na sygnale). Dzieje się tak dzięki wykorzystanemu algorytmowi, które analizuje dźwięki otoczenia i analizuje te o określonych częstotliwościach.

Zależało nam na tym, żeby nasz szumiący Miś Whisbear był jak największym wsparciem dla młodych rodziców. Wiedzieliśmy, że funkcja CRYsensor będzie niezwykle pożyteczna, ale musiała spełniać  jeden warunek – miś musiał reagować na płacz dziecka, a nie na każdy odgłos i stuknięcie. To czyni go wyjątkowym. Udało nam się i niezwykle cieszymy się, że zostałyśmy docenione na tak prestiżowym konkursie – tłumaczy współwłaścicielka marki Zuzanna Sielicka – Kalczyńska.

Whisbear to młoda polska firma, istniejąca na rynku od września 2014 roku. Prowadzona jest przez dwie młode mamy– Julię Sielicką-Jastrzębską  i Zuzannę Sielicką - Kalczyńską. Produkowane przez siostry szumiące misie dla noworodków i niemowląt szturmem zdobyły rynek oraz serca rodziców z całego świata.

Jak wygląda miś Whisbear? Zobacz zdjęcia >>

Copyright © Agora SA