Jak dbać o skórę z bliznami?

Jednym ze specjalistycznych olejków, stworzonym, by neutralizować blizny, rozstępy i przebarwienia oraz poprawiać ogólny wygląd skóry jest Bio-Oil. Olejek ten to połączenie wyciągów z roślin i witamin.

Czym właściwie jest blizna?

W sytuacji przerwania ciągłości skóry, np. w wyniku skaleczenia czy urazu, zadaniem organizmu człowieka jest zagojenie rany w możliwie jak najkrótszym czasie. Poświęcając na to energię i dostępne środki, organizm może produkować w uszkodzonym miejscu zbyt dużo kolagenu, którego odłożone włókna przyczyniają się do powstania blizny. Możemy wyróżnić kilka rodzajów blizn, między innymi zanikowe, występujące zwykle po trądziku lub ospie, przykurczowe, pojawiające się najczęściej w wyniku oparzeń, czy rozstępy – tak, one również zaliczają się do blizn. Wiele kobiet po okresie szybkiego przyrostu masy lub po porodzie bezskutecznie próbuje  z nimi walczyć. Nie wiedzą, że rozstępy to blizny, co oznacza, że nie ma produktu
lub zabiegu, który mógłby je trwale usunąć. 

W trosce o piękniejszą skórę

To, co możemy zrobić z bliznami, to poprawić ich wygląd – tak, by w jak najmniejszym stopniu odróżniały się od zdrowej skóry. Służą temu różnorodne zabiegi: korekta chirurgiczna i terapia laserowa, zastrzyki steroidowe, bandaże ciśnieniowe w przypadku blizn po oparzeniach, krioterapia (zamrażanie blizny), dermabrazja (usunięcie górnych warstw skóry) czy w ciężkich przypadkach blizn przerostowych i rozrastających się – radioterapia. Jeżeli jednak nie chcemy uciekać się do tak inwazyjnych środków, możemy działać miejscowo i długoterminowo, smarując bliznę żelami, kremami, olejkami.

Sekret natury i milionów kobiet

Jednym ze specjalistycznych olejków, stworzonym, by neutralizować blizny, rozstępy i przebarwienia oraz poprawiać ogólny wygląd skóry jest Bio-Oil. Olejek ten to połączenie wyciągów z roślin i witamin. W jego skład wchodzą olejki z 4 rodzajów ziół: olejek z lawendy, działający antyseptycznie, wspierający proces gojenia, olejek rozmarynowy, rozjaśniający blizny, działający antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, olejek rumiankowy, stosowany szczególnie w przypadku skóry wrażliwej i z przebarwieniami oraz pielęgnacyjny olejek z nagietka. Dzięki tej wyjątkowej, naturalnej recepturze Bio-Oil zmienia stan blizn i rozstępów – już po 8 tygodniach stosowania u 92% badanych osób widocznie poprawił się wygląd blizn, a 100% badanych zaobserwowało poprawę wyglądu rozstępów[1]. Przekonały się o tym kobiety na całym świecie, w tym także Polki – w 2015 roku Bio-Oil zajął pierwsze miejsce w Polsce w sprzedaży produktów poprawiających wygląd blizn i rozstępów (Nielsen). Skuteczność olejku dowodzi, że aby być zadowoloną ze swojego ciała, nie trzeba inwestować w drogie, inwazyjne zabiegi – lepiej regularnie pielęgnować skórę, która pobudzona olejkami naturalnego pochodzenia jest w stanie się zregenerować i odzyskać swój blask.