WYPRAWKA SZKOLNA JUŻ W LIPCU? ZAPLANUJ ROZSĄDNIE ZAKUPY Z LIDLEM

Zakup wyprawki szkolnej pod koniec wakacji to dla wielu polskich rodzin wyzwanie - przede wszystkim ze względów finansowych. Dlatego zacznij ją kompletować już teraz!

Z wyliczeń CBOS wynika, że na wyprawkę szkolną w roku 2015/2016 rodzice wydali w przeliczeniu na jedno dziecko 695 zł, co stanowi 84 proc. kwoty z roku ubiegłego 1 . To spore obciążenie dla rodzinnego budżetu, dlatego warto wcześniej zaplanować i zacząć zakupy na rok szkolny 2016/2017, aby racjonalne rozłożyć wydatki. Z myślą o potrzebach rodziców oraz ich dzieci Lidl przygotował ofertę szkolną - jej pierwsza odsłona pojawi się w sklepach sieci już 14 lipca.

W 2015 roku największa grupa rodziców (27 proc.) na artykuły typu: podręczniki, przybory szkolne, mundurki, obowiązkowe opłaty wydała kwotę mieszczącą się w przedziale od 801 zł  do 1000 zł. Analizując badania z ubiegłych lat można zauważyć, że  w  latach 2009-2013 największa liczba rodziców przeznaczała na ten cel od 501 zł do 800 zł.  Obserwując tendencje rynkowe, łatwo przewidzieć, że i w tym roku zakup wyprawki może okazać się kosztowną inwestycją, do której warto przygotować się wcześniej. Warto także pamiętać, że  na  ponoszone koszty wpływają również opłaty związane z  dodatkowymi zajęciami. Ponad połowa rodziców zapewnia je swoim pociechom - w  2015 roku średnio na jedno dziecko przeznaczono 274 zł, a najchętniej wybieraną aktywnością okazała się nauka języków obcych i  zajęcia sportowe 2 . Aby właściwie rozłożyć wydatki, warto wziąć pod uwagę tendencję z  poprzednich lat oraz zaplanować zakupy, zapisy na  nadprogramowe zajęcia i opłaty dodatkowe - na najbardziej odpowiedni czas. Najlepiej proces przygotowań rozpocząć już teraz i zacząć np. kompletować szkolną wyprawkę dla dziecka.

Początek wakacji początkiem kalkulacji

Przed wyruszeniem w wakacyjne podróże warto pomyśleć o wydatkach, które będą czekały nas pod koniec sierpnia. Aby ułatwić rozłożenie kosztów w czasie, Lidl przygotował ofertę akcesoriów szkolnych, która pojawi się we wszystkich sklepach sieci już 14 lipca. W  asortymencie dostępne będą akcesoria papiernicze oznaczone godłem Polski Produkt, m.in.: zeszyty A5 mix wzorów (16 kartek 0,99 zł/szt., 32 kartki 1,69 zł/szt., 60 kartek 1,99 zł/szt.), teczka A4 (3,49 zł/szt.), blok A4 (2,49 zł/szt.) z oryginalnym motywem z najnowszej części filmu "Epoka Lodowcowa". Emocje po EURO 2016 jeszcze długo nie opadną, dlatego dla wszystkich fanów piłki nożnej Lidl przygotował zeszyty z wizerunkiem piłkarzy polskiej reprezentacji (od 0,99 zł/ szt.). Produkt posiada oficjalną licencję PZPN. Ponadto w lipcowej ofercie sieci znajdą się także produkty dla młodzieży. Zeszyty tematyczne A5 dedykowane przedmiotom szkolnym (0,99 zł/szt.) - do wyboru m.in.: biologia, historia, fizyka, matematyka - ułatwią utrzymanie porządku w notatkach.

Jednym z większych wydatków okazuje się często zakup nowego plecaka. W trosce komfort najmniejszych uczniów, a także o portfel rodziców, Lidl przygotował ofertę plecaków na  kółkach z bajecznym motywem( m.in. "Kraina Lodu" i "Auta"), 4 wzory do wyboru (49,99 zł/szt.). Warto także pomyśleć o zakupie odzieży, która idealnie sprawdzi się na każdy dzień w  szkole. Bogata oferta tekstyliów, a w niej m.in. modne kurtki dziewczęce (59,00 zł/ szt.) i  chłopięce (49,00 zł/szt.) oraz spodnie dresowe (19,99 zł/ szt.) i  bluzy (24,99 zł/ szt.), odpowiednie na chłodniejszą porę - dostępne będą w Lidlu od soboty 30 lipca.

Decydując się na zakup niektórych produktów już w lipcu, możemy być pewni, że  sierpniowy zakup reszty wyprawki szkolnej będzie o wiele łatwiejszy i nie przysporzy problemów finansowych. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z ofertą artykułów szkolnych oraz tekstyliów i rozpoczęcia zakupów już 14 lipca.

Lidla - oferta szkolnaLidla - oferta szkolna materiały prasowe materiały prasowe

Copyright © Agora SA