WOOL WORLD - Ciepłe buty na zimę

Na ten okres szczególnie polecane są buty z owczej skóry.

Zima to czas, w którym nasze dzieci są szczególnie narażone na przeziębienia i przemrożenia. Aby tego uniknąć, trzeba pamiętać o odpowiednim obuwiu, które odizoluje stopy od zimnego podłoża, a jednocześnie nie doprowadzi do przegrzania wewnątrz. Na ten okres szczególnie polecane są buty z owczej skóry, skutecznie chroniącej przed zimnem dzięki puszystości, sprężystości i ciepłochłonności. W wełnie utrzymuje się powietrze, które dodatkowo izoluje zimno, ale pozwala skórze dziecka oddychać. Jej włosy mają właściwości bakteriobójcze, a dzieje się tak, gdyż kożuch wchłania do 30% wilgoci, naturalnie przepuszcza powietrze i utrzymuje ciepło. Każdy włos powleka lanolina, która niszczy bakterie i roztocza.


Aspektami, które z kolei przypadną do gustu dzieciom, są z pewnością miłe odczucie podczas kontaktu stopy z miękkim i puchatym materiałem oraz lekkość i giętkość obuwia – nic nie utrudnia ruchów maluszka, bo cholewka jest jednowarstwowa i bez elementów usztywniających ani podszewek.


Dobrym wyborem na zimę są buty marki Bartek z ocieplaczem zawierającym 100% naturalnej wełny oraz wykonane ze skór najlepszego gatunku. Dla dodatkowej ochrony przed zimnem podłoża zastosowano wymienne wkładki, także ze skóry owczej. Użebrowanie bieżnika zapewnia minimalny poślizg na śliskich powierzchniach, a usztywnione pięty i sprężyste podnoski zapewniają komfort ruchów. Buty są przyjazne dla środowiska – są biodegradowalne.