Sawa. Mały wielki bohater - filmowa przygoda dla całej rodziny

Niezwykła historia Sawy, który aby uratować swoją mamę i mieszkańców rodzinnej wioski, wyrusza w pełną przygód podróż życia w kinach od 13 listopada.

Sawa to 10-letni chłopiec, który aby obronić swoją rodzinną wioskę musi stawić czoła złowrogim magicznym istotom. Wspierany przez białego wilka Angi, przezabawnego stworka o imieniu Puffy oraz niezwykle czarującą Nanty, córkę miejscowego szamana, Sawa wyrusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż przez magiczną krainę. Przyjaciele pomogą dotrzeć chłopcu do tajemniczego Maga, który jako jedyny posiada moc zdolną zniszczyć zło i uratować wioskę Sawy. Chłopiec nie przypuszcza, że każdy z jego towarzyszy ma swój powód, aby spotkać się z Magiem...

Sawa. Mały wielki bohater - w kinach od 13 listopada

Polski dubbing

W filmie usłyszymy m.in. Piotra Fronczewskiego oraz Annę Dereszowską i Piotra Grabowskiego. Także córka tej aktorskiej pary, Lena Grabowska, użycza swojego głosu jednemu z bohaterów tej animacji - Wielkiemu Magowi. Jest to kluczowa postać, to do niego podąża Sawa, aby otrzymać moc, która pomoże mu zwyciężyć wrogów napadających na wioskę. Rodzice Leny dzielnie wspierali córkę w studio i na bieżąco pomagali. Lena podpatrując jak grają jej najbliżsi - Dereszowska użyczyła swojego głosu Mamie Sawy, a Grabowski wcielił się w rolę wilka Angi, przyjaciela Sawy – mogła się uczyć od najlepszych.

W oryginalnej wersji językowej głosów postaciom użyczyli między innymi Milla Jovovich, Sharon Stone, Joe Pesci, Will Chase oraz Whoopi Goldberg.

Sawa. Mały wielki bohaterSawa. Mały wielki bohater mat. prasowe

Sawa to nie tylko główny bohater animacji

"Sawa. Mały wielki bohater" jest projektem zainspirowanym życiem reżysera, Maksima Fadeeva. Pewnej nocy przyszedł do mnie mój syn, Sawa, prosząc o przeczytanie bajki na dobranoc. Miał wtedy sześć lat. Nie mogliśmy znaleźć żadnej książki dla dzieci, która by mu odpowiadała, więc zacząłem wymyślać spontanicznie własną historię. Improwizacja okazała się bardzo skuteczna, w szczególności gdy podjąłem temat... Słońca - wspomina.

Fadeev wyznał, że od czasu rozmowy z synem czuł coraz większą potrzebę napisania opowieści, która byłaby odpowiednia dla kilkulatków i jednocześnie potrafiłaby nauczyć Sawę oraz jego rówieśników czegoś wartościowego. Stworzenie historii chłopca, który próbuje uratować swoją mamę, wioskę, w której mieszka, a także wszystkich innych bliskich mu ludzi przed tajemniczymi siłami, których nie potrafi jeszcze nawet w pełni zrozumieć, zajęło kilka miesięcy.

Od samego początku nie miałem najmniejszych wątpliwości co do tytułu napisanej przeze mnie historii – "Sawa", od imienia mojego ukochanego synka

"Chłopiec o sercu do wielkiej przygody", hasło reklamowe "Sawy. Małego wielkiego bohatera", oddaje w kilku zaledwie słowach sedno tej pięknej i poruszającej animowanej opowieści.

Sawa. Mały wielki bohaterSawa. Mały wielki bohater mat. prasowe

Opowieść dla całej rodziny

"Sawa. Mały wielki bohater" to opowieść dla dzieci powyżej piątego roku życia, ale twórcy mocno zachęcają do organizowania rodzinnych wypadów do kina. Film jest wspaniałą przygodą pełną wspaniałych scen akcji i atrakcji, ale najważniejsza jest w nim możliwość obserwowania grupy przyjaciół, którzy mimo wszelkich dzielących ich różnic, znajdują w sobie siłę i odwagę, by podołać wszelkim przeszkodom. Co więcej, opowieść snuta przez Maksima Fadeeva podkreśla w piękny sposób, iż przyjaźń oraz wiara mogą nie tylko inspirować do osiągania rzeczy wielkich, ale także stawać się najlepszą możliwą bronią przeciwko wszelkim przejawom zła. „Sawa. Mały wielki bohater” to przemyślana opowieść o wewnętrznej przemianie bohaterów. Twórcy mają nadzieję, że udzieli się to również widzom na całym świecie.

Premiera: 13 listopada 2015 r.

Więcej o: