5 powodów, dla których już nigdy więcej nie będziesz kupowała nowych ubranek dziecięcych

Na myśl o kolejnych wydatkach na uzupełnienie garderoby dziecka boli cię głowa? Jest na to proste rozwiązanie!

Dzieci rosną w zastraszającym tempie. Ledwo kupiłaś synowi trzy pary nowych spodni, a tu już pora kupować następne. Córka znowu potrzebuje nowych koszulek, a zeszłoroczna kurtka zimowa w tym roku jest już za mała? To rzeczywistość znana wszystkim rodzicom.

I chociaż sama marzysz o nowej parze dżinsów, przydałyby Ci się też nowe kozaki, musisz przede wszystkim wygospodarować odpowiednią kwotę na ubrania dla dziecka: w jego przypadku to konieczność, moda ustępuje więc miejsca realnemu zapotrzebowaniu.

Ubrania dziecięce - choć z założenia mają być tańsze od odzieży dla dorosłych - kosztują niemało. Ceny dobrych butów dziecięcych konkurują z cenami tych w rozmiarze 38 czy 40. Nie jest łatwo, a potrzeby wydają się nie mieć końca. Jest na to jednak dobre rozwiązanie: kupowanie używanych ubranek dziecięcych.

5 powodów, dla których warto kupować używane

1. Używane ubranka to duża oszczędność. Są dużo tańsze od nowych ubrań, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na inne potrzeby lub... kaprysy.

2. Dzieci rosną w tak szybkim tempie, że niektóre z ubranek zakładają kilka razy. Z niedawno kupionym używanym ubrankiem łatwiej się rozstać się niż z nowym, droższym i prosto ze sklepu.

3. Używane ubranka były już prane - w związku z tym są bezpieczniejsze od nowych ubrań. Pranie wypłukało z nich chemię, zmiękczyło materiał, sprawiło, że ubranko jest wygodniejsze do noszenia.

4. Używanych ubrań mniej szkoda - nie trzeba martwić się o spranie nadruku, szybkie przetarcie spodenek na kolanach czy ubrudzenie w piaskownicy.

5. W erze świadomego konsumpcjonizmu kupowanie używanych ubranek jest modne i ekologiczne. Nie ma sensu nakręcać popytu na nowe ubranka, skoro w szafach dzieci innych mam jest tyle ubranek, które nie zdążyły się znosić i wyglądają jak nowe.

Gdzie szukać okazji?

Możesz polować na okazje w sklepach z odzieżą używaną, na aukcjach internetowych albo skorzystać z oferty platformy Dzieciociuszek . To serwis, który umożliwia rodzicom sprzedawanie i i kupowanie ubranek dziecięcych, zabawek, ubrań ciążowych i akcesoriów macierzyńskich. Nie pobiera opłat za wystawianie przedmiotów, nie tracimy więc kolejnych złotówek na prowizje.

Teraz korzystanie z Dzieciociuszka jest jeszcze wygodniejsze: możesz zarejestrować się na stronie serwisu lub pobrać aplikację mobilną na swój smartfon.