Wielki powrót kultowych figurek akcji LEGO BIONICLE ! Już w lutym 13 nowych zestawów z tej serii

Zły Makuta znowu się materializuje! Wyspę Okoto może ocalić tylko sześciu bohaterów zwanych Toa. Nowa kolekcja LEGO BIONICLE to 13 zestawów, które pojawią się na rynku już w lutym. Rozbudowana, pełna zwrotów akcji historia oraz nowe figurki bohaterów i złoczyńców w nowej odsłonie zachwycą fanów LEGO w każdym wieku.

W najnowszej historii LEGO? BIONICLE? sześć starożytnych masek mocy zostało ukrytych na mitycznej wyspie Okoto. Odnaleźć je, a potem użyć w walce ze złem mogą tylko najsilniejsi. Potęga proroctwa stworzyła sześciu niezłomnych bohaterów zwanych Toa: Tahu - Władca Ognia, Kopaka - Władca Lodu, Onua - Władca Ziemi, Gali - Władczyni Wody, Pohatu - Władca Skał i Lewa - Władca Dżungli. Kto zdobędzie maskę, odkryje swą prawdziwą moc i zawładnie żywiołem. Jednak siły ciemności sprawiły, że duch złego Makuty ponownie się zmaterializował. Jego celem jest zdobycie trzech masek o niespotykanej mocy: Maski Kreacji, Maski Kontroli oraz najważniejszej Maski Stworzenia. Tylko zjednoczeni bohaterowie Toa z pomocą sześciu Obrońców mogą pokonać wielkie zło i uratować wyspę Okoto przed czachopająkami.

- Jesteśmy podekscytowani, mogąc poinformować o ponownym wprowadzeniu na rynek globalny serii LEGO? BIONICLE?, która historycznie była jedną z najbardziej popularnych franczyz LEGO oraz pierwszą konstrukcyjną kolekcją figurek akcji LEGO - mówi Michael McNally, Senior Director of Brand Relations w LEGO Group.

Po raz pierwszy seria LEGO? BIONICLE? pojawiła się na rynku w 2001 roku. Została oparta na autorskiej fabule, a do jej stworzenia wykorzystano mitologię polinezyjską. Sześciu bohaterów walczyło ze złym Makutą o przebudzenie Wielkiego Ducha Mata Nui. Kolekcja LEGO? BIONICLE? cieszyła się wielką popularnością i była najlepiej sprzedającą się serią LEGO w 2002 roku. Na jej bazie powstały pełnometrażowe filmy animowane takie jak: "Bionicle - Maska Światła", "Bionicle - Legendy Metru Nui" i "Bionicle - W Sieci Mroku". Po pokonaniu i zgładzeniu Makuty przez bohaterów w 2010 roku LEGO wstrzymało produkcję LEGO? BIONICLE?, a wprowadzona na to miejsce nowa seria LEGO Hero Factory stała się sztandarową linią figurek akcji firmy.

- Seria LEGO? BIONICLE? to kompletnie nowa i pasjonująca historia, która wciągnie w budowanie oraz zabawę dzieci w każdym wieku. Od lutego na polskim rynku będzie dostępnych 13 nowych zestawów LEGO? BIONICLE?, z których można złożyć dwunastu pozytywnych i jednego złego bohatera - Lorda Pająków Zagłady. Pięć kolejnych zestawów przedstawiających pięciu złoczyńców wprowadzimy w drugiej połowie roku. Dodatkowym walorem zestawów jest możliwość łączenia dwóch postaci w jedną, rozbudowana figurkę - mówi Katarzyna Śmietanka, Associate Marketing Manager w LEGO Polska, odpowiedzialna za markę LEGO? BIONICLE?.

Zestawy LEGO? BIONICLE? będą dostępne w szerokiej dystrybucji w hipermarketach, sieci SMYK, Toys"R"Us, sklepach tradycyjnych i internetowych w całej Polsce w rekomendowanych cenach: "Obrońca Dżungli" (nr katalogowy 70778), "Obrońca Skał" (70779), "Obrońca Wody" (70780) "Obrońca Ziemi" (70781) "Obrońca Lodu" (70782), "Obrońca Ognia" (70783) - 39,99 zł, "Lewa - Władca Dżungli" (70784), "Pohatu - Władca Skał" (70785), "Gali - Władczyni Wody" (70785), "Lord Pająków Zagłady" (70790) - 59,99 zł, "Tahu - Władca Ognia" (70786), "Kopaka - Władca Ognia" (70787), "Onua - Władca Ziemi" (70788) - 89,99 zł.

FIRMA LEGO Firma LEGO powstała w 1932 roku w małym miasteczku Billund w Danii. Założycielem był stolarz Ole Kirk Christiansen, który na skutek kryzysu gospodarczego zaczął produkować drewniane zabawki zgodnie ze swoją dewizą "Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre". Nazwa jest zbitką wyrazów LEg GOdt, czyli po duńsku "baw się dobrze". Dopiero w 1947 z taśmy produkcyjnej zjechała pierwsza plastikowa zabawka. Prototyp klocka, znanego dziś niemal na całym świecie, powstał w 1949 roku. Jednak prawdziwy przełom nastąpił w 1958 roku, kiedy syn założyciela - Godfred Kirk Christiansen - opatentował pomysł łączenia klocków LEGO za pomocą słupka i tulejki. Odkrycie Goldfreda okazało się punktem zwrotnym i kluczem do sukcesu. System sprawił, że budowle LEGO są niezwykle stabilne, a nieograniczone możliwości zespalania elementów pozwalają na tworzenia niesamowitych wręcz konstrukcji. Dwa klocki o ośmiu wypustkach można połączyć aż na 24 różne sposoby, a dla ośmiu takich klocków istnieje prawie nieskończona liczba połączeń!

Kolejnym punktem zwrotnym dla rozwoju firmy, paradoksalnie, stał się pożar w 1960 roku, w wyniku którego zniszczeniu uległa część budynku, gdzie produkowano drewniane zabawki. Od tego momentu jedynym surowcem do produkcji klocków był plastik. W 1966 roku firma Christiansena wytwarzała już 57 różnych zestawów i 25 pojazdów. W 1968 roku w Billund otwarto pierwszy Legoland, czyli park rozrywki zbudowany z klocków. Decyzja okazała się genialnym posunięciem, gdyż tylko w pierwszym roku działalności miejsce odwiedziło 625.000 fanów LEGO. Dziś parki Legoland istnieją także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA i Malezji.

W 1969 roku na rynek wkroczyły klocki LEGO DUPLO, przeznaczone dla dzieci od 1.5 do 5 lat. W 1974 roku świat ujrzał pierwszego ludzika LEGO, a w 1977 roku pierwszą serię LEGO Technic, umożliwiająca starszym dzieciom budowanie modeli mechanicznych. Na początku lat 80. powstał Dział Produktów Edukacyjnych (LEGO Education), by rozwijać linię specjalnych zabawek na użytek szkół i przedszkoli, a także dla dzieci niepełnosprawnych. 1998 to natomiast rok pierwszej, bestsellerowej gry komputerowej - Wyspy LEGO, która sprzedała się niemal w milionie egzemplarzy. Kolejnym krokiem milowym w historii LEGO jest premiera w lutym br. pierwszego pełnometrażowego filmu kinowego, zrealizowanego w technologii 3D.

Dziś szacuje się, że na każdego mieszkańca Ziemi przypadają 62 klocki LEGO, a po świecie "chodzi" ponad 5 miliardów ludzików LEGO. Od 1958 roku w sumie wyprodukowano 650 miliardów klocków, które już dawno wyszły poza pokoje dziecięce i wykorzystywane są przez ludzi sztuki, filmu, architektów czy nauczycieli akademickich. Czy mogło być inaczej, skoro jedynym ograniczeniem w używaniu produktów LEGO jest ludzka wyobraźnia?

LEGO, the LEGO logo and the Minifigure are trademarks and/or copyrights of the LEGO Group. ? 2015 The LEGO Group.

Warszawa, 22 stycznia 2015