RYCERZE I KRÓLOWIE - NIEZWYKŁE, ŚREDNIOWIECZNE PRZYGODY Z NOWYMI ZESTAWAMI LEGO DUPLO !

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju małych dzieci - przekazują pozytywne wzorce i pobudzają wyobraźnię. Dlatego rodzice powinni jak najczęściej czytać swoim pociechom książki z baśniami i legendami, a następnie zachęcać, by w zabawie kreowały swoje własne bajkowe historie. Dzięki nowym zestawom klocków LEGO DUPLO z zamkami i rycerzami maluchy będą mogły przeżywać fascynujące przygody każdego dnia!

Nowe zestawy LEGO DUPLO "Zamek królewski", "Wielki skarb" i "Turniej rycerski" inspirowane czasami średniowiecznymi i przygodami walecznych rycerzy oraz ich oddanych giermków zabiorą dzieci do świata ulubionych bajek.

- Dorośli często myślą, że wcielanie się przez dzieci w inne postaci i odgrywanie ról to forma zabawy wynikająca z ich bujnej wyobraźni. W rzeczywistości to jednak o wiele więcej. Kiedy dziecko udaje, że jest królem, rycerzem, giermkiem albo księżniczką, próbuje poczuć, jak to jest być kimś innym, mieć inne cechy charakteru - być odważnym liderem, dostojną damą albo posłusznym chłopcem. Poprzez wcielanie się w role dzieci odkrywają i budują swoją tożsamość. Uczą się wyrażać swoje emocje i potrzeby oraz wczuwać się w emocje i potrzeby innych - mówi Joanna Starzycka - Nogaj, Brand Marketing Manager w LEGO Polska, odpowiedzialna za markę LEGO DUPLO . I dodaje: nowe zestawy LEGO DUPLO , nawiązujące do tematyki rycerskiej, pozwolą dzieciom przenieść ulubione bajkowe opowieści do ich realnego świata.

Z nowych zestawów LEGO DUPLO dzieci mogą zbudować wielki królewski zamek, zorganizować wyprawę konną po skarby albo wziąć udział w emocjonujących zawodach rycerskich w średniowiecznym namiocie turniejowym. Rodzice są także mile widziani jako uczestnicy zabawy. Ojcowie w jednej chwili mogą powrócić do swojego dzieciństwa i pokazać, jak podbić serce ukochanej księżniczki lub jak walczyć z innym rycerzem na miecze, aby odnieść zwycięstwo.

NOWOŚCI LEGO DUPLO DOSTĘPNE NA RYNKU OD DRUGIEJ POŁOWY 2014 ROKU:

Zdobądź zamek i zabierz skarb królewski!

Przypuść szturm na królewski zamek. Niech zacznie się prawdziwa zabawa! Wskocz na zwodzony most i pokonaj rycerzy, którzy bronią króla i jego skarbu.

Budowanie wielu różnych wersji zamku przy pomocy dodatkowych klocków i akcesoriów będzie dla Twojego malucha inspiracją do tworzenia ciekawych historii. Podczas odgrywania scenek z udziałem króla i rycerzy możesz snuć ciekawą opowieść o zwyczajach panujących w dawnych czasach. Z zestawem "Zamek królewski" (nr katalogowy 10577) możliwości zabawy są nieograniczone!

Rozpocznij atak na zamek i zgarnij królewski skarb!

Schowaj się na drzewie, ostrzelaj jabłkami z katapulty rycerza podróżującego wozem konnym i odbierz mu skarb! Potem szybko ukryj się w zamkowej wieży, żeby ochronić zdobycz przed intruzami. Pokaż małym dzieciom, jak odgrywać scenki w historycznej scenerii przy okazji zabawy tym ciekawym zestawem o tematyce rycerskiej. Z zestawem "Wielki skarb" (nr katalogowy 10569) małe dzieci mogą bez końca inscenizować średniowieczne opowieści, a budowanie i przebudowywanie modeli pomoże im opanować podstawowe umiejętności składania klocków.

Cofnij się w czasie do średniowiecznych turniejów rycerskich!

Posadź dzielnego rycerza na koniu, wyposaż go w lancę i miecz, a potem weź udział w średniowiecznym rycerskim turnieju. W ramach treningu rycerz może ćwiczyć skoki na koniu przez płotek, a na koniec pełnego pojedynków dnia - odpocząć w namiocie. Z zestawem "Turniej rycerski" (nr katalogowy 10568) młodzi adepci pojedynków opanują podstawowe umiejętności składania klocków i odnajdą się w świecie średniowiecznych rycerzy.

Klocki LEGO DUPLO można kupić w hipermarketach, w sklepach z zabawkami oraz w sklepach internetowych. Rekomendowana cena zestawu "Zamek królewski" (nr katalogowy 10577) to 249,00 PLN, "Wielki skarb" (10569) - 129,00 PLN, "Turniej rycerski" (10568) - 39,00 PLN.

Firma LEGO powstała w 1932 roku w małym miasteczku Billund w Danii. Założycielem był stolarz Ole Kirk Christiansen, który na skutek kryzysu gospodarczego zaczął produkować drewniane zabawki zgodnie ze swoją dewizą "Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre". Nazwa jest zbitką wyrazów LEg GOdt, czyli po duńsku "baw się dobrze". Dopiero w 1947 z taśmy produkcyjnej zjechała pierwsza plastikowa zabawka. Prototyp klocka, znanego dziś niemal na całym świecie, powstał w 1949 roku. Jednak prawdziwy przełom nastąpił w 1958 roku, kiedy syn założyciela - Godfred Kirk Christiansen - opatentował pomysł łączenia klocków LEGO za pomocą słupka i tulejki. Odkrycie Goldfreda okazało się punktem zwrotnym i kluczem do sukcesu. System sprawił, że budowle LEGO są niezwykle stabilne, a nieograniczone możliwości zespalania elementów pozwalają na tworzenia niesamowitych wręcz konstrukcji. Dwa klocki o ośmiu wypustkach można połączyć aż na 24 różne sposoby, a dla ośmiu takich klocków istnieje prawie nieskończona liczba połączeń!

Kolejnym punktem zwrotnym dla rozwoju firmy, paradoksalnie, stał się pożar w 1960 roku, w wyniku którego zniszczeniu uległa część budynku, gdzie produkowano drewniane zabawki. Od tego momentu jedynym surowcem do produkcji klocków był plastik. W 1966 roku firma Christiansena wytwarzała już 57 różnych zestawów i 25 pojazdów. W 1968 roku w Billund otwarto pierwszy Legoland, czyli park rozrywki zbudowany z klocków. Decyzja okazała się genialnym posunięciem, gdyż tylko w pierwszym roku działalności miejsce odwiedziło 625.000 fanów LEGO. Dziś parki Legoland istnieją także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA i Malezji.

W 1969 roku na rynek wkroczyły klocki LEGO DUPLO, przeznaczone dla dzieci od 1.5 do 5 lat. W 1974 roku świat ujrzał pierwszego ludzika LEGO, a w 1977 roku pierwszą serię LEGO Technic, umożliwiająca starszym dzieciom budowanie modeli mechanicznych. Na początku lat 80. powstał Dział Produktów Edukacyjnych (LEGO Education), by rozwijać linię specjalnych zabawek na użytek szkół i przedszkoli, a także dla dzieci niepełnosprawnych. 1998 to natomiast rok pierwszej, bestsellerowej gry komputerowej - Wyspy LEGO, która sprzedała się niemal w milionie egzemplarzy. Kolejnym krokiem milowym w historii LEGO jest premiera w lutym br. pierwszego pełnometrażowego filmu kinowego, zrealizowanego w technologii 3D.

Dziś szacuje się, że na każdego mieszkańca Ziemi przypadają 62 klocki LEGO, a po świecie "chodzi" ponad 5 miliardów ludzików LEGO. Od 1958 roku w sumie wyprodukowano 650 miliardów klocków, które już dawno wyszły poza pokoje dziecięce i wykorzystywane są przez ludzi sztuki, filmu, architektów czy nauczycieli akademickich. Czy mogło być inaczej, skoro jedynym ograniczeniem w używaniu produktów LEGO jest ludzka wyobraźnia?

LEGO, the LEGO logo and the Minifigure are trademarks and/or copyrights of the LEGO Group. 2014 The LEGO Group. All Rights Reserved.