NOWOŚĆ!!! SUNBRELLA - krem ochronny SPF 50 dla dzieci i niemowląt od 1. dnia życia

W trosce o delikatną skórę dzieci i spokój ich mam, marka Dermedic rozszerzyła linię SUNBRELLA o Krem ochronny SPF 50 dla dzieci i niemowląt od 1. dnia życia.

Skóra dzieci od 1. dnia do 3 roku życia powinna być bezwzględnie chroniona przed ekspozycją na słońce. Mimo to, także pozostając w cieniu, czy też przy zachmurzonym niebie skóra jest narażona na działanie promieni UV (80 % promieniowania przenika przez chmury). Skuteczną ochronę delikatnej skóry dziecka przed promieniowaniem UVA i UVB zapewni stosowanie preparatów opartych w 100% na filtrach mineralnych.

W trosce o delikatną skórę dzieci i spokój ich mam, marka Dermedic rozszerzyła linię SUNBRELLA o Krem ochronny SPF 50 dla dzieci i niemowląt od 1. dnia życia.

Preparat skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB - zastosowany w preparacie kompleks filtrów mineralnych, bezpieczny dla delikatnej skóry dziecka, tworzy na powierzchni skóry ekran chroniący przed przenikaniem promieniowania UV w głąb skóry.

Zawarte w kremie filtry mineralne są doskonale tolerowane przez wrażliwą skórę dzieci.

Naturalna, mleczna barwa preparatu, tworząca widoczną warstwę na skórze, pozwala kontrolować równomierną aplikację na skórze.

Krem zabezpiecza skórę przed negatywnym wpływem słońca - Olej z oliwek oraz Witamina E chronią lipidy naskórka przed utlenianiem i uszkodzeniami powodowanymi przez promieniowanie UV.

Jednocześnie działa kojąco, przyspiesza regenerację naskórka - zawarty w preparacie Bisabolol łagodzi podrażnioną skórę i zapobiega powstawaniu zaczerwienień. Ponadto Olej lniany oraz Masło Shea przyspieszają odnowę uszkodzonego naskórka.

Utrzymuje optymalne nawilżenia skóry - Natural Extract AP, Medilan oraz Gliceryna zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry, zapobiegając nadmiernej przeznaskórkowej utracie wody. Pozostawiają skórę silnie nawilżoną, nadają jej gładkość i elastyczność.

HYPOALERGICZNY Z WODĄ TERMALNĄ

. Nie zawiera filtrów chemicznych

. Wodoodporna i fotostabilna formuła

. Doskonale tolerowany przez wrażliwą skórę dzieci

Sposób użycia: nakładać obficie na twarz dziecka co najmniej 15 minut przed wyjściem na słońce. Aplikować wielokrotnie w ciągu dnia, także po kontakcie z wodą.

Składniki aktywne: Kompleks filtrów mineralnych, Bisabolol, Olej lniany, Olej z oliwek, Witamina E, Natural Extract AP, Medilan, Gliceryna, Masło Shea, Woda termalna

Cena produktu: około 29 zł

Opakowanie: tuba 50 g

Dostępny: w aptekach oraz w Super-Pharm

www.dermedic.pl

Opis składników aktywnych

Filtry mineralne

Często zwane również fizycznymi to rozdrobnione, występujące w naturze minerały: tlenek cynku (Zinc Oxide) i dwutlenek tytanu (Titanium Dioxide). Zabezpieczają przed promieniowaniem UVA i UVB, tworzą skuteczną warstwę ochronną, nie wnikając w naskórek filtry mineralne - zabezpieczają skórę przed szerokim spektrum promieniowania UV (UVA oraz UVB), dzięki swej cząsteczkowej budowie nie przenikają w głąb skóry, lecz tworzą na jej powierzchni skuteczną warstwę ochronną, nie wywołują uczuleń ani kontaktowych zapaleń skóry, chronią skórę już bezpośrednio po nałożeniu preparatu z ich zawartością. Naturalne filtry tworzą na powierzchni skóry tarczę ochronną zatrzymującą promienie UV. Szkodliwe promieniowanie ulega odbiciu i rozproszeniu, bez wnikania filtrów w naskórek i bez wywoływania podrażnień.

Bisabolol

Naturalna substancja zawarta w rumianku, ma działanie antyseptyczne, pobudza regenerację komórek, likwiduje podrażnienia skóry. Jest powszechnie stosowana w kosmetyce z uwagi na swoje silne właściwości kojące, łagodzące stany zapalne skóry, zaczerwienienia i uczulenia. Składnik ten jest polecany do stosowania w kosmetykach przeznaczonych dla niemowląt, osób o cerze wrażliwej, alergicznej, łuszczycy.

Bisabolol znajduje zastosowanie w kosmetykach:

. do pielęgnacji niemowląt

. dla osób o skórze wrażliwej, podrażnionej, trądzikowej

. do golenia (kremy do golenia, toniki i kremy po goleniu)

. po opalaniu

. dla osób z łuszczycą

Olej lniany

Olej lniany zastosowany zewnętrznie wykazuje działanie przeciwzapalnie , łagodzące, rozmiękczające. Przyspiesza regenerację naskórka i skóry właściwej (np. po ostrych stanach zapalnych czy oparzeniach wspomaga zahamowanie rozwoju bakterii. Odznacza się niewielkim działaniem przeciwświądowym i przeciwalergicznym.

Witamina E

Jedną z najczęściej stosowanych w kosmetyce witamin jest witamina E, czyli mieszanina tokoferoli. Tokoferole są silnymi antyutleniaczami, witamina E chroni przed utlenianiem i zniszczeniem lipidy naskórka, włókna kolagenowe i elastyczne skóry. Witamina E przeciwdziała zmianom starczym i degeneracyjnym skóry oraz chroni ją przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych. Stosowana miejscowo ma działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Prowadzone badania wykazały, że kremy kosmetyczne zawierające witaminę E zapobiegają również powstawaniu podrażnień i oparzeń słonecznych.

Medilan

Jest to inaczej lanolina o bardzo wysokiej czystości. Ma działanie silnie nawilżające i zmiękczające naskórek. Bardzo dobrze penetruje wierzchnie warstwy skóry oraz uzupełnia barierę lipidową, hamuje transepidermalną utratę wody (TEWL). Ma działanie regenerujące, łagodzi podrażnienia.

Olej z oliwek

Jest naturalnym filtrem UV, zabezpieczającym skórę przed szkodliwymi skutkami opalania Olej z oliwek zawiera również cenną witaminę F, czyli jeden ze składników bariery chroniącej skórę przed utratą wilgoci. Dzięki niej odbudowuje płaszcz lipidowy naskórka i w ten sposób przywraca mu naturalną barierę ochronną. Działa na skórę kojąco, wzmacnia jej naturalną odporność, zabezpiecza przed odwodnieniem,

Natural Extract AP

Doskonale sprawdza się jako substancja nawilżająca, skutecznie redukuje podrażnienia wywołane przez środki powierzchniowo czynne. Ułatwia wprowadzanie alfa-hydroksykwasów (AHA), zmniejsza napięcie powierzchniowe.

Masło Shea

Można powiedzieć, że masło shea jest niemal panaceum na wszelkie dolegliwości skórne. Dzięki największej ze wszystkich tłuszczy roślinnych zawartości witamin, allantoiny, trojgllicerydów i innych substancji dodatkowych wykazuje ogromne działanie pielęgnacyjne. Szczególnie korzystnie działa na skórę suchą, ubogą w tłuszcz i słabo nawilżoną, łuszczącą się, pękającą, spierzchniętą i starzejącą się. Jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym o faktorze 3-4.

Alantoina zawarta w maśle shea przyspiesza gojenie się ran, podrażnień i stanów zapalnych. Zmniejsza świąd i natłuszcza chorą skórę.