Najlepsza nauka poprzez kreatywną zabawę - nowa oferta LEGO DUPLO

Nauka bywa trudna, nawet dla tak ciekawych i chłonnych umysłów jak dziecięce, ale rodzice mogą sprawić, że ich pociechy w ogóle nie zorientują się, że się uczą! Najbardziej naturalną i skuteczną metodą nauki jest zabawa, a klocki LEGO DUPLO dają nieograniczone możliwości, by w łatwy i radosny sposób pomóc maluchom zdobywać kolejne ważne umiejętności i odkrywać otaczającą je rzeczywistość.

LEGO DUPLO właśnie wprowadza na rynek nowe zestawy klocków w atrakcyjnych pudełkach w kształcie dużego klocka LEGO. Estetyczne i trwałe opakowania mogą być nie tylko praktycznym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju służącym do przechowywania klocków i pozwalającym wygospodarować więcej miejsca na zabawę, ale dają także możliwość układania z nich wielkich, kolorowych budowli. W ten sposób samo opakowanie staje się też zabawką.

- Dzięki nowym zestawom LEGO DUPLO bawimy się razem w sklep, łapiemy radiowozem złodziei, budujemy mosty i poznajemy zwierzątka. Mój synek Wiktor uwielbia bawić się klockami i wkładać je z powrotem do "dużych klocków". Są bardzo wytrzymałe i dobrej jakości, można na nich siadać i nie łamią się - mówi Anna, mama 2,5-letniego Wiktora.

Klocki LEGO DUPLO to jedyna w swoim rodzaju zabawka dla najmłodszych. Są dwa razy większe od zwykłych klocków LEGO i zostały zaprojektowane tak, aby idealnie pasować do małych rączek dzieci w wieku od 1,5 do 5 lat. Już 1,5-roczni mali budowniczowie mogą zacząć układać różnokolorowe i wielokształtne konstrukcje LEGO DUPLO , ucząc się z pomocą rodziców rozróżniania kolorów i kształtów, liczenia, a także doskonaląc zdolności motoryczne i koncentrację. W następnym etapie, już bez udziału mamy i taty, dzieci mogą składać proste wieże lub tworzyć pierwsze budowle według własnego pomysłu. Zestawy LEGO DUPLO dają im możliwość beztroskiej i bezpiecznej zabawy, podczas której mogą kreować rozmaite historie, rozwijając w ten sposób intelekt i wyobraźnię, nabierając poczucia sprawstwa i wiary we własne siły.

- Współcześni rodzice są coraz bardziej świadomi swej roli jako wychowawców, pierwszych nauczycieli i przewodników. W trosce o rozwój dzieci, chętnie korzystają z rozmaitych, często kosztownych warsztatów organizowanych już dla kilkumiesięcznych maluchów: muzycznych, językowych, wzmacniających umiejętności manualne, kreatywność czy wrażliwość na sztukę. Nie do przecenienia jest jednak czas spędzony wspólnie w domu na rozwijającej zabawie, w znanym i bezpiecznym dla dziecka otoczeniu. LEGO DUPLO to wspaniałe narzędzie, by w najbardziej naturalny dla maluchów sposób uczyć je i wspierać ich wszechstronny rozwój: intelektualny, motoryczny, emocjonalny i społeczny. W domowym zaciszu rodzice mogą ze swymi pociechami nie tylko budować pomysłowe konstrukcje, ale też ćwiczyć empatię poprzez wcielanie się w różne role społeczne i odtwarzanie sytuacji z domu, podwórka czy bajek - mówi Joanna Starzycka-Nogaj, Associate Marketing Manager w LEGO Polska, odpowiedzialna za markę LEGO DUPLO .

Wśród nowości oferowanych przez LEGO DUPLO znalazł się "Zestaw upominkowy", który zawiera 30 różnych elementów, w tym minifigurkę psa i kota. Pozwala zbudować m.in. dom, most, drzewo czy pomieszczenie dla zwierząt. Z kolei LEGO DUPLO "Zestaw z różowymi klockami" składa się z 60 elementów, m.in. królika i kury, okien, płotka i kwiatków do zabawy w gospodarstwo domowe, a także minifigurki dziewczynki oraz klocków z cyferkami ułatwiających naukę liczenia. LEGO DUPLO "Uniwersalny zestaw klocków" to 65 elementów, m.in. samochód z kołami, minifigurka chłopca, psa i numerowane klocki, zaś LEGO DUPLO "Policja" i "W supermarkecie" to zestawy, dzięki którym dzieci mogą odgrywać rozmaite role społeczne, rozwijając swe zdolności emocjonalne. LEGO DUPLO "Policja" zawiera 39 elementów, w tym minifigurkę policjanta i złodzieja, radiowóz i motocykl oraz klocki, z których można zbudować bank i posterunek. Od wyobraźni dziecka zależy, kto będzie policjantem, kto złodziejem i kto zdobędzie cenny łup. Z kolei LEGO DUPLO "W supermarkecie" to idealna propozycja, by odtwarzać codzienne sytuacje i bawić się w robienie zakupów. Zestaw zawiera 39 elementów, w tym kasę sklepową, auto, warzywa, owoce, chleb, mleko, a także kwiaty i jedzenia dla psa.

Klocki LEGO DUPLO można kupić w hipermarketach, w sklepach z zabawkami oraz sklepach internetowych. "Zestaw upominkowy" (nr katalogowy zestawu 10570) jest dostępny w rekomendowanej cenie 79 PLN, "Zestaw z różowymi klockami" (10571) i Uniwersalny zestaw klocków (10572) - 119 PLN, "Policja" (10532) i "W supermarkecie" (10546) - 99 PLN.

Więcej informacji: www.lego.pl, www.duploswiat.pl, www.facebook.com/LEGODUPLO

Firma LEGO powstała w 1932 roku w małym miasteczku Billund w Danii. Założycielem był stolarz Ole Kirk Christiansen, który na skutek kryzysu gospodarczego zaczął produkować drewniane zabawki zgodnie ze swoją dewizą "Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre". Nazwa jest zbitką wyrazów LEg GOdt, czyli po duńsku "baw się dobrze". Dopiero w 1947 z taśmy produkcyjnej zjechała pierwsza plastikowa zabawka. Prototyp klocka, znanego dziś niemal na całym świecie, powstał w 1949 roku. Jednak prawdziwy przełom nastąpił w 1958 roku, kiedy syn założyciela - Godfred Kirk Christiansen - opatentował pomysł łączenia klocków LEGO za pomocą słupka i tulejki. Odkrycie Goldfreda okazało się punktem zwrotnym i kluczem do sukcesu. System sprawił, że budowle LEGO są niezwykle stabilne, a nieograniczone możliwości zespalania elementów pozwalają na tworzenia niesamowitych wręcz konstrukcji. Dwa klocki o ośmiu wypustkach można połączyć aż na 24 różne sposoby, a dla ośmiu takich klocków istnieje prawie nieskończona liczba połączeń!

Kolejnym punktem zwrotnym dla rozwoju firmy, paradoksalnie, stał się pożar w 1960 roku, w wyniku którego zniszczeniu uległa część budynku, gdzie produkowano drewniane zabawki. Od tego momentu jedynym surowcem do produkcji klocków był plastik. W 1966 roku firma Christiansena wytwarzała już 57 różnych zestawów i 25 pojazdów. W 1968 roku w Billund otwarto pierwszy Legoland, czyli park rozrywki zbudowany z klocków. Decyzja okazała się genialnym posunięciem, gdyż tylko w pierwszym roku działalności miejsce odwiedziło 625.000 fanów LEGO . Dziś parki Legoland istnieją także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA i Malezji.

W 1969 roku na rynek wkroczyły klocki LEGO DUPLO, przeznaczone dla dzieci od 1.5 do 5 lat. W 1974 roku świat ujrzał pierwszego ludzika LEGO, a w 1977 roku pierwszą serię LEGO Technic, umożliwiająca starszym dzieciom budowanie modeli mechanicznych. Na początku lat 80. powstał Dział Produktów Edukacyjnych (LEGO Education), by rozwijać linię specjalnych zabawek na użytek szkół i przedszkoli, a także dla dzieci niepełnosprawnych. 1998 to natomiast rok pierwszej, bestsellerowej gry komputerowej - Wyspy LEGO, która sprzedała się niemal w milionie egzemplarzy. Kolejnym krokiem milowym w historii LEGO jest premiera w lutym br. pierwszego pełnometrażowego filmu kinowego, zrealizowanego w technologii 3D.

Dziś szacuje się, że na każdego mieszkańca Ziemi przypadają 62 klocki LEGO, a po świecie "chodzi" ponad 5 miliardów ludzików LEGO . Od 1958 roku w sumie wyprodukowano 650 miliardów klocków, które już dawno wyszły poza pokoje dziecięce i wykorzystywane są przez ludzi sztuki, filmu, architektów czy nauczycieli akademickich. Czy mogło być inaczej, skoro jedynym ograniczeniem w używaniu produktów LEGO jest ludzka wyobraźnia?

LEGO, the LEGO logo and the Minifigure are trademarks and/or copyrights of the LEGO Group. 2014 The LEGO Group. All Rights Reserved.