Soki Merry Berry - naturalnie borówkowe

Na rynku dostępne są nowe, ekologiczne produkty owocowe. Soki Merry Berry to 100% naturalnych składników, wyciskanych z owoców uprawianych wyłącznie w Polsce. Pomysłodawcą stworzenia oryginalnych napojów marki Merry Berry jest firma Milbor, która od ponad pół wieku zajmuje się sadownictwem i znana jest z najlepszej jakości uprawianych owoców.

Co wiecie o owocach jagodowych?

Żyjemy w społeczeństwie, które na szczęście, coraz większą wagę przykłada do zdrowego odżywiania. Według zaleceń ekspertów żywieniowych, każdy powinien jeść przynajmniej 5 porcji warzyw i owoców dziennie. A co w przypadku, gdy mamy już dość klasycznej marchewki, gruszki czy jabłka, szczególnie w okresie gdy nie ma owoców sezonowych? Na szczęście są już na rynku zdrowe rozwiązania, dzięki którym z produktów dostępnych okresowo, możemy cieszyć się, na okrągło, przez cały rok...

Oto kilka pytań. Znasz na nie prawidłowe odpowiedzi?

1. Czy Polska jest jednym z wiodących, europejskich krajów produkujących borówkę amerykańską?

2. Dlaczego borówka to superowoc?

3. Jakie właściwości prozdrowotne mają borówki?

4. Z jakimi owocami najlepiej komponuje się smak borówek?

5. Jak to możliwe, że borówka jako owoc sezonowy, dostępna jest w sprzedaży przez cały rok?

Masz wątpliwość czy udzielone przez Ciebie odpowiedzi są prawidłowe? Zachęcamy do zapoznania się z załączoną informacją, a przede wszystkim do skosztowania wyjątkowego, w 100% naturalnego soku z borówki amerykańskiej.

Marka Merry Berry pojawiła się na polskim runku na początku bieżącego roku. Jedynym składnikiem produkowanych soków są świeże owoce, które pochodzą z certyfikowanych, polskich plantacji. Dla zachowania trwałości napoje są pasteryzowane, jednak proces ten nie wpływa na ich walory smakowe. Produkty Merry Berry nie zawierają żadnych ulepszaczy, konserwantów, sztucznych dodatków i cukru, gdyż są w 100% naturalne.

W jednej, 200 ml butelce Merry Berry, znajduje się ekologiczny sok wyciśnięty aż ze 100 borówek. W ofercie dostępne są również mieszanki soków: borówka z jabłkiem i borówka z aronią. Idealnie dobrane proporcje dodatkowych owoców, wzbogacają unikalny smak tradycyjnego soku borówkowego.

Markę Merry Berry wprowadziła na rynek firma Milbor, która zajmuje się sadownictwem, a w 2003 roku założyła również plantację borówek. Polska jest liderem produkcji "błękitnych jagód" w Europie i jednym z wiodących krajów na świecie. Ze względu na to, że jest to jednak owoc sezonowy, producenci poszukiwali rozwiązania, które pozwoliłoby korzystać z dobroczynnych właściwości borówki przez cały rok.

Borówka amerykańska jest jednym z najbardziej zdrowych owoców. W Polsce nadal jeszcze niewiele wiemy o walorach smakowych, a przede wszystkim odżywczych i prozdrowotnych tych jagód. My o borówce mówimy superowoc, bo doskonale zdajemy sobie sprawę z jej niezwykłych właściwości - przyznaje Piotr Milewski, prezes zarządu, Milbor Sp. z o.o.

Naturalne soki Merry Berry obecnie dostępne są w trzech wariantach smakowych: 100% borówki, borówka z 20% dodatkiem jabłka lub aronii.

Produkty Merry Berry można znaleźć w wybranych punktach sprzedaży detalicznej oraz w dobrych restauracjach i kawiarniach w Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Szczegółowe informacje: www.merry-berry.com/content/gdzie-nas-znaleźć

Wkrótce nasza oferta soków Merry Berry znów się poszerzy. Jako producent borówki amerykańskiej, widzimy bardzo duże możliwości jej wykorzystania w przetwórstwie. Owoc ten jest zdrowy i coraz bardziej pożądany wśród konsumentów, dlatego chcemy aby naturalne i wysokiej jakości produkty wytwarzane z borówki oraz innych owoców jagodowych, mogły być dostępne przez cały rok - dodaje Piotr Milewski.

Dobrodziejstwo zamknięte w błękitnych jagodach

Od wieków, owoce borówki amerykańskiej miały szereg zastosowań w medycynie naturalnej. Ze względu na coraz większą popularność tego owocu, od pewnego czasu przeprowadza się coraz więcej profesjonalnych badań, które potwierdzają doniesienia o jego dobroczynnym działaniu.

Najważniejsze naturalne właściwości i prozdrowotne działanie owoców borówki amerykańskiej:

- zawierają fitoestrogeny, które chronią przed chorobami serca i pomagają utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu w organizmie;

- wśród 40 przebadanych świeżych owoców i warzyw, borówka zawiera najwięcej przeciwutleniaczy, które niszczą szkodliwe wolne rodniki, a tym samym są naturalną bronią przeciw chorobom nowotworowym;

- zawarte w borówce antocyjany polepszają pamięć i zdolność koncentracji oraz zahamowują procesy starzenia i działają opóźniająco w procesie utraty aktywności umysłowej związanej z wiekiem;

- niwelują zmęczenie wzroku, poprawiając jego jakość;

- wykorzystywane są w leczeniu chorób przewodu pokarmowego;

- działają zapobiegawczo w infekcjach bakteryjnych układu moczowego;

- są źródłem błonnika, wspomagającego odchudzanie;

- zawierają liczne makroelementy i minerały;

- zawierają małą ilość węglowodanów oraz kalorii;

- są wskazane dla kobiet w ciąży, gdyż dzięki kwasowi foliowemu dobrze wpływają na płód w okresie prenatalnym.

Borówka amerykańska to samo zdrowie, a soki Merry Berry to 100% wyciśniętych borówek. Więcej informacji: www.merry-berry.com