Derma Eco Baby - nowość do pielęgnacji dziecięcej skóry atopowej już od pierwszych dni życia

Atopowe Zapalenie Skóry często dotyczy najmłodszych dzieci, od momentu narodzin. W przypadku tej dolegliwości, niezwykle ważnym elementem leczenia jest pielęgnacja zmienionej chorobowo skóry. Kosmetyki Derma Eco Baby zostały zaprojektowane specjalnie w celu zapobiegania problemom skórnym u dzieci.

Potrzebuje ona nawilżenia i natłuszczenia nawet wielokrotnie w ciągu dnia. Dostępne od niedawna w Polsce duńskie kosmetyki Derma Eco Baby są polecane dla delikatnej skóry z AZS, gdyż dzięki naturalnym składnikom skutecznie łagodzą podrażnienia, zmniejszając świąd i przywracając skórze komfort. Preparaty te spełniają niezwykle restrykcyjne, skandynawskie wymogi jakości, co potwierdza m.in. przyznany im certyfikat stowarzyszenia Astma-Allergi Danmark.

"Skóra noworodka jest niedojrzała, bezbronna i chłonna jak gąbka, ponieważ nie ma jeszcze w pełni wytworzonej warstwy ochronnej. Z tego powodu, u najmłodszych warto stosować wyjątkowo łagodne preparaty, zawierające specjalnie dobrane, bezpieczne składniki. Tylko certyfikowane produkty pielęgnacyjne pozbawione zapachów, barwników i innych substancji drażniących gwarantują odpowiednią ochronę i pielęgnację skóry dziecka, także z AZS" - wyjaśnia Zofia Sarnowska, Derma Product Manager. AZS to przewlekłe zapalenie skóry związane z atopią, czyli genetyczną skłonnością organizmu do reakcji alergicznych. Najczęstszymi objawami AZS są suchość skóry, świąd nasilający się pod wpływem czynników alergizujących i okresowo pojawiające się zmiany zapalne. Chora skóra dziecka wymaga specjalnego traktowania i szczególnej troski.

Niezbędnymi zabiegami pielęgnacyjnymi w przypadku Atopowego Zapalenia Skóry są krótkie kąpiele lecznicze w ciepłej wodzie oraz regularne nawilżanie i natłuszczanie skóry. Natychmiast po kąpieli, a także dodatkowo o innych porach w ciągu dnia, należy wsmarowywać w skórę krem lub maść, najlepiej bez środków zapachowych. Lepsze rezultaty można uzyskać, stosując preparaty stworzone specjalnie z myślą o potrzebach alergików. Od niedawna na polskim rynku dostępna jest linia duńskich kosmetyków Derma Eco Baby, które zostały zaprojektowane specjalnie w celu zapobiegania problemom skórnym u dzieci. Nie zawierają substancji zapachowych, parabenów, ani barwników, dzięki czemu minimalizują ryzyko wystąpienia alergii. Dzięki właściwościom nawilżającym i zmiękczającym, zmniejszają suchość skóry i towarzyszący jej świąd, a także skutecznie łagodzą podrażnienia. W efekcie przywracają skórze komfort i regulują naturalne mechanizmy obronne, odtwarzając lipidową warstwę ochronną skóry.

Derma Eco Baby to zdrowy i mądry wybór nie tylko dla naszych dzieci, ale także dla środowiska. Kosmetyki te posiadają bowiem unikatową na skalę światową kombinację certyfikatów: Nordic Swan, Astma-Allergi Danmark oraz Ecocert, które świadczą o ich jakości i są jednoznaczną deklaracją najwyższej troski o skórę dzieci. Pełna gama produktów Derma Eco Baby, dostępna m.in. w sklepie internetowym www.multishop24.pl, zawiera:

szampon/mydło do kąpieli (39,95 zł / 150 ml),

oliwkę (39,95 zł / 145 ml),

maść łagodzącą (39,95 zł / 100 ml),

krem ochronny dla niemowląt (39,95 zł / 100 ml),

balsam przeciwsłoneczny SPF 30 (89,95 zł / 200 ml),

chusteczki nawilżane (31,95 zł / 64 szt.).

O producencie: Założona w 1980 roku DermaPharm A/S to duńska firma tworząca kosmetyki, które ze względu na bezpieczeństwo użytkowania stosowane są od wielu lat w placówkach zdrowotnych oraz szpitalach. Spełniają one skandynawskie standardy jakości, znane z wyjątkowo wysokich wymagań i szczegółowej procedury kontroli. DermaPharm A/S stawia na rozwiązania dostarczające konsumentom kosmetyki do łagodnej pielęgnacji skóry, które jednocześnie są neutralne dla środowiska naturalnego. Wynikiem są produkty wolne od składników, będących częstymi przyczynami reakcji alergicznych i podrażnień skóry. Tak narodziła się marka Derma, której produkty zalecane są osobom poszukującym certyfikowanej jakości i odpowiedzialnego podejścia do produkcji kosmetyków, przeznaczonych do higieny osobistej.