Grudniowy numer miesięcznika "Dziecko"

Nowy numer miesięcznika w kioskach od 8 listopada. Miesięcznik można kupić także w wersji elektronicznej - w App Store (na iPada i iPhone'a), na platformie Samsung Apps i na Publio.pl.

Nowy numer

 

W tym miesiącu magazyn "Dziecko" można kupić za 1,50 lub z audiobookiem "Kubuś i przyjaciele" lub klockami LEGO Duplo za 5,99 zł.

 

 

 

 

 

Super dodatek dla dzieci

W środku każdego numeru znajdziecie 16-stronicowy zeszyt z zagadkami, zabawami i łamigłówkami dla dzieci, który przygotowaliśmy wspólnie z Wydawnictwem EGMONT. W zeszycie m.in. zabawy z Basią, Frankiem i Pszczółką Mają.

Przedświąteczne prace ręczne

Przedstawiamy pomysły na świąteczne kartki, ozdoby oraz kalendarze adwentowe, które można łatwo przygotować razem z dziećmi. Propozycje wraz z instrukcją tworzenia krok po kroku przygotowały dla was absolwentki warszawskiej ASP: Marta Kopyt i Martyna Ścibior

Pomysły na prezenty

W "Dziecku" znajdziecie aż 11 stron z pomysłami na zabawkowe i książkowe prezenty dla dzieci w różnym wieku. Od niemowlaka do pięciolatka. Do tego specjalna ściąga z listą uniwersalnych zabawek, które ucieszą dzieci na kolejnych etapach rozwoju.

Choć to dopiero początek listopada, Mikołajki i święta zbliżają się wielkimi krokami. W sklepach internetowych można znaleźć oryginalne zabawki dla dzieci w atrakcyjnych cenach, często znacznie niższych, niż w stacjonarnych sklepach z zabawkami. Kupując prezenty przez internet warto zamówić je wcześniej, żeby mieć pewność, że zdążą dojść przed świętami. Podobnie rzecz ma się z książkami dla dzieci - zamawiając je bezpośrednio na stronach wydawnictw mamy szanse na sporą promocję cenową.

Mama, tata i reszta świata

Dziecko od pierwszych chwil życia jest istotą społeczną. Czułości i uwagi rodziców potrzebuje jak powietrza. I dopiero gdy ma ich pod dostatkiem, rozkwita. W "Dziecku" piszemy o rozwoju społecznym niemowlęcia, o tym, jak kontaktuje się ze światem oraz o tym, w jaki sposób można zbudować z nim bliską więź.

Pępek pod lupą

Zalecenia dotyczące pielęgnacji kikuta po pępowinie i pępka bardzo się zmieniły w ostatnich latach. W "Dziecku" przeczytacie, które metody są obecnie zalecane przez pediatrów, a czego lepiej unikać.

Kuracja w rytm laktacji

Jak może leczyć się chora mama karmiąca piersią? Najlepiej tak, by kuracja była skuteczna, a przy tym bezpieczna dla dziecka. To jest możliwe! W "Dziecku" piszemy, które leki może bez obaw przyjmować matka karmiąca oraz które leki są niebezpieczne dla ssącego pierś dziecka.

Godni zastępcy mleka w diecie dziecka

Mleko to najbogatsze źródło wapnia, który jest niezbędny do budowy zdrowych zębów i mocnych kości. Co jednak zrobić, gdy dziecko nie chce go pić? W "Dziecku" piszemy, które mleczne przetwory są najzdrowsze dla dziecka, ile jest w nich wapnia oraz jaka ich ilość odpowiada szklance mleka.

Rozstanie z butelką

Dzieci karmione butelką trzeba kiedyś odzwyczaić od tego sposobu picia. Podpowiadamy kiedy i jak to zrobić.

Warzywa od kołyski, czyli przepisy na warzywne dania dla niemowląt

Im częściej będziemy podawać niemowlęciu smaczne dania z warzywami, tym większa szansa, że dziecko je polubi. W "Dziecku" znajdziecie przepisy na warzywne dania dla niemowląt.

Spis treści numeru 12/2013

O czym jeszcze przeczytacie w najnowszym "Dziecku"? Sprawdźcie w spisie treści.