Grudniowy numer miesięcznika "Dziecko"

Nowy numer miesięcznika w kioskach od 8 listopada. Miesięcznik można kupić także w wersji elektronicznej - w App Store (na iPada i iPhone'a), na platformie Samsung Apps i na Publio.pl.
Miesięcznik Dziecko nr 12/2013 Miesięcznik Dziecko nr 12/2013 Fot. Albert Zawada

Nowy numer

 

W tym miesiącu magazyn "Dziecko" można kupić za 1,50 lub z audiobookiem "Kubuś i przyjaciele" lub klockami LEGO Duplo za 5,99 zł.

 

 

 

 

 

Super dodatek dla dzieci

W środku każdego numeru znajdziecie 16-stronicowy zeszyt z zagadkami, zabawami i łamigłówkami dla dzieci, który przygotowaliśmy wspólnie z Wydawnictwem EGMONT. W zeszycie m.in. zabawy z Basią, Frankiem i Pszczółką Mają.

Przedświąteczne prace ręczne

Przedstawiamy pomysły na świąteczne kartki, ozdoby oraz kalendarze adwentowe, które można łatwo przygotować razem z dziećmi. Propozycje wraz z instrukcją tworzenia krok po kroku przygotowały dla was absolwentki warszawskiej ASP: Marta Kopyt i Martyna Ścibior

Pomysły na prezenty

W "Dziecku" znajdziecie aż 11 stron z pomysłami na zabawkowe i książkowe prezenty dla dzieci w różnym wieku. Od niemowlaka do pięciolatka. Do tego specjalna ściąga z listą uniwersalnych zabawek, które ucieszą dzieci na kolejnych etapach rozwoju.

Choć to dopiero początek listopada, Mikołajki i święta zbliżają się wielkimi krokami. W sklepach internetowych można znaleźć oryginalne zabawki dla dzieci w atrakcyjnych cenach, często znacznie niższych, niż w stacjonarnych sklepach z zabawkami. Kupując prezenty przez internet warto zamówić je wcześniej, żeby mieć pewność, że zdążą dojść przed świętami. Podobnie rzecz ma się z książkami dla dzieci - zamawiając je bezpośrednio na stronach wydawnictw mamy szanse na sporą promocję cenową.

Pamiętajcie, że pewne zachowania maluszka są naturalne na jego etapie rozwoju. Nigdy nie są Pamiętajcie, że pewne zachowania maluszka są naturalne na jego etapie rozwoju. Nigdy nie są "złośliwe" ani skierowane przeciw rodzicom. Fot. Getty Images/FPM Getty Images

Mama, tata i reszta świata

Dziecko od pierwszych chwil życia jest istotą społeczną. Czułości i uwagi rodziców potrzebuje jak powietrza. I dopiero gdy ma ich pod dostatkiem, rozkwita. W "Dziecku" piszemy o rozwoju społecznym niemowlęcia, o tym, jak kontaktuje się ze światem oraz o tym, w jaki sposób można zbudować z nim bliską więź.

Pępek pod lupą

Zalecenia dotyczące pielęgnacji kikuta po pępowinie i pępka bardzo się zmieniły w ostatnich latach. W "Dziecku" przeczytacie, które metody są obecnie zalecane przez pediatrów, a czego lepiej unikać.

Kobieta karmiąca piersią Kobieta karmiąca piersią Fot. VOISIN EAST NEWS

Kuracja w rytm laktacji

Jak może leczyć się chora mama karmiąca piersią? Najlepiej tak, by kuracja była skuteczna, a przy tym bezpieczna dla dziecka. To jest możliwe! W "Dziecku" piszemy, które leki może bez obaw przyjmować matka karmiąca oraz które leki są niebezpieczne dla ssącego pierś dziecka.

Godni zastępcy mleka w diecie dziecka

Mleko to najbogatsze źródło wapnia, który jest niezbędny do budowy zdrowych zębów i mocnych kości. Co jednak zrobić, gdy dziecko nie chce go pić? W "Dziecku" piszemy, które mleczne przetwory są najzdrowsze dla dziecka, ile jest w nich wapnia oraz jaka ich ilość odpowiada szklance mleka.

Rozstanie z butelką

Dzieci karmione butelką trzeba kiedyś odzwyczaić od tego sposobu picia. Podpowiadamy kiedy i jak to zrobić.

Warzywa od kołyski, czyli przepisy na warzywne dania dla niemowląt

Im częściej będziemy podawać niemowlęciu smaczne dania z warzywami, tym większa szansa, że dziecko je polubi. W "Dziecku" znajdziecie przepisy na warzywne dania dla niemowląt.

Miesięcznik Dziecko nr 12/2013 Miesięcznik Dziecko nr 12/2013 Fot. Albert Zawada

Spis treści numeru 12/2013

O czym jeszcze przeczytacie w najnowszym "Dziecku"? Sprawdźcie w spisie treści.