Listopadowy numer miesięcznika "Dziecko"

Nowy numer miesięcznika w kioskach od 9 października. Miesięcznik można kupić także w wersji elektronicznej - w App Store (na iPada i iPhone'a), na platformie Samsung Apps i na Publio.pl.
Miesięcznik DZIECKO nr 11/2013 Miesięcznik DZIECKO nr 11/2013 zdj. Albert Zawada

Nowy numer

W tym miesiącu magazyn "Dziecko" można kupić za 1,50 z super dodatkiem o przeziębieniach lub z pojemnikiem na jedzenie (w jednym z dwóch kolorów do wyboru) oraz z fragmentami "Księgi Dziecka" z wydawnictwa Mamania - za 6,99 zł.

Temat numeru: Dziecko w kadrze

Wybitni fotografowie radzą, jak robić dzieciom zdjęcia, by powstała piękna pamiątka na całe życie. Jak kadrować, jak oświetlać, jak przechowywać zdjęcia, o czym pamiętać. Opowiadają o swoich doświadczeniach, pokazują najważniejsze zdjęcia. Piękny materiał - do czytania i oglądania!

Niemowlę w świecie zmysłów

Co dziecko widzi, słyszy, czuje, jak reaguje na dotyk, jakie lubi smaki? Piszemy o tym, jak mądrze możemy oddziaływać na zmysły dziecka, jakich wrażeń dostarczać, a jakich oszczędzać.

Masaż nie tylko antykolkowy

Jak masować niemowlę, by było to jednocześnie przyjemne i pożyteczne? Taki masaż pomóc może niemowlęciu, które cierpi na kolkę. Warto spróbować!

Miganie dla początkujących

Reportaż przybliżający doświadczenia rodziców, którzy uczą swoje maluchy języka migowego dla niemowląt i małych dzieci. To bardzo ciekawa metoda i jedyna szansa, by dowiedzieć się, o czym myśli dziecko, które jeszcze nie potrafi mówić.

Z karmieniem piersią jest coraz lepiej

Wywiad na temat doradztwa laktacyjnego w Polsce, promocji karmienia piersią, pozytywnych doświadczeń kobiet karmiących. O tym, że świadomość na temat zalet naturalnego karmienia jest coraz większa rozmawiamy z dr Beatą Sztyber, międzynarodową konsultantką laktacyjną, pracownicą Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, współzałożycielką Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych.

Dania dla alergika

Przepisy na smaczne i łatwe w przygotowaniu potrawy dla dzieci uczulonych na białko mleka, jaja, gluten.

Wychowanie: nadwrażliwe dzieci

Jak pomóc małemu dziecku, które jest bardziej wrażliwe niż większość rówieśników? Psycholog radzi, na co zwrócić uwagę, jak zmienić swoje podejście do wrażliwca i jak pomóc mu odnaleźć się w grupie.

Seks reaktywacja

Wywiad z seksuologiem o życiu intymnym pary po urodzeniu się dziecka. Jak wrócić do dobrego, satysfakcjonującego seksu? Co sprawia, że kobiecie i mężczyźnie trudno jest na nowo podjąć współżycie? Jak okazywać sobie czułość, gdy seks nie wchodzi w grę?

Nogi na kółkach

Rodzice opowiadają o tym, jak fajnie jest razem z dziećmi jeździć na rolkach. Co daje ten sport? Jak zadbać o bezpieczeństwo? Czego się spodziewać? Przeczytajcie, a z pewnością nabierzecie ochoty na przejażdżkę!