Wrześniowy numer miesięcznika "DZIECKO"

Od 9 sierpnia nowe wydanie miesięcznika "Dziecko" - w wersji papierowej i elektronicznej. Cyfrowe wydanie ?Dziecka" jest dostępne w App Store (na iPada i iPhone'a), na platformie Samsung Apps i na Publio.pl.

Najnowszy numer miesięcznika

Od 9 sierpnia można kupić wrześniowe wydanie magazynu "Dziecko" razem z DVD z popularnym filmem animowanym "Potwory i spółka". Ponadto, w nowym numerze miesięcznika znajdziecie specjalny dodatek "Idziemy do przedszkola!" z poradami dla rodziców dzieci, które zaczynają w tym roku edukację przedszkolną.

Miesięcznik z DVD z filmem animowanym "Potwory i spółka" można kupić za 19,99 zł lub w wersji podstawowej za 1,50 zł.

Specjalny dodatek dla rodziców dzieci debiutujących w przedszkolu

W 16-stronicowym zeszycie "Idziemy do przedszkola!" dołączonym do miesięcznika znajdują się artykuły o tym, jak przygotować dziecko do debiutu w przedszkolu i jak mu pomóc w adaptacji, a także jak reagować przy pierwszym kryzysie i jak wzmocnić odporność przedszkolaka.

Temat numeru: urządzamy pokój dziecka

Tematem numeru w nowym wydaniu "Dziecka" jest urządzanie kącika dla niemowlęcia i pokoju dla malucha. Prezentujemy propozycje oryginalnych stylizacji, pomysłowe rozwiązania i meble, będące jednocześnie zabawkami.

Na brzuchu fajnie jest!

Piszemy o tym, dlaczego niemowlęta powinny leżeć na brzuchu w czasie zabaw i poznawania świata (i dlaczego pozycja "na brzuchu" nie jest odpowiednia do spania). Podsuwamy także pomysły na to, jak zachęcić do leżenia na brzuszku malca, który nie lubi tej pozycji.

Czy się najada?

To pytanie zadaje sobie chyba każda mama na początku karmienia piersią. W "Dziecku" piszemy co świadczy o tym, że maluch jest karmiony prawidłowo i zjada wystarczająco dużo. Podpowiadamy jak utrzymać naturalne karmienie, nawet wtedy, gdy niemowlę trzeba dokarmiać.

Sposoby na kąpiel

Są dzieci, które od początku nie lubią kąpieli i takie, które nagle przestają chcieć się myć. Każda kąpiel, szczególnie ta z myciem głowy, powoduje bunt, płacz i złość. Radzimy jak wyjść z impasu, jak sprawić, by maluch polubił kąpiele. Pokazujemy też wybór pomysłowych zabawek kąpielowych i akcesoriów, które ułatwią mycie.

Wapń inaczej

Przepisy na dania mleczne dla najmłodszych. Podpowiadamy, jak przemycać mleko i jego przetwory w daniach, które polubią nawet niejadki.

Kolor ma moc!

Sesja modowa z udziałem przedszkolaków. Pokazujemy śliczne, barwne ubranka, które wczesną jesienią uchronią nie tylko przed chłodem, ale także... szarugą.

Z matematyką na ty

Dzieci lubią matematykę i od początku są nią zainteresowane. W najnowszym "Dziecku" piszemy w jaki sposób podtrzymać tę fascynację i rozwijać matematyczne umiejętności malucha.