Sierpniowy numer miesięcznika "Dziecko"

Najnowszy numer miesięcznika "Dziecko" w kioskach od 9 lipca

W tym miesiącu "Dziecko" można kupić z plastikowym kubeczkiem i pojemnikiem na szczoteczkę do zębów w cenie 6,99 zł. Numer bez dodatku kosztuje nadal 1,20 zł.

 


Mali podróżnicy

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o podróżowaniu z małymi dziećmi, ale boicie się zapytać. Piszemy o tym, co zrobić, by wakacje z maluchem się udały, jak się do nich przygotować, o czym pamiętać. Sprawdźcie, co się przyda.

Odstawienie od piersi

Kiedy i jak zakończyć karmienie piersią?

Z dzieckiem można porozumieć się bez przemocy, trzeba tylko wiedzieć jak. Z dzieckiem można porozumieć się bez przemocy, trzeba tylko wiedzieć jak. fot. Shutterstock

Co zrobić ze złością na dziecko?

Dzieci bywają denerwujące, a raczej: rodzice bywają zdenerwowani na dziecko. Skąd się bierze złość na dziecko, jak sobie z nią radzić, by nie doprowadzić do wybuchu?

Mleczne posiłki dla niemowląt

Dzieci są różne. Mają różne potrzeby, apetyt, upodobania i skłonności. Nie wszystkie jedzą dokładnie tyle, ile przewiduje schemat żywienia niemowlęcia. Czy trzeba się tym martwić? Ile mleka potrzebuje w swojej diecie niemowlę? W jakiej formie podawać mleko?

Gry planszowe dla maluchów i starszaków

W pierwszą grę planszową można spróbować zagrać już z dwulatkiem. Zasady powinny być proste, a elementy gry duże i doskonałej jakości. Polecamy gry, w które warto zagrać razem z dziećmi.

Komu kaszkę?

Przegląd kaszek dla dzieci dostępnych w sklepach stacjonarnych oraz internetowych.

Owocowy szał

Są, są, wreszcie są! Czereśnie, jagody, maliny, morele... Wreszcie świeże, słodkie, pachnące! Cieszmy się nimi od rana do wieczora. Przedstawiamy owocowe przepisy na dania dla niemowląt.

Choroba lokomocyjna

Jak sobie radzić z tą przypadłością?

Roztocze - koniki polskie Roztocze - koniki polskie Fot. Shutterstock

Rodzinne podróże po Roztoczu

Macie ochotę wybrać się z dziećmi na poszukiwanie bobrowego żeremia, nauczyć je chodzić po kładce nad leśną rzeką, pokazać im kamieniołomy? Jedźcie z nimi na Roztocze! Przeczytajcie w "Dziecku" jakie atrakcje czekają na dzieci i rodziców w okolicach Zwierzyńca.