Majowy numer miesięcznika "Dziecko"

Najnowszy numer "Dziecka" w kioskach od 9 kwietnia

W tym miesiącu "Dziecko" można kupić z płaszczykiem przeciwdeszczowym (dwa kolory do wyboru) albo audiobookiem "Kubuś Puchatek" bądź "Auta" oraz książeczką "Co to znaczy rodzić po ludzku" w cenie 5,99 zł. Numer bez dodatku kosztuje nadal 1,20 zł.

 

Zrozumieć łzy

Płacz niemowlęcia niepokoi rodziców. Ale dziecko w ten sposób daje nam po prostu znak, że czegoś potrzebuje lub coś mu przeszkadza. Problem w tym, że nie zawsze potrafimy je zrozumieć. Co najczęściej oznaczają łzy malucha?

Mleczaki na start

Rodzice zwykle z niecierpliwością czekają na pierwsze ząbki niemowlęcia. Kiedy jednak wreszcie zaczną rosnąć, bywa, że dla całej rodziny nastają trudne dni. Co może pomóc boleśnie ząbkującemu dziecku?

Wiosenny przypływ sił

Wiele kobiet ciężko znosi początek wiosny, siły organizmu są osłabione po długiej zimie i wielu miesiącach monotonnej diety. Jeszcze trudniej jest tym mamom, które niedawno urodziły dziecko, niedosypiają. Jednak przed nami coraz bardziej słoneczne i dłuższe dni, sezon na świeże warzywa i owoce, powiew optymizmu, Pora na akcję-regenerację! W nowym "Dziecku" przeczytacie, jak zadbać o siebie i odzyskać energię.

Przechytrzyć zarazki

Dziecko, które chodzi do żłobka lub przedszkola, często choruje. Piszemy, jak skutecznie chronić jego młodsze rodzeństwo przed infekcjami.

Mała przylepka

Twoje dotąd ufne i towarzyskie niemowlę nagle zaczęło bać się obcych i nie chce rozstać się z tobą ani na chwilę? Spokojnie. To etap lęku separacyjnego. W "Dziecku" piszemy, jak przetrwać ten czas.

Kasza gryczana Kasza gryczana Fot. Shutterstock

Poszalej z kaszą

Kasze, ryż czy płatki warto dodawać do zupek. Kaszki błyskawiczne przydadzą się, gdy trzeba szybko zrobić posiłek. W nowym "Dziecku" znajdziecie przepisy na posiłki dla niemowląt z wykorzystaniem kaszy.

Prawo dzieci. W małżeństwie i w konkubinacie

W polskim prawie dzieciom urodzonym w małżeństwie i tym pochodzącym ze związków nieformalnych przysługują takie same prawa. Sprawdźcie jakie.

transfuzja krwi transfuzja krwi Fot. Getty Images/Fpm Getty Images/Science Photo Libra

Przyszłość z komórek macierzystych

Czy warto bankować krew pępowinową? Jakie są praktyczne możliwości wykorzystania jej do terapii w Polsce? W nowym "Dziecku" w tekście Joanny Szulc "Przyszłość w pępowinie" znajdziecie wyczerpujące informacje na temat krwi pępowinowej, możliwości jej zastosowania w medycynie, a także praktyczne informacje o bankowaniu krwi pępowinowej w Polsce.

Dziecko i zwierzę pod jednym dachem?

Zwierzęcy domownik wnosi w życie rodziny wiele zmian. Dla dziecka mogą być to zmiany na lepsze. A dla rodziców świetne pole do działań wychowawczych. Ale... Przyjęcie zwierzątka pod dach to życiowa decyzja ? trochę jak z kolejnym dzieckiem. Trochę, bo jedna z różnic polega na tym, że zwierzątko nigdy się całkowicie nie usamodzielni, a my bierzemy za nie odpowiedzialność często na długie lata? W najnowszym numerze "Dziecka" psycholożki Aleksandra Ksokowska-Robak i Katarzyna Zeh piszą o tym, kiedy warto zdecydować się na zwierzęcego domownika, a w jakich sytuacjach lepiej wstrzymać się z decyzją.

Stopy w ruch! Przegląd butów dla dzieci

But to dodatek do stopy. Najlepiej, żeby dziecko tak długo, jak się da, i wtedy, gdy się da, biegało na bosaka. A gdy już trzeba założyć mu buty, wybierzmy lekkie i mięciutkie. W nowym "Dziecku" zobaczycie, jaki wybór dobrych butów mamy tej wiosny.

Rodzinne uprawianie sporty - to świetny wypoczynek i sposób na wspólne spędzanie czasu. Rodzinne uprawianie sporty - to świetny wypoczynek i sposób na wspólne spędzanie czasu. Fot. Istockphoto.com

Zabawa w plenerze

Dni są dłuższe i cieplejsze, dzieci z przyjemnością spędzają czas na świeżym powietrzu. W "Dziecku" przedstawiamy zabawki dla maluchów, które sprawdzą się w ogrodzie, w parku, na spacerze.