Kwietniowy numer miesięcznika "Dziecko"

Najnowszy numer "Dziecka" w kioskach od 8 marca

W tym miesiącu "Dziecko" można kupić z antypoślizgową matą kąpielową za 7,99 zł.
Numer bez dodatków kosztuje 1,20 zł.

Dodatki do "Dziecka" nr 4/2013

Ostatnia okazja, by zagłosować!

W najnowszym numerze publikujemy ostatni już kupon do głosowania w plebiscycie na najlepszy produkt dla dziecka i rodziców - tym razem można zgłosić najlepszą KSIĄŻKĘ DLA DZIECKA oraz najlepszy PORADNIK DLA RODZICÓW.
Do końca marca można zgłaszać ulubione produkty we wszystkich (trzynastu) kategoriach na stronie internetowej plebiscytu. Na głosujących czekają nagrody!

Cesarskie cięcie, cesarskie dzieci

Rośnie liczba dzieci urodzonych przez cesarskie cięcie. Zarówno w Polsce jak i na świecie. Cesarskie cięcie to dla wielu przyszłych mam po prostu alternatywa porodu naturalnego. Bezpieczna i przewidywalna. A jedynym śladem cięcia jest niewielka blizna na brzuchu mamy. Tylko czy oby na pewno tylko tyle? W nowym "Dziecku" polecamy ciekawą rozmowę z prof. dr hab. n. med. Marią Katarzyną Borszewską-Kornacką, prezeską Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego i konsultantką wojewódzką ds. Neonatologii Mazowsza.

Antybiotyki pod lupą

Jakie lekarstwa nazywamy antybiotykami? Czym się od siebie różnią? Dlaczego często ich przyjmowaniu towarzyszą dolegliwości ze strony układu pokarmowego? Kiedy konieczne jest przerwanie kuracji antybiotykowej? W najnowszym "Dziecku" przedstawiamy siedem faktów na temat antybiotyków.

Jak przezwyciężyć trudności w karmieniu piersią?

Problemy w karmieniu piersią w pierwszych tygodniach laktacji ma wiele kobiet. Piszemy, co może utrudniać karmienie i jak sobie radzić z problemami.

Rozszerzanie diety

Problemy z gryzieniem, niechęć do jakichkolwiek posiłków innych niż mleko mamy, bunt przeciw kaszkom, mały apetyt, niechęć do mięsa lub warzyw. Brzmi znajomo? W "Dziecku" przeczytacie jak sobie radzić z najczęstszymi problemami związanymi z żywieniem małych dzieci.

Melodia, wyraz, zdanie - rozwój mowy dziecka

Zastanawiasz się, kiedy maluch zacznie mówić? Jakie będą jego pierwsze słowa? Jak pomóc dziecku mówić wyraźnie? W "Dziecku" piszemy, jak rozwija się mowa dziecka, co może zaburzyć ten rozwój i kiedy potrzebna jest pomoc specjalisty. Podpowiadamy także w co się bawić, by mądrze wspierać rozwój mowy.

Rodzina bez barier

Macierzyństwo ma wiele odcieni. W "Dziecku" przedstawiamy dwie mamy - Agatę, która porusza się na wózku inwalidzkim oraz Agnieszkę, która jest niewidoma.

Wielkanoc na wesoło

Dla małego dziecka przygotowania do Świąt mogą być doskonałą zabawą. Pod warunkiem, że pozwolimy mu w niej uczestniczyć. Przedstawiamy propozycje zabaw, które nawet małemu dziecku pozwolą poczuć świąteczną atmosferę i przybliżą elementy wielkanocnych zwyczajów.

Podróże z dzieckiem: białostockie multi-kulti

Wspaniałe lasy, łąki i rzeki. Bogactwo kultur pogranicza, pyszna kuchnia. Park Dinozaurów, Muzeum Ikon, MiniZoo, rozległe puszcze i rozlewiska Narwi. Sprawdźcie, co warto zobaczyć z dziećmi w Białymstoku i jego okolicach.