Grudniowy numer miesięcznika "Dziecko"

Okładka magazynu Okładka magazynu "Dziecko" nr 12/2012. Na okładce sześciomiesięczna Oliwia. zdj. Albert Zawada, stylizacja Edyta Kiliś

Najnowszy numer "Dziecka" w kioskach od 6 listopada

Nowy numer "Dziecka" można kupić za 1,20 zł bez dodatków lub za 6,99 zł z kubkiem ze Świnką Peppą.

Temat miesiąca: przewijanie

Na co zwrócić uwagę wybierając pieluszki? Które kosmetyki i akcesoria są rzeczywiście potrzebne do przewijania malucha? Jakie atuty mają nowoczesne pieluszki wielorazowe? W najnowszym "Dziecku" bierzemy pod lupę temat pieluch i przewijania.

Lampki na choince, zapachy potraw, goście przy stole to dla malucha źródło nowych doświadczeń Lampki na choince, zapachy potraw, goście przy stole to dla malucha źródło nowych doświadczeń Fot. Getty Images/Fpm Getty Images/Fuse

Pierwsza gwiazdka z dzieckiem

Przed wami pierwsze święta Bożego Narodzenia, które spędzicie razem z dzieckiem? Podpowiadamy, jak je zorganizować, o czym pamiętać i... czym się nie przejmować.

Rozstrzygnięcie konkursu na pamiętnik

W tym numerze "Dziecka" znajdziecie listę osób, których prace nagrodziliśmy w naszym konkursie "Twój pamiętnik w Dziecku" oraz przeczytacie tekst autorstwa Magdaleny Herman, który zdobył główną nagrodę.

Zabawy paluszkowe

Wyliczanie, łaskotanie, powtarzające się gesty i słowa rymowanek to dla dziecka wspaniała zabawa. W "Dziecku" przypominamy kilka wyliczanek (O sroczce, która kaszkę warzyła, kominiarzu, którym wchodził po drabinie, raku nieboraku itp.) i podpowiadamy, jak się bawić z maluchem. Przeczytacie także o znaczeniu tych zabaw dla rozwoju dziecka.

Niespodzianka pod choinką. Wybieramy prezent dla dziecka

Co sprawi radość niemowlęciu? Z czego ucieszy się roczny maluch? Jaka zabawka spodoba się dwulatkowi? W "Dziecku" znajdziecie propozycje prezentów gwiazdkowych dla najmłodszych dzieci.

Rozszerzanie diety w praktyce

Wasze dziecko ma już prawie pół roku? Choć podstawą jego menu nadal jest mleko, możecie zacząć mu podawać mu stałe posiłki. O tym, jak to zrobić i o czym pamiętać piszemy w grudniowym "Dziecku".

Siła wyobraźni

Wyobraźnia jest niezbędna, nie tylko do rozwoju, ale do życia w ogóle. Gdyby nie ona, nie byłoby wynalazków, nowych idei, a także dobrych relacji z ludźmi. Jak wspierać rozwój wyobraźni w zabawie z dziećmi? W najnowszym "Dziecku" pisze o tym Justyna Dąbrowska.

Teatr cieni Teatr cieni Fot. Getty Images/Fpm Getty Images

Zabawy ze światłem i cieniem

Jesienią i zimą znacznie więcej czasu spędzamy z dziećmi w domu. Co zrobić, by się nie nudzić? Sięgnijcie po latarki, papierowy teatrzyk cieni, duży koc, świeczki i... nowe "Dziecko" z przepisami na zabawę z małymi dziećmi światłem i cieniem.

Żłobek po europejsku

W żłobku może być dziecku dobrze! Nie wierzycie? Przeczytajcie relacje rodziców z Irlandii, Belgii i Niemiec.

Zimowe infekcje

Zimą trudno ich uniknąć. W czasie pierwszego roku w żłobku lub w przedszkolu niektóre dzieci chorują niemal bez przerwy. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak długo przed infekcją i po niej maluch może zarażać chorobą innych. W "Dziecku" przeczytacie o przeziębieniu, wirusowym zapaleniu gardła, krtani i oskrzeli, grypie, szkarlatynie, rumieniu zakaźnym, rotawirusie, ospie wietrznej, trzydniówce, zapaleniu spojówek i chorobach dróg oddechowych o podłożu bakteryjnym. Piszemy o tym, jak je leczyć i przynieść dziecku ulgę oraz ile dokładnie trwa czas zarażania.

200 kilometrów przygody, czyli Mazury zimą

Szukacie miejsca na zimowy wyjazd z maluchem? Idealnego miejsca do nauki jazdy na nartach? A może chcielibyście odwiedzić eskimoskie namioty i zobaczyć psie zaprzęgi? To wszystko jest możliwe na Mazurach. W "Dziecku" przeczytacie, jakie rodzinne atrakcje czekają tam na turystów zimą.

Wybierz z nami najlepszy produkt 2012 roku

Trwa kolejna edycja plebiscytu czytelników "Dziecka" na najlepszy produkt dla dzieci i rodziców. Czekamy na zgłoszenia wypróbowanych i - waszym zdaniem - najlepszych produktów w 12 kategoriach. Co miesiąc w "Dziecku" zamieszczamy kupon do głosowania w wybranych dwóch kategoriach, głosować można także na stronie edziecko.pl. Na głosujących czekają nagrody: 50 zestawów książek dla dzieci oraz 50 półrocznych prenumerat miesięcznika "Dziecko". Czekamy na Wasze głosy!

ZAGŁOSUJ TERAZ!