Grudniowy numer miesięcznika "Dziecko"

Najnowszy numer "Dziecka" w kioskach od 6 listopada

Nowy numer "Dziecka" można kupić za 1,20 zł bez dodatków lub za 6,99 zł z kubkiem ze Świnką Peppą.

Temat miesiąca: przewijanie

Na co zwrócić uwagę wybierając pieluszki? Które kosmetyki i akcesoria są rzeczywiście potrzebne do przewijania malucha? Jakie atuty mają nowoczesne pieluszki wielorazowe? W najnowszym "Dziecku" bierzemy pod lupę temat pieluch i przewijania.

Pierwsza gwiazdka z dzieckiem

Przed wami pierwsze święta Bożego Narodzenia, które spędzicie razem z dzieckiem? Podpowiadamy, jak je zorganizować, o czym pamiętać i... czym się nie przejmować.

Rozstrzygnięcie konkursu na pamiętnik

W tym numerze "Dziecka" znajdziecie listę osób, których prace nagrodziliśmy w naszym konkursie "Twój pamiętnik w Dziecku" oraz przeczytacie tekst autorstwa Magdaleny Herman, który zdobył główną nagrodę.

Zabawy paluszkowe

Wyliczanie, łaskotanie, powtarzające się gesty i słowa rymowanek to dla dziecka wspaniała zabawa. W "Dziecku" przypominamy kilka wyliczanek (O sroczce, która kaszkę warzyła, kominiarzu, którym wchodził po drabinie, raku nieboraku itp.) i podpowiadamy, jak się bawić z maluchem. Przeczytacie także o znaczeniu tych zabaw dla rozwoju dziecka.

Niespodzianka pod choinką. Wybieramy prezent dla dziecka

Co sprawi radość niemowlęciu? Z czego ucieszy się roczny maluch? Jaka zabawka spodoba się dwulatkowi? W "Dziecku" znajdziecie propozycje prezentów gwiazdkowych dla najmłodszych dzieci.

Rozszerzanie diety w praktyce

Wasze dziecko ma już prawie pół roku? Choć podstawą jego menu nadal jest mleko, możecie zacząć mu podawać mu stałe posiłki. O tym, jak to zrobić i o czym pamiętać piszemy w grudniowym "Dziecku".

Siła wyobraźni

Wyobraźnia jest niezbędna, nie tylko do rozwoju, ale do życia w ogóle. Gdyby nie ona, nie byłoby wynalazków, nowych idei, a także dobrych relacji z ludźmi. Jak wspierać rozwój wyobraźni w zabawie z dziećmi? W najnowszym "Dziecku" pisze o tym Justyna Dąbrowska.

Zabawy ze światłem i cieniem

Jesienią i zimą znacznie więcej czasu spędzamy z dziećmi w domu. Co zrobić, by się nie nudzić? Sięgnijcie po latarki, papierowy teatrzyk cieni, duży koc, świeczki i... nowe "Dziecko" z przepisami na zabawę z małymi dziećmi światłem i cieniem.

Żłobek po europejsku

W żłobku może być dziecku dobrze! Nie wierzycie? Przeczytajcie relacje rodziców z Irlandii, Belgii i Niemiec.

Zimowe infekcje

Zimą trudno ich uniknąć. W czasie pierwszego roku w żłobku lub w przedszkolu niektóre dzieci chorują niemal bez przerwy. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak długo przed infekcją i po niej maluch może zarażać chorobą innych. W "Dziecku" przeczytacie o przeziębieniu, wirusowym zapaleniu gardła, krtani i oskrzeli, grypie, szkarlatynie, rumieniu zakaźnym, rotawirusie, ospie wietrznej, trzydniówce, zapaleniu spojówek i chorobach dróg oddechowych o podłożu bakteryjnym. Piszemy o tym, jak je leczyć i przynieść dziecku ulgę oraz ile dokładnie trwa czas zarażania.

200 kilometrów przygody, czyli Mazury zimą

Szukacie miejsca na zimowy wyjazd z maluchem? Idealnego miejsca do nauki jazdy na nartach? A może chcielibyście odwiedzić eskimoskie namioty i zobaczyć psie zaprzęgi? To wszystko jest możliwe na Mazurach. W "Dziecku" przeczytacie, jakie rodzinne atrakcje czekają tam na turystów zimą.

Wybierz z nami najlepszy produkt 2012 roku

Trwa kolejna edycja plebiscytu czytelników "Dziecka" na najlepszy produkt dla dzieci i rodziców. Czekamy na zgłoszenia wypróbowanych i - waszym zdaniem - najlepszych produktów w 12 kategoriach. Co miesiąc w "Dziecku" zamieszczamy kupon do głosowania w wybranych dwóch kategoriach, głosować można także na stronie edziecko.pl. Na głosujących czekają nagrody: 50 zestawów książek dla dzieci oraz 50 półrocznych prenumerat miesięcznika "Dziecko". Czekamy na Wasze głosy!

ZAGŁOSUJ TERAZ!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.