Najnowszy numer miesięcznika "Dziecko" już w kioskach

Wrześniowy numer "Dziecka" w kioskach od 7 sierpnia!

Ten numer "Dziecka" możesz kupić bez żadnych dodatków za 1 zł lub z bajkami dla dzieci, dodatkiem "Zdrowo jem" i "Przewodnikiem po lekach bez recepty dla niemowląt i dzieci" za 5,99 zł.

Temat numeru: Żłobek

Jak przygotować dziecko na pójście do żłobka? Co pomoże w adaptacji? Czego najbardziej potrzebuje maluch w tym czasie? Jakie zabawy będą najlepsze na koniec męczącego dnia? W Dziecku znajdziecie dużo konkretnych rad, które można zastosować zarówno w przypadku debiutantów żłobkowych jak i przedszkolnych.

Dzieci wcześniej urodzone

Rozpoczynamy nowy cykl artykułów poświęconych wcześniakom.

Wielkim osiągnięciem medycyny jest to, że dzieci urodzone przedwcześnie mają dziś szansę nie tylko przeżyć, ale także żyć zdrowo. Wcześniaków rodzi się więcej niż w ubiegłych dekadach, a ich leczenie daje coraz lepsze efekty. Nie zmienia się jedno ? lęk rodziców. W tych najtrudniejszych pierwszych tygodniach rodzice potrzebują wsparcia. Rozpoczynamy cykl tekstów, w którym będziemy przedstawiać historie wcześniaków, tłumaczyć, z czym muszą się zmagać takie dzieci, ich bliscy i personel medyczny. W tym numerze Dziecka swoimi doświadczeniami dzieli się Ania, mama dwuletniego dziś Tomka, który urodził się w 33. tygodniu ciąży.

Karmienie na żądanie

Teoretycznie sprawa jest prosta: karmisz dziecko wtedy, gdy się tego domaga. W praktyce okazuje się to jednak bardziej skomplikowane. Dwie mamy i trzy ekspertki podpowiadają, jak sobie z takim karmieniem radzić.

Z dziećmi na wieś! Na stałe

Wracając z wakacji spędzonych w pięknej okolicy, marzymy niekiedy, aby osiąść na stałe wśród łąk i lasów. Są tacy, którzy to marzenie spełniają. Jak może wyglądać życie z dziećmi na wsi na co dzień? W Dziecku przeczytacie trzy prawdziwe historie różnych rodzin, które zdecydowały się zamieszkać na wsi.

Wychowanie: rozmowa z Jesperem Juulem

Najlepszym sposobem na wychowywanie dzieci jest wzajemność. Dzieci uczą się od rodziców, a rodzice od dzieci - uważa znany duński pedagog i terapeuta Jesper Juul. Dla wielu rodziców jego książki są odkryciem, wzmocnieniem, otuchą. W Dziecku przeczytacie, o czym rozmawiała z nim Justyna Dąbrowska.

Warzywa na talerzu

Sezon warzywny w pełni rozkwitu. Z ekologicznie uprawianych jarzyn można teraz przygotować pyszne i oryginalne dania, odpowiednie nawet dla niemowlęcia. W Dziecku znajdziecie przepisy na wartościowe warzywne posiłki dla najmłodszych dzieci.

24 godziny z życia ojca

Jeśli są wśród was mamy, które czują się przy dziecku niezbędne i niedowierzają, że niemowlę można zostawić na kilka dni tylko z tatą - koniecznie przeczytajcie relację ojca w najnowszym Dziecku. Może to was przekona, że ojcowie z dziećmi radzą sobie równie wspaniale jak mamy. Wystarczy dać im szanse.

Złość. Jak trzymać ją na wodzy?

Co robić, kiedy ogarnia nas złość na dziecko? Jak skierować złość na odpowiednie tory, ale nie zamiatać jej pod dywan? Konkretne sposoby na złość znajdziecie w kolejnym tekście z cyklu "Stop przemocy".