"Niemowlę" - specjalne wydanie miesięcznika "Dziecko" już w kioskach

"Niemowlę - radość, troska, miłość, więź" to numer specjalny miesięcznika Dziecko, w całości poświęcony pierwszym 12 miesiącom życia dziecka.Niemowlę - radość, troska, miłość, więź

Interesuje Was rozwój dziecka w pierwszym roku życia? Dręczą was pytania i wątpliwości związane z karmieniem piersią i butelką oraz zdrowiem niemowlaka? Jesteście zmęczeni nocnymi pobudkami i płaczem dziecka? Sięgnijcie po numer specjalny Dziecka "Niemowlę". Radzimy w nim m.in. jak poradzić sobie z kolką, jak zrozumieć płacz malucha, jak stopniowo rozszerzać dietę i co robić w razie infekcji. Rozwiewamy mity krążące na temat karmienia piersią i butelką, a także na temat szczepień. Pomagamy oswoić się mamom z wizją końca karmienia dziecka i powrotu do pracy.

Pierwsze chwile razem, czyli narodziny rodziny

Gdy w domu pojawia się dziecko, zmienia się wszystko. Przede wszystkim stajecie się rodziną. Mężczyzna staje się ojcem, a kobieta matką. Rodzi się miłość, którą warto z troską pielęgnować. Jak? Na przykład poprzez czuły dotyk i masaż bliskości, o którym piszemy w numerze specjalnym.

Dlaczego ciagle płacze?

Żeby ukoić płaczące niemowlę, warto wiedzieć jakie mogą być powody jego płaczu. Piszemy o tym, dlaczego dziecko płacze i jak możecie mu pomóc.

Sposoby na kolkę

Ta niemowlęca dolegliwość przyprawia o drżenie wielu rodziców. Nie martwcie się - po pierwsze mija, a po drugie są sposoby, które skutecznie przyniosą dziecku (i rodzicom!) ulgę. Na przykład fachowy masaż, który opisujemy i pokazujemy krok po kroku w tym numerze.

Kłopoty ze snem

Kiedy prześpi noc, dlaczego tak często się budzi, czy nie za mało śpi? To pytania, które zadaje sobie wielu rodziców. My staramy się na nie odpowiedzieć. Co więcej radzimy jak zapewnić niemowlęciu zdrowy sen.

Ruch to zdrowie, czyli jak mądrze wspierać rozwój motoryczny niemowlaka

Przekonujemy, że kluczem do prawidłowego rozwoju dziecka jest zapewnienie mu swobody ruchu i zachęcanie niemowlęcia do aktywności. Stworzyliśmy również czarną listę ?wynalazków?, które zamiast dziecku pomagać, ewidentnie mu szkodzą. Sprawdźcie!

Jak rozszerzać dietę niemowlęcia?

Większość rodziców podchodzi do rozszerzania diety jak do jeża. Niepotrzebnie! Piszemy kiedy i dlaczego można rozszerzyć menu, a także jak i od czego zacząć. Prezentujemy przydatne i pomysłowe akcesoria, które przydadzą się do karmienia.

Wybieramy zabawki dla niemowląt

Dobra zabawka zainteresuje malucha, a także wspomoże jego rozwój. Jak ją znaleźć w powodzi zabawek zapełniających sklepowe półki? Prezentujemy najciekawsze naszym zdaniem zabawki dla niemowląt w różnym wieku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.