Majowy numer magazynu "Dziecko" już w kioskach!

Zapraszamy!

Mały wielki procent


Justyna Dąbrowska, redaktor naczelna
Pomyślcie, jak niewiele jest sytuacji w których możemy mieć realny wpływ na to, co dzieje się w otaczającym świecie. Zwłaszcza w tych jego częściach w których nie dzieje się dobrze, ludzie cierpią lub tracą nadzieję. Przepraszam za ten patos ale zachęcam was, byście przeznaczyli jeden procent swojego podatku dla organizacji pożytku publicznego. Wiem, wiem to jest kłopot, bo nie każdy rozlicza się sam. Bo jeśli robi to za nas pracodawca, to trzeba mu ten obowiązek odebrać i wziąć go sobie na plecy. Bo w gąszczu organizacji wyciągających dłoń po nasz jeden procent są także takie, które przy okazji chcą sobie zrobić reklamę i dobry PR.
Trzeba się więc wgryźć w temat i dodać sobie roboty. Ale to chyba niewygórowana cena za możliwość przyłożenia ręki do poprawy czyjegoś życia, prawda? Organizacje pozarządowe są przezroczyste, możemy się więc dowiedzieć dokładnie na co poszły nasze pieniądze (w przeciwieństwie do pozostałych 99 %).
Jeden procent to mało, ale więcej niż nic.

Cisza przed burzą

Pierwszy felieton Reni Jusis na łamach "Dziecka". U nas nie jako piosenkarka i znana osoba, ale jako mama dwulatka oczekująca na narodziny drugiego dziecka.

Jedziemy na majówkę

O tym, jak ważne jest dla dziecka, jego rodziców i całej rodziny wspólne spędzanie czasu i spokojne spotkania w oderwaniu od codziennych obowiązków.

Rzeka łez

Tekst dużo bardziej potrzebny rodzicom niemowlęcia niż modny ostatnio gadżet: analizator płaczu. Tłumaczymy, dlaczego niemowlę płacze tak często i przejmująco, podpowiadamy, co może nam w ten sposób przekazać i przekonujemy, dlaczego dziecka z jego płaczem i lękiem nie można zostawiać samego.

Gdy waga ani rusz

Stałe przyrosty masy ciała to objaw zdrowia i prawidłowego rozwoju. A co zrobić, gdy niemowlę przestaje przybierać na wadze?

Zabawy podłogowe

Jeśli chcecie zadbać o to, by niemowlę było dobrze przygotowane do siadania, raczkowania, chodzenia, zaproście je do prostych zabaw, które najlepiej wzmocnią siłę jego mięśni, koordynację ruchów i inne umiejętności.

Mistrzynie wieloboju

Mamy karmiące opowiadają o tym, jak wyglądał ich powrót do pracy, jak dzieci zaakceptowały zmianę i jak pogodziły karmienie z przebywaniem poza domem.

Lekko ale treściwie

35 pomysłów na zdrowe dania dla małego dziecka. Jeśli nie wiecie, jak przemycić do diety malucha zdrowe kwasy tłuszczowe, może nasze propozycje staną się dla was inspiracją.

Ja czytam, ty czytasz, my czytamy

Czy z małym dzieckiem warto iść na spotkanie czytelnicze? Kiedy przychodzi pora na słuchanie czytanych bajek i wizyty w bibliotece? Opowiadają rodzice i organizatorka spotkań z książką

Utracone królestwo

Jak pomóc jedynakowi, który nagle musi przestać być jedynakiem? Co zrobić, by pojawienie się młodszego rodzeństwa było dla dziecka tylko zmianą, a nie zmianą na gorsze?

Bolesna strata

Śmierć ukochanego zwierzątka nie może być dla dziecka tematem tabu. To, co niezrozumiałe boli jeszcze bardziej. Jak więc wytłumaczyć maluchowi, co stało się z jego małym przyjacielem?

Wietrzna ospa

Wbrew powszechnej opinii ta choroba wieku dziecięcego nie zawsze przechodzi bez problemów i bez śladu. O tym, dlaczego lepiej na ospę być zaszczepionym niż ją przechorować mówi dr Piotr Albrecht.

Zgryz z tym zgryzem

Myślicie, że do ortodonty warto iść dopiero wtedy, gdy dziecku wyrosną zęby stałe i można będzie założyć mu aparat? Wcale nie! Podpowiadamy, kiedy warto zgłosić się do ortodonty z maluchem i co może poradzić specjalista, gdy w buzi błyskają tylko niektóre mleczaki,

Rower? To nas kręci

Jeśli lubicie jeździć na rowerze, ale zarzuciliście ten sport odkąd macie małe dziecko, zajrzyjcie do naszego tekstu. Pokazujemy sprzęty i akcesoria do roweru rodzica, które pozwolą na bezpieczne przewożenie malucha.

Ciało w ciąży

Kobieta w ciąży nie zawsze czuje się atrakcyjna i piękna. Ale można to zmienić. Zobaczcie, z jak wielu możliwości pielęgnacji ciała i poprawiania urody mogą skorzystać przyszłe mamy (a co jest w tym okresie życia przeciwwskazane).

Tu się chce pracować

Przedstawiamy firmy, które w tym roku uzyskały zaszczytny tytuł Firmy Przyjaznej Mamie. To już VII edycja naszego plebiscytu.

Rodzina patchworkowa

Reportaż o tym, jak żyje się na co dzień i od święta w rodzinie, w której mama i tata są także macochą i ojczymem, a rodzeństwo ma dużą gromadę rodziców i krewnych.

Szkoła?

Felieton Tomka Kwaśniewskiego - taty, który miał wybór: zerówka albo pierwsza klasa i już teraz obawia się 1 września.

Więcej o: