Atrakcyjnie i swobodnie, ale też świadomie i ekologicznie. Skompletuj rozsądnie garderobę na czas ciąży i ten po niej

Wobec ciążowych ubrań przyszłe mamy mają wiele wymagań. Przede wszystkim muszą być wygodne i efektowne. Poza tym powinny być uniwersalne i uszyte z dobrej jakości tkanin, najlepiej tych przyjaznych środowisku. Ostatnio także coraz bardziej istotne staje się to, czy zostały wyprodukowane bez szkody dla planety. Czy są Eco Aware.
#ReservedForMum #ReservedForMum #ReservedForMum

Przyszła mama potrzebuje nowej garderoby

Ciąża to czas, w którym u przyszłej mamy nie tylko rośnie brzuszek, ale zmienia się także cała sylwetka. Kobieta w ciąży przybiera na wadze, zmieniają się jej proporcje, powiększają się piersi, a nawet stopy. Dawne ubrania - nawet jeśli wciąż się w nie mieści - mogą być niewygodne. Nie ma więc sensu za wszelką cenę próbować się wcisnąć w ulubione dżinsy lub sukienkę. Brak komfortu gwarantowany. Ulubione ubrania powinny poczekać w szafie. Pora na skompletowanie nowej garderoby odpowiadającej potrzebom przyszłej mamy.

#ReservedForMum #ReservedForMum materiał promocyjny

Kiedy zacząć kompletować nową garderobę?

Dzień, w którym na teście ciążowym pojawiają się dwie kreski to jeszcze nie czas na skompletowanie ciążowej garderoby. W pierwszym trymestrze zwykle brzuszek nie jest jeszcze widoczny, więc dotychczasowe ubrania będą na nas pasować. Pamiętajmy jednocześnie, że każda ciąża jest inna, każda kobieta inaczej ją przechodzi i w inny sposób zmienia się jej ciało. Odpowiednim momentem na zmianę garderoby będzie ten, gdy stwierdzimy, że w naszych dotychczasowych ubraniach jest nam po prostu niewygodnie - spodnie uciskają brzuch, stanik jest za mały, a koszuli nie da się już dopiąć. U niektórych kobiet może to nastąpić w drugim trymestrze, u innych w trzecim.

#ReservedForMum #ReservedForMum materiał promocyjny

Jak skompletować garderobę?

Kompletując ciążową garderobę, warto zachować umiar. Kupowanie ubrań z dużym wyprzedzeniem względem potrzeb nie ma sensu, bo może się okazać, że nie będą pasowały. W czasie zakupów warto wybierać ubrania uniwersalne, które będzie można dobrać do wielu stylizacji. Sweter oversize założony do legginsów stworzy sportowy look. Z kolei ten sam sweter zestawiony z elegancką sukienką dobrze sprawdzi się np. w czasie wyjścia do teatru, na rodzinnej imprezie. Takie propozycje ma dla przyszłych mam marka Reserved i jej kolekcja #ReservedForMum.

#ReservedForMum #ReservedForMum materiał promocyjny

Must have w garderobie przyszłej mamy

Każda przyszła mama powinna mieć w swojej garderobie kilka ubrań, bez których ciężko się obejść w tym wyjątkowym czasie. Należą do nich przede wszystkim spodnie ciążowe z elastycznym pasem, który rozciąga się w miarę powiększania się brzucha. Takie spodnie przydadzą się także po porodzie, bo jak wiadomo, brzuch nie od razu stanie się płaski. Mogą to być jeansy lub bardziej elegancki model. Większość kobiet, które już urodziły dzieci nie wyobraża sobie ciąży bez wygodnych legginsów ciążowych, które mają wysoki stan (kończy się pod piersiami). Poza tym warto zainwestować w bieliznę. Biustonosz powinien być komfortowy i dobrze trzymać piersi, ramiączka nie powinny się wbijać w ciało. Część kobiet jeszcze w ciąży stawia na wygodny biustonosz do karmienia. W szafie ciężarnej powinna się też znaleźć wygodna sukienka - dobrze sprawdzi się w czasie wizyt u lekarza, poza tym można na nią założyć żakiet i w ten sposób stworzyć elegancką stylizację. Wszystkie te elementy garderoby przyszłe mamy znajdą w kolekcji #ReservedForMum.

#ReservedForMum #ReservedForMum materiał promocyjny

Przyszłe mamy z myślą o planecie

Dziś kupując nowe spodnie lub sweter zależy nam na tym, żeby nie tylko były efektowne i wygodne, ale także przyjazne środowisku i uniwersalne, wielofunkcyjne. Dotyczy to także odzieży ciążowej. Przyszłe mamy w ciążowych ubraniach chcą dobrze wyglądać i czuć się komfortowo. Jednocześnie zależy im na tym, żeby ich odzież była wyprodukowana bez szkody dla planety. W końcu niebawem przyjdzie tu żyć jej dziecku, a w ten sposób pośrednio myśli o jego przyszłości. Stąd coraz większa popularność mody zrównoważonej, jakościowej, odpowiedzialnej, jednym słowem - Eco Aware.

#ReservedForMum #ReservedForMum materiał promocyjny

Czym jest moda Eco Aware?

Moda Eco Aware jest modą wrażliwą, świadomą zagrożeń dla środowiska i szkód, jakie mogłaby przynieść. Aby taka była, musi spełniać kilka warunków. Do najważniejszych należy użycie do produkcji ubrań materiałów pozyskiwanych ze zrównoważonych źródeł, a same procesy produkcyjne powinny uwzględniać kwestię racjonalnego zarządzania energią i gospodarowania zasobami wodnymi. W myśl tych zasad, przed zakupem coraz częściej zerkamy na metki, aby sprawdzić z czego właściwie dane spodnie, czy koszulka zostały uszyte. Takim wymaganiom sprostają ubrania marki Reserved z nowej kolekcji #ReservedForMum, z których większość posiada metkę Eco Aware. W Reserved można znaleźć również szeroką ofertę rzeczy Eco Aware w kolekcji dziecięcej.

#ReservedForMum #ReservedForMum materiał promocyjny

Tkaniny przyjazne środowisku, czyli jakie?

Kompletując ciążową garderobę warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich uszyte są ubrania, które zamierzamy kupić. Powinny być dobrej jakości i jednocześnie delikatne. W sklepach z modą ciążową także pojawiają się już ubrania z materiałów wyprodukowanych w odpowiedzialny sposób. Należy do nich m.in. bawełna organiczna, czyli taka, która jest produkowana w poszanowaniu środowiska naturalnego, wyłącznie z nasion niemodyfikowanych genetycznie, uprawiana na glebie wolnej od pestycydów. Jej uprawa nie zanieczyszcza wód gruntowych, powierzchniowych, gleby ani powietrza. Przyszłe mamy mogą też sięgnąć po ubrania z wełny z recyklingu. Wełna ta powstaje z odpadów produkcyjnych lub zużytej odzieży, co nadaje im drugie życie i przyczynia się do ograniczenia zużycia surowców pierwotnych. Z kolei Eco Vero to włókno celulozowe pozyskiwane z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Jego produkcja odbywa się w obiegu zamkniętym przy wykorzystaniu mniejszej ilości wody i w poszanowaniu środowiska naturalnego. Wykonany z niego materiał jest przewiewny, delikatny dla skóry i biodegradowalny. Tkaniny te wykorzystuje w swoich kolekcjach marka Reserved.

#ReservedForMum #ReservedForMum materiał promocyjny

Moda na body positive

Po urodzeniu dziecka ciało kobiety nie od razu wraca do swoich dawnych proporcji, często pozostają też nadprogramowe kilogramy. Ciążowa garderoba będzie więc towarzyszyła świeżo upieczonym mamom przez jakiś czas. Ciąża pozostawia po sobie zmiany, które każda z nich dopiero uczy się akceptować. Jednym z nas przychodzi to łatwiej, inne mają z tym więcej problemów. Warto wtedy pamiętać, o tym jak kobiece ciało jest niesamowite. Przez dziewięć miesięcy pozwoliło się rozwijać maleństwu, by wreszcie wydać je na świat. Warto więc mieć dla niego więcej wyrozumiałości.

Więcej o: