Bezpieczne podróże z dziećmi. Oto gadżety, które ci to ułatwią

Podróżowanie z dzieckiem przynosi mnóstwo satysfakcji. Uwielbiamy patrzeć, jak dziecko pochłania wzrokiem nowe miejsca, jak biega po uliczkach nieznanego miasteczka czy dopiero poznaje piasek na plaży i zanurza pierwszy raz stópki w wodzie. Zanim wyjedziemy, musimy się spakować, a to jest wyzwanie dla każdego rodzica. Co zabrać, żeby wszystko było pod ręką, dziecko czuło się bezpiecznie, żeby się nie nudziło, bez problemu zasypiało? A przy tym nie pakować całego mieszkania? Z pomocą przyjdą nam poniższe gadżety.
Fotelik samochodowy Lionelo Bastiaan RWF Fotelik samochodowy Lionelo Bastiaan RWF materiał promocyjny

Fotelik samochodowy

To podstawowa i najważniejsza rzecz dla wszystkich rodziców, a jej wybór zazwyczaj poprzedzony jest dylematami. Czytamy fora internetowe, opisy producentów, pytamy innych rodziców. Jaki model wybrać? Co powinien mieć fotelik? Ile czasu dziecko tak naprawdę może w nim być podczas podróży? Te kwestie zajmują wszystkie przyszłe mamy. Warto skupić się na trzech rzeczach.


Po pierwsze - fotelik musi być przetestowany zderzeniowo. W przypadku Lionelo Bastiaan RWF testy przeprowadziło niezależne laboratorium Tass International. Po drugie - musi być możliwość ustawienia dziecka tyłem do kierunku jazdy, co jest rekomendowane nawet do 4. roku życia. Trzecia rzecz to baza obrotowa, która umożliwia zwrócenie fotelika do siebie, stojąc w drzwiach, co znacznie ułatwia wyjmowanie z auta dziecka, szczególnie tego, które ucina sobie drzemkę.


Bardzo ważny jest komfort malucha, szczególnie kiedy trasa, którą mamy do obycia to dwie, trzy godziny. Wtedy z pomocą przychodzi m.in. 4-stopniowa regulacja oparcia, a także możliwość ustawienia pozycji półleżącej tyłem. Plusy to także regulacja zagłówka zintegrowana z pasami, daszek chroniący przed promieniami słonecznymi, wkładka lędźwiowa, odciążająca kręgosłup dziecka i miękka wkładka dla młodszych dzieci. Te wszystkie opcje posiada właśnie Lionelo Bastiaan RWF.

Wózek spacerowy Lionelo Julie One Tropical Green Wózek spacerowy Lionelo Julie One Tropical Green materiał promocyjny

Wózek

Fotelik pozwolił nam bezpiecznie dotrzeć do celu. Teraz kolej na wózek, dzięki któremu zwiedzanie będzie wygodne. Jeśli chcemy odpocząć i nie przejmować się tym, że nie mamy gdzie odstawić kubka z lemoniadą czy co zrobić z dzieckiem, które właśnie zasnęło, to postawmy na model Lionelo Julie One. Ma bezstopniową regulację oparcia do pozycji leżącej za pomocą pokrętła - to kluczowe dla rodziców na wyjeździe. Podobnie jak inna funkcja - Lionelo Julie One składa się jednym ruchem do kompaktowych rozmiarów, a w zestawie jest torba transportowa, która umożliwia przenoszenie i przewożenie wózka bez zabrudzeń.


Do tego wózek ma elastyczne koła, odporne na zużycie i uszkodzenia oraz amortyzatory skutecznie redukujące drgania na nierównym terenie - uliczkach i zakamarkach letnich miejscowości. Jest przedłużony daszek z okienkiem zamykanym na magnes, w ciepłe dni przyda się panel wentylacyjny z tyłu.


Docenimy pojemny kosz na zakupy, kieszonkę na drobiazgi, w których możemy schować zapasowe pieluchy, mokre chusteczki, przekąski, kremy z filtrem. W zestawie jest również uchwyt na kubek, moskitiera i pokrowiec na nóżki. Duży plus to także modny wygląd wózka - Julie One wykonany z wytrzymałego i modnego materiału melanżowego o strukturze lnu i ma stylowe wykończenia z eko-skóry.

Łóżeczko turystyczne Sven Plus Lionelo Łóżeczko turystyczne Sven Plus Lionelo materiał promocyjny

Łóżeczko i kojec

Każdy rodzic wie, jak pracochłonne, wymagające zdolności organizacyjne i umiejętności przewidywania wielu scenariuszy jest pakowanie na wyjazd z dzieckiem. Zazwyczaj boimy się, że maluch podczas wyjazdu nie będzie czuł się "jak u siebie", dlatego ważne jest zabranie "cząstki" domu, która będzie dziecku dawała poczucie bezpieczeństwa. Jest to ulubiona zabawka, kocyk oraz łóżeczko turystyczne, w którym dzieci z chęcią śpią w domu. Dzięki niemu podczas wyjazdu łatwiej będzie w nim uśpić pociechę.

Łóżeczko i kojec Lionelo Sven Plus to jeden z ulubionych modeli mam. Jego ogromną zaletą jest to, że można je szybko złożyć i rozłożyć. Rośnie z dzieckiem, czyli można obniżyć dno, kiedy dziecko podrośnie. Łóżeczko można wykorzystać także jako kojec do zabawy. Ma nawet funkcjonalny daszek chroniący przed promieniami słonecznymi. A dzięki organizerowi jest miejsce na przechowywanie potrzebnych produktów. To oznacza, że liczba rzeczy, które trzeba zabrać na podróż, maleje. Do tego mamy kółka - można bezszelestnie przetransportować łóżeczko do innego pokoju. Jest siateczka, przez którą można dziecko obserwować, boczne wejście na zamek, które maluchom sprawi ogromną radość.

Rowerek biegowy Lionelo Bart Air Rowerek biegowy Lionelo Bart Air materiał promocyjny

Rowerek biegowy

Podczas gdy my mamy ochotę niespiesznie spacerować i podziwiać widoki, nasze dziecko może mieć inny pomysł na odpoczynek. Wtedy warto zabrać do bagażnika rowerek biegowy Lionelo Bart Air. On posłuży dziecku na długo - można regulować wysokość siodełka i kierownicy. Bezpieczeństwo dziecka podniosą metalowe elementy mocujące oraz stalowe łożyska i obręcze kół, oraz blokada skrętu.


Lionelo Bart Air ma pompowane opony ze specjalnym bieżnikiem zapewniające przyczepność i amortyzację oraz magnezową ramę, która sprawia, że rowerek jest niezwykle lekki, więc idealny do zabrania w podróż.