TOP10 najlepszych gier z Mario

Ranking najlepszych gier z Mario według www.naprzerwie.pl.

10 miejsce: Mario na czas

 

 

Jak twierdzi sam autor, gra inspirowana jest graczem, który przeszedł Mario w 11 minut. Naszym zadaniem jest przedostać się przez planszę, przy okazji odbijając się jak najwięcej od przeciwników. Jeśli Mario zbyt często będzie dotykał ziemi, gra się skończy.

 

9 miejsce: Mario Tetris

 

 

Tetrisa chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, ta wersja stylistyką nawiązuje do serii Mario.

 

8 miejsce: Mario kulki

 

 

Połączenie Mario i Pac-mana.

 

7 miejsce: Łap monety z Mario

 

 

Sympatyczna gra, w ktorej nasz uroczy hydraulik musi chwytać zakopane głęboko pod ziemią monety i wydobywać je przy pomocy liany. Szczypce poruszają się same, musimy tylko w odpowiednim czasie wcisnąć klawisz w dół.

 

6 miejsce: Podbijaj piłkę z Mario

 

 

Gra wymagająca zręczności i wyczucia. Musimy podbijać piłkę na głowie Mario najdłużej jak to możliwe. W tym celu pomogą nam ulepszenia, ale trzeba uważać co się zbiera, bo niektóre z nich są pomocne, inne, utrudniają rozgrywkę.

 

5 miejsce: Latający Mario

 

 

Gra zręcznościowa z Mario w roli głównej. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości grzybków i unikanie występujących po drodze ognistych kul. Sterujemy za pomocą strzałek, lewo - prawo to kolejno, zwolnienie i przyśpieszenie.

 

4 miejsce: Mario na motorze

 

 

Mario znudziło się ciągłe bieganie i zbieranie monet, więc kupił sobie motocykl. Teraz musimy pomóc mu przedostać się przez różne plansze, przy okazji wykonując po drodze wymyślne akrobacje. Nie jest to jednak proste, bo motor jest bardzo delikatny i przy upadku z zbyt dużej wysokości - rozpadnie się na części.

 

3 miejsce: Mario Combat

 

 

Dość ciekawa interpretacja gier z Mario. Nasz bohater nie musi już uważać na przeciwników, jako mistrz sztuk walki poradzi sobie z każdą sytuacją, wykorzystując arsenał zabójczych ciosów. Sterujemy za pomocą strzałek, pełne informacje na temat wszystkich ciosów i kombinacji znaleźć można w samouczku.

 

2 miejsce: Mario wyścigi

 

 

Bardzo zabawna gra zręcznościowa, gdzie możemy wcielić się w jednego ośmiu bohaterów i wziąć udział w wielkim wyścigu. Ścigać się będziemy jednak nie po torze, ale po klasycznych planszach z serii. Sterujemy klawiszami WSAD.

 

1 miejsce: Super Mario

 

 

Trochę zmieniona i podrasowana wersja Super Mario. Sterujemy za pomocą strzałek, skok to strzałka w gorę, poziomy wybieramy spacją, a menu klawiszem B.

 

Więcej o: