TOP5 najlepszych gier na Commodore

Ranking najlepszych gier na Commodore www.naprzerwie.pl

5 miejsce: Boulder Dash

 

 

Trochę podrasowana, choć całkiem wierna, wersja Boulder Dasha. Celem gry jest zebranie wszystkich diamentów i dotarcie do następnego poziomu.

 

4 miejsce: Bubble Bobble

 

 

Znany klasyk. Należy chwytać potwory w bańki mydlane, a potem rozbijać je za punkty. Szczegółowe sterowanie w samouczku gry.

 

3 miejsce: Rick Dangerous

 

 

Bardzo przyjemna zręcznościówka w dużej mierze inspirowana filmami o Indiana Jonesie. Mimo swoich lat, charakteryzuje ją śliczna grafika i dość wysoki poziom trudności. Celem gry jest przedarcie się jak najdalej w głąb grobowca, przy okazji zbierając porozrzucane po okolicy skarby. Sterujemy za pomocą strzałek, skok to klawisz w górę, natomiast klawisz ctrl+dół to postawienie bomby, a ctrl+góra strzał w pistoletu. Życzymy miłej zabawy.

2 miejsce: The Great Giana Sisters

 

 

Chociaż na Commodore 64 pojawiło się naprawdę sporo wyśmienitych gier z The Great Giana Sisters wiąże się dość kontrowersyjna historia. Jej producent - Rainbow Arts, był zmuszony do natychmiastowego wycofania gry ze sprzedaży krótko po jej premierze ze względu na naciski ze strony Nintendo. Rzeczywiście, przyglądając się stylistyce gry trudno się dziwić dlaczego tak się stało. Dziś gra jest absolutnym rarytasem dla kolekcjonerów, szczegółowe sterowanie w samouczku gry.

 

1 miejsce: Ghosts'n Goblins

 

 

Bardzo urokliwa platformówka z bajeczną, jak na tamte czasy, grafiką. Rycerz Artur musi uratować swoją księżniczkę z rąk potworów. Nie jest to jednak łatwe zadanie, na jego drodze staną zombie, ogry, smoki, demony i inne straszydła. Sterujemy za pomocą strzałek, skaczemy klawiszem Z, strzelamy X.

 

Więcej o: