TOP10 najlepszych starych gierek!

Ranking najlepszych starych gier www.naprzerwie.pl

10 miejsce: Kung-Fu

 

 

Klasyczna bijatyka, która u nie jednego fana gatunku wywoła westchnienie nostalgii. Mistrz sztuk walki musi pokonać hordy przeciwników i uratować swoją porwaną dziewczynę. Sterujemy za pomocą strzałek kierunkowych, klawisz X to kopniak, klawisz Z uderzenie pięścią, natomiast strzałka w górę to skok.

 

9 miejsce: Tetris

 

 

Tej gry chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Wymyślona w latach osiemdziesiątych bawiła całe pokolenia i po dziś dzień potrafi wciągnąć na całe godziny.

 

8 miejsce: Boulder Dash

 

 

Trochę podrasowana, choć całkiem wierna, wersja Boulder Dasha. Celem gry jest zebranie wszystkich diamentów i dotarcie do następnego poziomu.

 

7 miejsce: Arkanoid

 

 

Kolejny popularny zjadacz czasu. Choć w sieci znaleźć można wiele mutacji tego samego pomysłu, tę wersję Arkanoida przeniesiono prosto z Atari. Sterujemy przy pomocy strzałek lewo, prawo, kulkę wypuszczamy spacją.

 

6 miejsce: Contra

 

 

Contra to chyba jedna z bardziej rozpoznawalnych gier video. Wielu fanów spędziło przy niej dziesiątki godzin próbując pokonać wszystkich bossów i dostać się do serca wyspy. Teraz dzięki tej urodziwej adaptacji możemy jeszcze raz spróbować swoich sił w grze. W wersji podstawowej dostępne są tylko trzy oryginalne poziomy, ale i tak, przyjemnie pograć.

 

5 miejsce: Donkey Kong

 

 

To właśnie w Donkey Kongu zaczęła się kariera najsłynniejszego hydraulika w historii gier - Mario, nazywał się jeszcze wtedy Jumpman i był cieślą.

 

4 miejsce: Prince of Persia

 

 

Prince of Persia teraz przeżywa swoiste odrodzenie za sprawą firmy Ubisoft, ale w dawnych czasach była to jedna z trudniejszych gier platformowo-zręcznościowych. Celem było uratowanie księżniczki z rąk złego wezyra zanim skończył nam się czas. Nie było to jednak łatwe zadanie bo jeśli gracz zginął, musiał zaczynać całą zabawę od początku. Poruszamy się za pomocą klawiszy kierunkowych. Jeśli chcemy złapać się półki wciskamy klawisz w górę, z kolei powolne podejście do krawędzi to klawisz shift, a do skoku klawisz kierunku + w górę. W walce strzałka w górę to parowanie ataków, w dół schowanie broni.

 

3 miejsce: Super Mario

 

 

Jedna z wielu wersji Super Mario, w tym wypadku trochę podrasowana. Sterujemy za pomocą strzałek lewo i prawo, skaczemy strzałką w górę, poziomy wybieramy spacją, a menu klawiszem B.

 

2 miejsce: Space Invaders

 

 

Prawdziwy klasyk prosto z automatów.

 

1 miejsce: Pac-Man

 

 

Tego pana nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Pac-Man to ikona gier video i jednocześnie nieśmiertelny klasyk.

 

Więcej o: