10 miejsce: Zapal zarówki

 

 

Zabaw się w elektryka i zapal wszystkie żarówki na planszy. Obracaj kable tak, aby jedno źródło światła zasiliło wszystkie lampy. Sterujemy za pomocą myszki, życzymy powodzenia.

 

9 miejsce: Tangramz

 

 

Gra w której musimy dopasowywać geometryczne kształty. Naszym zadaniem jest wypełnienie obrysu wszystkimi dostępnymi klockami, a kiedy nam się to uda, przejdziemy do kolejnej planszy. Gra potrzebuje chwilkę czasu, żeby wczytać poszczególne poziomy, ale dzięki temu jest ich bardzo dużo.

 

8 miejsce: Światło

 

 

Należy przenieść światło z jednej kuli na drugą, co można osiągnąć tylko poprzez zetknięcie ich ze sobą. Aby to zrobić, trzeba umiejętnie usuwać przeszkody i wykorzystać fizykę gry, by dotrzeć do wyznaczonego celu. Nie jest to jednak proste, bo na każdej planszy mamy tylko ograniczoną liczbę ruchów.

 

7 miejsce: Tower Blaster

 

 

Zbuduj wieżę szybciej niż przeciwnik szeregując numeryczne klocki od największego do najmniejszego. Przedział numerów to od 1 do 50, a każdy wymieniony element zostanie zastąpiony innym, losowo wybranym. Sterujemy za pomocą myszki.

 

6 miejsce: Poprowadź kulkę do wyjścia

 

 

Gra zręcznościowo-logiczna w której musimy poprowadzić srebrną kulę do wyjścia. Plansza kończy się kiedy kulka znajdzie się na niebieskim portalu. Nie zawsze jest to jednak proste, bo trzeba m.in. budować mosty ze skrzynek i unikać innych kulek. Sterujemy za pomocą strzałek.

 

5 miejsce: Stosiki

 

 

Bardzo ciekawa gra logiczna o nietuzinkowej grafice. Musimy układać poszczególne klocki w stabilne stosy. Jeśli budowla wytrzyma dostatecznie długo i nie wypadnie po za ekran, przejdziemy do kolejnej planszy.

 

4 miejsce: Wściekłe pingwiny

 

 

Gra oparta na tym samym pomyśle co Angry Birds. Pingwiny mają już dość niedźwiedzi polarnych i postanowiły się ich pozbyć przy pomocy wielkiego działa. Pomóż im w tym przedsięwzięciu, strzelaj z taką siła, by pozbyć się wszystkich przeciwników, rozbić jak najwięcej przeszkód, a jednocześnie zużyć jak najmniej pocisków. Sterujemy za pomocą myszki, pierwsze klikniecie określa kierunek strzału, drugie siłę. Dodatkowo możemy przewijać ekran klawiszami A i D, a przybliżać klawiszem S. Życzymy powodzenia.

 

3 miejsce: Zdobądź posążek

 

 

Celem gry jest wysadzenie wieży i dopilnowanie, żeby posążek bezpieczne wylądował na ziemi. Dlatego musimy umiejętnie "podpalać" poszczególne bloki - każdy z nich zachowuje się inaczej i wywołuje mniejszą lub większą eksplozję.

 

2 miejsce: Odmroź niedźwiedzia

 

 

Niedźwiedź polarny miał niefortunny wypadek w wyniku którego zamienił się w kostkę lodu. Naszym zadaniem jest doprowadzić do tego, by wpadł do wody i odtajał.

 

1 miejsce: Fabryka kulek

 

 

Ciekawa gra logiczna w której produkujemy szczególnie wyglądające kulki. Naszym zadaniem jest skopiować przedstawiony na obrazku wzór wykorzystując dostępne przedmioty.

 

Więcej o: