Bo wszystkie dzieci nasze są - kinowe propozycje Monolith Films dla całych rodzin

Monolith Films przygotował propozycje nie tylko dla najmłodszych. Zaprosi do kin na niesamowite przygody już znanych, jak i nowych bohaterów.
Dudi: cała naprzód Dudi: cała naprzód materiały prasowe

Dudi: cała naprzód - w kinach od 12 maja

Film producenta takich obrazów jak nagrodzony 5 OSCARAMI "Artysta", "Yves Saint Laurent", "Grace księżna Monako". Pełna humoru i szalonych przygód podwodna odyseja małej ośmiorniczki i jej opływowych przyjaciół. Jest rok 2100. Poziom oceanów podniósł się na tyle, że ludzkość opuściła ziemię. Teraz gospodarzami naszej planety są wszelkie wodne istoty. Mała ośmiorniczka Dudi i jego przyjaciółki: Ewka - zwariowana ryba żabnica oraz Ala - neurotyczna krewetka, w podwodnej katastrofie tracą dom. Niestety w ich okolicy gęstość zarybienia jest tak wysoka, że podwodne budownictwo nie nadąża za popytem. Próżno tu szukać wolnego lokum na rozsądnym poziomie. W tej sytuacji przyjaciele decydują się wyruszyć w nieznane w poszukiwaniu nowego domu. Będzie kolorowo, zabawnie, czasem trochę niebezpiecznie, ale zawsze ciekawie. Podmorska ekipa dotrze do zatopionych ulic Nowego Jorku, wraku Titanica, a nawet do dalekiej Arktyki. Na szlaku spotkają mnóstwo niezwykłych istot, zawrą wspaniałe przyjaźnie i odkryją niejedną pod-wodną tajemnicę. Reżyseria: Julio Soto Gurpide Ze specjalnym muzycznym udziałem: Young Stadium Club

Mała wielka stopa - w kinach od 4 sierpnia

Film współtwórcy takich animowanych hitów jak "ŻÓŁWIK SAMMY", "JAK UKRAŚĆ KSIĘŻYC", "EPOKA LODOWCOWA 4", "MINIONKI". Nikt ich nie widział, ale wszyscy o nich słyszeli. Yeti! A gdybyś pewnego dnia odkrył, że jesteś jednym z nich? Adam jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym nastolatkiem. Pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje pewien włochaty rodzinny sekret. Otóż jego tata jest potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w puszczy. Oczywiście Adam też ma w sobie geny tej nie-zwykłej istoty, a to niesie ze sobą pewne niezwykłe konsekwencje. Chłopak podobnie jak jego tata posiada szczególne super moce. Wkrótce będzie musiał ich użyć, by obronić siebie i ojca przed tropicielami, którzy na zlecenie pewnej firmy futrzarskiej od lat szukają Yeti. Szykuje się wieeeelka przygoda!

REŻYSERIA: Ben Stassen ("Żółwik Sammy", "Robinson Crusoe")

Gang wiewióra 2 Gang wiewióra 2 materiały prasowe

Gang wiewióra 2 - w kinach od 18 sierpnia

Film współtwórcy takich animowanych hitów jak "MINIONKI", "JAK UKRAŚĆ KSIĘŻYC", "EPOKA LODOWCOWA 4". Sprytny Wiewiór i jego wesoła ferajna powracają, by ocalić park przed podstępnym planem chciwego biznesmena. W parku panuje zgoda, spiżarnia aż pęka w szwach, a Wiewiór cieszy się zasłużoną opinią szlachetnego spryciarza. A jednak nad futrzaną ferajną znów zbierają się czarne chmury. W mieście chodzą słuchy, że pewien bezwzględny inwestor planuje zamienić miejski park w Park Rozrywki. Zwierzaki wiedzą czym to pachnie: to tak jakby w twojej sypialni ktoś otworzył trzy poziomową dyskotekę. Zatem znów muszą wziąć sprawy w kosmate łapki i z pomocą Wiewióra i uroczej Andzi pokazać ludziom, że zwierzaki z parku nie dadzą sobie w orzechy dmuchać!

Gang wiewióra 2materiały prasowe

REŻYSERIA: Cal Brunker ("Rodzinka nie z tej ziemi")

OBSADA ORYGINALNEJ WERSJI JĘZYKOWEJ: Jackie Chan ("Godziny szczytu", "The Karate Kid", "Rycerze z Szanghaju") Katherine Heigl ("Och, życie", "Brzydka prawda", "Wpadka", "Chirurdzy") Will Arnett ("Wojownicze żółwie ninja", "Lego: Przygoda", "Jonah Hex")

My Little Pony. Film My Little Pony. Film materiały prasowe

My Little Pony. Film - w kinach od 6 października

Ukochani bohaterowie dzieci na całym świecie wreszcie na wielkim ekranie! My Little Pony to globalna marka, której ogromna popularność przekłada się na ponad miliard dolarów rocznych przychodów ze sprzedaży licencjonowanych produktów. Zupełnie nowe przygody magicznych kucyków, które po raz pierwszy będą musiały opuścić baśniową Equestrię i wkroczyć w tajemniczy wielki świat. Stadko dzielnych kucyków staje oko w oko ze swoim największym wrogiem. Złowrogi Król Burzy postanawia wykraść całą magię z ich rodzinnego królestwa Equestrii. By ją odzyskać, dzielni bohaterowie wyruszą w pełną przygód podróż, podczas której zyskają nowych przyjaciół jak morskie kucyki czy dobroduszni piraci, przeżyją wiele emocjonujących i zabawnych perypetii i po raz kolejny udowodnią, że przyjaźń to magia!

REŻYSERIA: Jayson Thiessen

OBSADA ORYGINALNEJ WERSJI JĘZYKOWEJ: Emily Blunt ("Sicario", "Na skraju jutra", "Diabeł ubiera się u Prady") Liev Schreiber ("Salt", "X-Men Geneza: Wolverine") oraz SIA

Potworna rodzinka - w kinach 20 października

Przerażająco śmieszna i strasznie porywająca animowana opo-wieść o rodzinie przemiłych, choć dość niezdarnych potworów. Fay Wishbone jest zwyczajną, nieco zbuntowaną nastolatką. Jej młodszy brat Max z racji nieprzeciętnej inteligencji ma na pieńku ze szkolnymi łobuzami. Rodzice natomiast są tak zapracowani, że ledwie znajdują czas na życie rodzinne. Pewnego dnia Fay zabiera wszystkich Wishbone'ów na bal przebierańców. Sama przebiera się za mumię, jej brat za wilkołaka, mama za wampirzycę, a tata za samego Frankensteina. Zabawa jest przednia, aż do chwili, gdy okazuje się, iż na skutek klątwy ich przebrania przestały być tylko żartem, a stały się rzeczywistością. Tak, tak! Wishbone'owie zostali zamienieni w potwory! Od tej chwili robią wszystko, by zdjąć klątwę i uniknąć zaczepek ze strony namolne-go hrabiego Draculi. Wkrótce okaże się też, że bycie potworem ma swoje dobre strony. Max może sam sobą poszczuć szkolnych rozrabia-ków, jego tata jest silniejszy niż wszyscy Avengersi, mama hipnotyzu-je nawet sprzedawców w sklepie, a Fay jest po prostu nieśmiertelna!

REŻYSERIA: Holger Tappe ("Wyspa dinozaura", "Wyspa dinozaura 2", "Safari 3D")

Elliot, the littlest reindeer - w kinach od 17 listopada

Pełna szalonych przygód i porywającego humoru gwiazdkowa komedia dla całej rodziny. Gwiazdka to czas cudów, ale czy koń może zostać reniferem? Z krainy Świętego Mikołaja napływają sensacyjne doniesienia! Tuż przed Gwiazdką szef musi przeprowadzić rekonstrukcję zaprzęgu. Jeden z kluczowych reniferów z przyczyn osobistych postanowił zrezygnować z posady. Kandydatów na stanowisko jest wielu, wy-magania wysokie, a terminy gonią. Czarnym koniem, a właściwie konikiem rywalizacji staje się nieoczekiwanie źrebak Elliott, który od najmłodszych lat marzy o pracy w mikołajowym zaprzęgu. Jego CV nie do końca jednak spełnia wymagania: w rubryce "gatunek" wpisuje bowiem "koń", a w punkcie "wiek" musi podać "niepełnoletni". Dzielny Elliott z pomocą wiecznie głodnej kozy i zwariowanego renifera Mietka wkrótce będzie miał okazję się wykazać. Ktoś bowiem wprowadza w życie intrygę, która ma usunąć Gwiazdkę z kalendarza.

REŻYSERIA: Paul Griffin

Paddington 2 - w kinach od 29 grudnia

Druga część szalonych i zabawnych przygód uroczego misia, którego pokochały dzieciaki i dorośli na całym świecie! Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłon-ności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz może się udać. Każdy przecież chętnie przyjmie pomocną łapę nawet jeśli jest nieco lepka od marmolady. Szczególnie jeśli futrzasty zada swe funda-mentalne pytanie: Misia w sercu nie masz?!

REŻYSERIA: Paul King ("Paddington)")

OBSADA: Ben Wishaw jako Miś ("Paddington", "Spectre", "Skyfall", "Teoria wszystkiego") Hugh Grant ("Boska Florence", "To właśnie miłość", "Notting Hill", "Był sobie chłopiec") Brendan Gleeson ("Assasins' Creed", "Na skraju jutra", "Troja", "Wzgórze nadziei") Sally Hawkins ("Blue Jasmine", "Paddington", "Happy-Go-Lucky") Jim Broadbent ("Atlas chmur", "Paddington", "Bridget Jones 3") Hugh Boneville ("Downtown Abbey", "Obrońcy skarbów", "Paddington")