Jeśli w tym quizie zdobędziesz komplet punktów, to naprawdę masz dobrą pamięć

1 / 12

"W domu mama i Agda zajęte były robieniem świątecznej kiełbasy i wszędzie był straszny rozgardiasz". Pamiętasz, z której książki pochodzi ten cytat?

2 / 12

"Pomysł z tą grotą wcale nie jest głupi - powiedział. - Boisz się komety?" - to oczywiście cytat z książki...

3 / 12

"Wobec tego lepiej, żebyś miał niebieski balonik - powiedziałeś, i tak się stało". A ten cytat, z której książki pochodzi?

4 / 12

"Jeżeli masz jeszcze coś do powiedzenia o moich włosach albo butach, to najlepiej będzie, jeśli zrobisz to teraz dopóki tu jestem". Skąd jest ten cytat?

5 / 12

"A potem, gdy przestał padać deszcz, Miś i Kruczek wybiegli na podwórko". To, oczywiście, cytat z...

6 / 12

"Druga żona przywiozła ze sobą dwie córki o pięknych i gładkich twarzyczkach, lecz za to o sercach czarnych i zazdrosnych" - to cytat z jednej z baśni braci Grimm. Której?

7 / 12

"Masz tu nasionko, zasiej je w doniczce - powiedziała czarownica - i patrz co się stanie". To z kolei cytat z jednej z baśni Hansa Christiana Andersena. Której?

8 / 12

"Byłoby o wiele łatwiej być dobrą, gdyby się miało piękne kasztanowe włosy, nie sądzi pani?" - z której książki pochodzi ten cytat?

9 / 12

"Dorośli są zdecydowanie bardzo bardzo dziwnymi osobami - powtarzał sobie, podróżując dalej". Ten cytat pochodzi, oczywiście, z...

10 / 12

"Spodziewam się, że będziecie miłe i uprzejme dla panny Crewe, która przybyła do nas z bardzo daleka, bo aż z Indii". Z której książki pochodzi ten cytat?

11 / 12

"Chociaż nie brakowało mu jedzenia, jednak dziecko nie rosło wcale, ale było ciągle tak małe jak w chwili urodzenia". Jaki tytuł nosi książka z której pochodzi ten cytat?

12 / 12

"Scrimgeour milczał, gdy przeszli przez zawaloną talerzami i półmiskami kuchnię i wkroczyli do salonu" - te słowa możemy znaleźć w książce...