LEGO THE SIMPSONS - KULTOWY SERIAL "SIMPSONOWIE" W WERSJI LEGO

W maju Grupa LEGO wprowadza na rynek wyjątkową kolekcję 16 minifigurek, które przedstawiać będą postaci z kultowej serii telewizyjnej "Simpsonowie". Do zestawu The Simpsons House dołączy rodzina Simpsonów: Homer, Marge, Bart, Lisa i Maggie oraz ich sąsiedzi i znajomi m.in. Ned Flanders, Charles Burns, klaun Krusty.

Kolekcja LEGO The Simpsons jest przeznaczona zarówno dla małych, jak i dużych fanów kultowego, animowanego, amerykańskiego serialu telewizyjnego "Simpsonowie", który powstał w 1989 roku i od tamtej pory jest nieprzerwanie emitowany. Już od maja miłośnicy serii na całym świecie będą mogli odtwarzać przygody ulubionych bohaterów w swoich domach oraz kreować własne "odcinki" przygód.

- Jesteśmy podekscytowani współpracą ze stacją Fox z okazji 25 rocznicy powstania serialu - mówi Jill Wilfert, wicedyrektor ds. licencji i rozrywki w LEGO Group. Jesteśmy przekonani, że fani LEGO i rodziny Simpsonów pokochają swych bohaterów w wersji LEGO, a kolekcjonowanie minifigurek sprawi im ogromną frajdę. Dodatkowo, z okazji rocznicy, stacja Fox wyemituje w maju specjalny odcinek, w którym miasteczko Springfield i jego mieszkańcy będą w całości stworzeni z klocków LEGO - dodaje Wilfert.

"Simpsonowie" to najdłużej emitowany serial w historii telewizji, nieprzerwanie od 1989 roku. Jest satyrycznym spojrzeniem na amerykański styl życia i amerykańskie społeczeństwo. Już od pierwszych odcinków seria stała się kulturowym fenomenem. Obecnie Fox emituje 25-ty sezon, a 26-ty jest w realizacji. W ciągu 25 lat wyprodukowano ponad 500 odcinków. "Simpsonowie" zdobyli 28 statuetek Emmy, a krótkometrażówka "The Longert Daycare" była w 2012 roku nominowana do Oscara . Także film kinowy "Simpsonowie" okazał się globalnym sukcesem. Z kolei aplikacja The Simpsons: Tapped Out jest numerem 1 w sklepach Apple'a na całym świecie.

LEGO The Simpsons to kolejna kolekcja minifigurek wprowadzona na rynek w tym roku po kolekcji LEGO Movie, inspirowanej filmem "LEGO Przygoda" - pierwszej pełnometrażowej animacji w historii LEGO, której świat został w całości zbudowany z 15 milionów klocków LEGO. - Firma LEGO uważnie obserwuje trendy w popkulturze, podąża za dziećmi, śledzi ich zainteresowania i oferuje im to, co je najbardziej ciekawi i fascynuje. Dlatego w ofercie LEGO znajdują się serie oparte na licencjach popularnych filmów i animacji np. Star Wars , Hobbit, Piraci z Nibylandii. LEGO The Simpsons to absolutny hit dla dzieci i dorosłych, a rodzice będą mogli spędzić z dziećmi fantastyczny, kreatywnie wypełniony czas - mówi Joanna Starzycka-Nogaj, Associate Marketing Manager w LEGO Polska, odpowiedzialna za markę LEGO The Simpsons .

Minifigurki LEGO The Simpsons będą dostępne w szerokiej dystrybucji w cenie 12,00 PLN , a zestaw "The Simpsons House" (nr katalogowy 71006) w limitowanej dystrybucji w rekomendowanej cenie 899,99 PLN.

Pierwsze minifigurki LEGO zostały wyprodukowane w 1978 roku. Do dziś "chodzi" ponad 5 miliardów ludzików LEGO i stanowią największą populację na Ziemi. Od 2010 roku minifigurki są kolekcjonerskie - każda jest sprzedawana w zamkniętym opakowaniu, a kupujący nigdy nie wie, jaka minifigurka znajduje się w środku. Fani często wymieniają się, aby uzbierać całą kolekcję.

Więcej informacji:

www.lego.pl

www.facebook.com/LEGO

Club LEGO - http://club.lego.com/pl-pl

FIRMA LEGO

Firma LEGO powstała w 1932 roku w małym miasteczku Billund w Danii. Założycielem był stolarz Ole Kirk Christiansen, który na skutek kryzysu gospodarczego zaczął produkować drewniane zabawki zgodnie ze swoją dewizą "Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre". Nazwa jest zbitką wyrazów LEg GOdt, czyli po duńsku "baw się dobrze". Dopiero w 1947 z taśmy produkcyjnej zjechała pierwsza plastikowa zabawka. Prototyp klocka, znanego dziś niemal na całym świecie, powstał w 1949 roku. Jednak prawdziwy przełom nastąpił w 1958 roku, kiedy syn założyciela - Godfred Kirk Christiansen - opatentował pomysł łączenia klocków LEGO za pomocą słupka i tulejki. Odkrycie Goldfreda okazało się punktem zwrotnym i kluczem do sukcesu. System sprawił, że budowle LEGO są niezwykle stabilne, a nieograniczone możliwości zespalania elementów pozwalają na tworzenia niesamowitych wręcz konstrukcji. Dwa klocki o ośmiu wypustkach można połączyć aż na 24 różne sposoby, a dla ośmiu takich klocków istnieje prawie nieskończona liczba połączeń!

Kolejnym punktem zwrotnym dla rozwoju firmy, paradoksalnie, stał się pożar w 1960 roku, w wyniku którego zniszczeniu uległa część budynku, gdzie produkowano drewniane zabawki. Od tego momentu jedynym surowcem do produkcji klocków był plastik. W 1966 roku firma Christiansena wytwarzała już 57 różnych zestawów i 25 pojazdów. W 1968 roku w Billund otwarto pierwszy Legoland, czyli park rozrywki zbudowany z klocków. Decyzja okazała się genialnym posunięciem, gdyż tylko w pierwszym roku działalności miejsce odwiedziło 625.000 fanów LEGO. Dziś parki Legoland istnieją także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA i Malezji.

W 1969 roku na rynek wkroczyły klocki LEGO DUPLO, przeznaczone dla dzieci od 1.5 do 5 lat. W 1974 roku świat ujrzał pierwszego ludzika LEGO, a w 1977 roku pierwszą serię LEGO Technic, umożliwiająca starszym dzieciom budowanie modeli mechanicznych. Na początku lat 80. powstał Dział Produktów Edukacyjnych (LEGO Education), by rozwijać linię specjalnych zabawek na użytek szkół i przedszkoli, a także dla dzieci niepełnosprawnych. 1998 to natomiast rok pierwszej, bestsellerowej gry komputerowej - Wyspy LEGO, która sprzedała się niemal w milionie egzemplarzy. Kolejnym krokiem milowym w historii LEGO jest premiera w lutym br. pierwszego pełnometrażowego filmu kinowego, zrealizowanego w technologii 3D.

Dziś szacuje się, że na każdego mieszkańca Ziemi przypadają 62 klocki LEGO, a po świecie "chodzi" ponad 5 miliardów ludzików LEGO. Od 1958 roku w sumie wyprodukowano 650 miliardów klocków, które już dawno wyszły poza pokoje dziecięce i wykorzystywane są przez ludzi sztuki, filmu, architektów czy nauczycieli akademickich. Czy mogło być inaczej, skoro jedynym ograniczeniem w używaniu produktów LEGO jest ludzka wyobraźnia?

LEGO, the LEGO logo and the Minifigure are trademarks and/or copyrights of the LEGO Group. 2014 The LEGO Group.

Copyright © Agora SA