Boże Narodzenie - najnowsze artykuły

 • Dekoracje bożonarodzeniowe - jakie i z czego ozdoby można zrobić samodzielnie?
 • Wierszyki na Boże Narodzenie - najpiękniejsze przykłady
 • Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie - najciekawsze przykłady
 • Jak ubrać choinkę? Skąd się wzięła ta tradycja?

  Jak ubrać choinkę? Skąd się wzięła ta tradycja?

  Zwyczaje świąteczne, które obchodzi się w danym gospodarstwie domowym, mogą się nieco od siebie różnić. Każda rodzina na swój własny sposób przygotowuje się do świąt. I chociaż ogólnie przyjęte są te same zwyczaje, to w rzeczywistości nie każdy celebruje święta tak samo. Jest jednak element, który łączy Święta Bożego Narodzenia w każdym domu - to obecność choinki. Kiedy powinno się ubierać choinkę?

  DD
 • Mikołajki 2019: prezenty dla dzieci na ostatnią chwilę

  Mikołajki 2019: prezenty dla dzieci na ostatnią chwilę

  Zapomniałeś, że mikołajki 2019 wypadają już dziś? Nic straconego, podpowiadamy, jakie prezenty dla dzieci możesz zdobyć na ostatnią chwilę. Wbrew pozorom świąteczne skarpetki nie są najgorszym pomysłem.

  nn-k
 • Boże Narodzenie 2019 - ile wydajemy na prezenty dla dzieci? Co znajdzie się pod choinką?
 • Kartki na Boże Narodzenie - jak zrobić piękną i wyjątkową kartkę świąteczną?

  Kartki na Boże Narodzenie - jak zrobić piękną i wyjątkową kartkę świąteczną?

  Kartki na Boże Narodzenie można kupić w każdym sklepie, kiosku i supermarkecie. Zakup gotowego egzemplarza i podarowanie go bliskim jest oczywiście miłe, ale o wiele bardziej docenia się kartkę, którą ktoś wykonał dla nas samodzielnie. Przekonujemy, że nie jest to wcale trudne, nie wymaga wielu akcesoriów, a do tego jest świetną rozrywką. Co jest potrzebne do wykonania kartki świątecznej i jak się do tego zabrać?

  DD
 • Prezenty na mikołajki dla dzieci w szkole. Co kupić koledze lub koleżance? Pomysły
 • Prezenty na święta dla rodziców. Pomysły i podpowiedzi

  Prezenty na święta dla rodziców. Pomysły i podpowiedzi

  Prezenty na święta dla rodziców powinny mamie i tacie sprawić radość. Czym się kierować, by były strzałem w dziesiątkę? Przede wszystkim robiąc je, warto myśleć o osobach, które chcemy obdarować. O tym, co je interesuje, czego potrzebują, co mogłoby je ucieszyć.

  mb
 • Prezent na święta dla taty - co wybrać?

  Prezent na święta dla taty - co wybrać?

  Prezent na święta dla taty powinien go ucieszyć i zaskoczyć. Na co się zdecydować? Czym się kierować? Najważniejsze to myśleć o tacie: jaki jest, czym się interesuje, co lubi, czego potrzebuje, co sprawi mu radość. Później wystarczy tę rzecz znaleźć - nie powinno być to trudne.

  mb
 • Boże Narodzenie 2019 - kiedy, tradycje, ciekawostki, ozdoby, prezenty

  Boże Narodzenie 2019 - kiedy, tradycje, ciekawostki, ozdoby, prezenty

  Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych świąt w religii chrześcijańskiej. Obchodzi się je, by upamiętnić przyjście na świat Jezusa Chrystusa. Jakie są tradycje związane z tym świętem? Ile potraw wigilijnych powinno być na świątecznym stole? I czemu służy dzielenie się opłatkiem?

  DD
 • Prezenty na święta dla nastolatków. Co kupić?

  Prezenty na święta dla nastolatków. Co kupić?

  Prezenty na święta dla nastolatków spędzają sen niejednej osobie. Trudno się dziwić - młodzież bywa nie tylko wybredna, ale i nie zadowoli się zabawką, która jeszcze niedawno wywoływała okrzyk radości. Sytuacja na szczęście nie jest beznadziejna.

  mb
 • Prezenty na święta dla mamy - co wybrać?

  Prezenty na święta dla mamy - co wybrać?

  Prezenty na święta dla mamy powinny sprawić jej wiele radości. Co wybrać, by mogły również mile zaskoczyć? Możliwości jest naprawdę wiele. Szukając odpowiedniego drobiazgu wystarczy myśleć o mamie: jej zainteresowaniach czy guście.

  mb
 • Jak zapakować prezent? Pomysły i podpowiedzi

  Jak zapakować prezent? Pomysły i podpowiedzi

  Jak zapakować prezent, by wyglądał estetycznie, stylowo i cieszył oko? W prosty sposób. Wystarczy kupić ładne opakowanie oraz skorzystać z kilku podpowiedzi. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od przyjętej koncepcji.

  mb
 • Prezent na święta dla chłopaka - malucha, przedszkolaka i nastolatka
 • Święty Mikołaj - życiorys, legendy i adres

  Święty Mikołaj - życiorys, legendy i adres

  Święty Mikołaj - kogo widzisz, kiedy słyszysz tę nazwę? Z pewnością miłego, starszego pana w czerwonym ubraniu, z lekką nadwagą i białą brodą, który radośnie pokrzykuje "ho-ho-ho". Każdy go zna i wie, co jegomość robi. To oczywiste: przemierza świat na saniach ciągniętych przez zaprzęg reniferów - odwiedza dzieci w domach i rozdaje prezenty. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że święty Mikołaj ma swój pierwowzór. To biskup Miry, postać historyczna, wyniesiona przez Kościół na ołtarze.

  mb
 • Boże Narodzenie 2019: kiedy zaplanować urlop? A kiedy przerwa świąteczna w szkole?
 • Kalendarz adwentowy. Jak go zrobić samodzielnie? Niespodzianki i zadania

  Kalendarz adwentowy. Jak go zrobić samodzielnie? Niespodzianki i zadania

  Kalendarz adwentowy to specjalny kalendarz, który służy do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu do Wigilii. Dzięki niemu (nie tylko) dzieci mogą celebrować oczekiwanie na święta, odhaczać dni do Bożego Narodzenia, a i codziennie odkrywać nowe zadanie adwentowe czy drobiazg.

  mb
 • Filmy świąteczne dla dzieci - dorośli oglądają je równie chętnie

  Filmy świąteczne dla dzieci - dorośli oglądają je równie chętnie

  Święta to czas dla rodziny i każdy pragnie go spędzić w miłej, rodzinnej atmosferze. Jeśli będzie za zimno na spacery, a święta zachęcą do odpoczynku przed telewizorem, proponujemy obejrzenie świątecznych filmów dla dzieci. Szczególnie takich, przy których dorośli będą się równie dobrze bawić.

  DD