• Domowy budżet pod kontrolą

  To wręcz nieprawdopodobne, ale większość polskich gospodarstw nie posiada żadnych oszczędności. Połowa z nas ma za to do spłacenia przynajmniej jeden kredyt. A co dziesiąty Polak zalega z comiesięcznymi opłatami. Pieniądze rozchodzą się błyskawicznie. Podpowiadamy proste zasady, którymi warto się kierować w finansach, żeby osiągać swoje cele i zapanować nad domowym budżetem.

 • Kiedy zacząć rozmawiać z dziećmi o pieniądzach?

  Wtajemniczajmy dzieci w rodzinne wydatki, niech wiedzą, co i ile kosztuje. Radzimy jak najwcześniej, ale w sposób i na tematy dostosowane do ich wieku. Z małymi dziećmi rozmowa o stanie konta mija się z celem. Ale wytłumaczenie im, że chodzimy do pracy, za której wykonywanie otrzymujemy pieniądze, za które kupujemy różne rzeczy, ma już olbrzymi sens.

 • Budżet rodzinny: nie umiecie oszczędzać? Oto kilka prostych zasad

  Oszczędzanie to gra zespołowa. Świetnie, że chcesz żyć oszczędniej i nauczyć się efektywnie zarządzać domowym budżetem, ale sam nic nie osiągniesz. Jak więc nauczyć rodzinę oszczędzania? Wprowadźcie do swojego życia kilka ważnych, ale prostych zasad.

 • Nie tylko świnka skarbonka

  Jak nauczyć dziecko oszczędzania? To pozornie proste zadanie większości z nas przychodzi. z trudem. Głównie dlatego, że sami nie potrafimy tego robić dobrze. Da się to jednak zmienić.