-
7 prostych zasad, które sprawią, że poczujesz, że kontrolujesz rzeczywistość
Jak zachować poczucie kontroli nad rzeczywistością, a jednocześnie nie stanąć w miejscu? Oto 7 prostych zasad, które ci w tym pomogą.
-
Z dzieckiem na zakupach. Proste zasady, które warto ustalić zanim wejdziecie do sklepu
Wielu rodziców uważa, że zakupy z dziećmi to wręcz sport wyczynowy i to tylko dla odważnych. Jednak zakupy z naszymi pociechami nie muszą tak wyglądać. Wystarczy kierować się pewnymi prostymi zasadami, które warto ustalić z dzieckiem jeszcze zanim wejdziecie do sklepu.
-
Od 2 do 2,5 tys. zł - tyle średnio kosztuje miesięczne utrzymanie dwójki dzieci. Pytamy rodziców, jak dzielą się wydatkami
Wychowywanie dzieci to spory wydatek. By je utrzymać do pełnoletniości, musimy - zdaniem ekspertów - przeznaczyć nawet kilkaset tysięcy złotych. Jak dzielą się tymi wydatkami rodzice i co zrobić, żeby lepiej zarządzać domowym budżetem?
-
Domowy budżet pod kontrolą
To wręcz nieprawdopodobne, ale większość polskich gospodarstw nie posiada żadnych oszczędności. Połowa z nas ma za to do spłacenia przynajmniej jeden kredyt. A co dziesiąty Polak zalega z comiesięcznymi opłatami. Pieniądze rozchodzą się błyskawicznie. Podpowiadamy proste zasady, którymi warto się kierować w finansach, żeby osiągać swoje cele i zapanować nad domowym budżetem.
-
Kiedy zacząć rozmawiać z dziećmi o pieniądzach?
Wtajemniczajmy dzieci w rodzinne wydatki, niech wiedzą, co i ile kosztuje. Radzimy jak najwcześniej, ale w sposób i na tematy dostosowane do ich wieku. Z małymi dziećmi rozmowa o stanie konta mija się z celem. Ale wytłumaczenie im, że chodzimy do pracy, za której wykonywanie otrzymujemy pieniądze, za które kupujemy różne rzeczy, ma już olbrzymi sens.
-
Nie musisz żyć z kalendarzem w ręku, ale pewne rzeczy warto zaplanować
Podpowiadamy proste i racjonalne rozwiązania, którymi warto się kierować, by swobodniej i efektywniej zarządzać własnym czasem i budżetem - trzy proste zasady, które pomogą uniknąć wielu zaskoczeń
-
Od 10 zł na dzień po 400 na 10 dni - ile dają rodzice dzieciom na kolonie? [SONDA]
Rozpoczął się sezon na kolonie, a wraz z nimi dylematy rodziców związane z tym, ile pieniędzy dawać dzieciom jako kieszonkowe na wyjazd. Zdania są podzielone, a kwoty pod względem wysokości zupełnie różne.
-
Budżet rodzinny: kieszonkowe dla dzieci. Czy jest potrzebne? Kiedy zacząć dawać dzieciom pieniądze?
Dawać kieszonkowe, czy nie dawać? Jeśli dawać, to ile i kiedy zacząć wypłacać dzieciom pieniądze? Czy powinna to być nagroda za dobre wyniki w nauce i wypełnianie domowych obowiązków, czy raczej kieszonkowe nie powinno być łączone z tymi aspektami życia dziecka? Przekonajmy się.
-
Budżet rodzinny: nie umiecie oszczędzać? Oto kilka prostych zasad
Oszczędzanie to gra zespołowa. Świetnie, że chcesz żyć oszczędniej i nauczyć się efektywnie zarządzać domowym budżetem, ale sam nic nie osiągniesz. Jak więc nauczyć rodzinę oszczędzania? Wprowadźcie do swojego życia kilka ważnych, ale prostych zasad.
-
Nie tylko świnka skarbonka
Jak nauczyć dziecko oszczędzania? To pozornie proste zadanie większości z nas przychodzi. z trudem. Głównie dlatego, że sami nie potrafimy tego robić dobrze. Da się to jednak zmienić.