Książki dla dzieci na wakacje - co polecić małemu czytelnikowi, by się nie znudził?

Książki dla dzieci na wakacje to idealna propozycja dla małych entuzjastów czytania. Dzięki odpowiednim lekturom rodzice mają też okazję zachęcić swoje pociechy do czytania, nawet jeśli do tej pory tego nie robiły. Przekonaj się, jakie pozycje książkowe mogą być doskonałe dla najmłodszych, zwłaszcza w czasie letnich wakacji.

Książka dla dzieci o wakacjach: "Wakacje z Bąblami"

Książka dla dzieci o wakacjach? Najmłodsi na pewno nie przejdą obojętnie obok pięknie ilustrowanej książeczki autorstwa Moniki Kamińskiej – "Wakacji z Bąblami".

Bohaterami tej uroczej opowiastki, która na pewno umili letnie dni, jest czwórka dzieci w różnym wieku, mieszkających wraz z rodzicami. Ku rozczarowaniu wszystkich okazuje się, że z wakacyjnych planów nic nie wyjdzie, wymarzony wyjazd nad morze zostaje odwołany. Domownicy szukają sposobu, by umilić sobie wakacje, spędzane na miejscu.

Książka na wakacje dla dzieci: "Gdy smok się wprowadza"

Kolejna ciekawa książka na wakacje dla dzieci? Przedstaw pociechom opowieść pełną magii i sięgnij po publikację "Gdy smok się wprowadza". O czym opowiada tajemniczo zatytułowana historia?

Książeczka autorstwa Jodi Moore przybliża losy rodziny, która spędza letni dzień na plaży. Bawiący się chłopiec postanawia zbudować wspaniały zamek z piasku. Jego dzieło docenia smok, który postanawia wprowadzić się do piaskowej budowli. Mały bohater jest zachwycony nowym przyjacielem – w końcu smok to wyjątkowo niezwykły towarzysz! Rodzina małego chłopca nie chce jednak uwierzyć w istnienie fantastycznego stworzenia.

Zobacz wideo Byki nienawidzą czerwonego koloru? Bronek obala popularne mity [Pracownia Bronka]

Książka o wakacjach dla dzieci: "Truskawkowe lato"

Jaka książka o wakacjach dla dzieci spodoba się nieco starszym pociechom? Pozwól, by młodzi czytelnicy poznali sympatyczną dwunastolatkę, Klarę Koziołek. Jej przygoda w czasie przerwy od nauki została opisana w publikacji "Truskawkowe lato" autorstwa Pauliny Płatkowskiej.

Bohaterka książki dla dzieci po raz pierwszy się zakochuje. Niestety obiekt jej westchnień nie odwzajemnia uczuć nastolatki. Przed Klarą czekają jednak wakacje, które mogą nadal przynieść wiele dobrego. Dziewczyna nie spodziewa się, że już niedługo pozna całkiem nowe uczucia. Zastanawia się też, dlaczego Karol, jej kolega z klasy, wciąż czegoś od niej chce. W tej opowieści nie zabraknie miejsca na miłosne rozterki!

Wakacyjne książki dla dzieci – które publikacje również mogą spodobać się najmłodszym?

Wakacyjne książki dla dzieci to także wiele innych interesujących pozycji, wśród których nie brakuje propozycji polskich autorów. Zadbaj o to, by Twoja pociecha mogła rozwijać swoje czytelnicze umiejętności oraz zainteresowanie literaturą w czasie wolnym od szkoły czy przedszkola. Dowiedz się koniecznie, w których książkach można odnaleźć historie, rozgrywające się w czasie lata. Wymienione poniżej tytuły na pewno przypadną do gustu najmłodszym i zapewnią im zajęcie rozwijające wyobraźnię i zachęcające do samodzielnego obcowania z literaturą.

  • "Jagodowy dziadek" – Katarzyna Wasilkowska
  • "Wakacje grzecznego psa" – Wojciech Cesarz
  • "Wakacje z duchami" – Adam Bahdaj
  • "Krowa Matylda na wakacjach" – Alexander Steffensmeier
  • "Pax" – Sara Pennypacker
  • "Most do Terabithii" – Katherine Paterson.

Zobacz też: Książki dla 4-latki. Które tytuły warto podarować dziecku?

Więcej o: