Książki na wakacje dla młodzieży - co ciekawego do czytania warto zabrać na tegoroczny wyjazd?

Książki na wakacje dla młodzieży pomogą rozbudzić wyobraźnię, a także przyjemnie spędzić czas. Zobacz, jakie pozycje warto zabrać ze sobą w podróż lub spędzić z nimi wyjątkowo ponury, pochmurny dzień.

Książka dla młodzieży na wakacje: "Siedmioro świętych bez twarzy" M.K. Lobb

Książka dla młodzieży na wakacje to idealny sposób na zabicie nudy i poszerzenie horyzontów. Chwile wypoczynku sprzyjają czytaniu, czy to w tradycyjnej, papierowej wersji, czy na ekranie czytnika. Już niedługo, bo w połowie lipca, ukaże się wciągająca powieść dla młodzieży "Siedmioro świętych bez twarzy".

Opisywana książka to debiut literacki M.K. Lobb. Jest powieścią fantasy z wyraźnie zarysowanym wątkiem kryminalnym. Na pewno przyciągnie uwagę odbiorców lubiących obydwa te gatunki.

Czytelnik przenosi się do świata, którym niekoniecznie sprawiedliwie rządzą apostołowie sześciu świętych. Tymczasem osoby, które nie znajdują się w grupie uprzywilejowanej, muszą prowadzić samotną walkę z losem. Rossana Lacertosa obrała sobie za cel obalenie skorumpowanego systemu – czarę goryczy w jej przypadku przelała śmierć zamordowanego ojca. Chce skorzystać z własnych mocy apostołki Cierpliwości i wziąć udział w buncie. Jednocześnie chce się zmierzyć z chłopakiem, który ją zostawił. Tymczasem Damien Venturi, będąc najmłodszym dowódcą straży w historii, musi z oddaniem służyć świętym, a jednocześnie pozostawać nieczułym na podszepty serca. Mimo wszystko, wciąż obawia się spotkania z Rossaną.

Jak potoczą się losy tej dwójki? Każdy, kto sięgnie po tę pozycję, na pewno szybko się przekona!

Książka na wakacje dla młodzieży: "Lato złamanych zasad" K.L. Walther

Książka na wakacje dla młodzieży? Obyczajowa powieść "Lato złamanych zasad" autorstwa K.L. Walther na pewno zainteresuje wiele nastolatków. Letnia historia jednocześnie idealnie wpasuje się w wakacyjną porę. Jej premiera przypada akurat na czerwiec 2023.

Główna bohaterka, Meredith, bardzo przeżyła śmierć swojej siostry. To z jej powodu odcięła się nie tylko od rodziny, ale i od przyjaciół. Półtora roku po tym wydarzeniu jest jednak gotowa, by nadrobić to wszystko, czego sama sobie odmówiła. Aby tego dokonać, chce wykorzystać rodzinny zjazd, na którym tym razem odbędzie się też wesele kuzynki. Wśród tradycji praktykowanych przez rodzinę Meredith jest Gra w Zabójcę. Dziewczyna postanawia wziąć w niej udział dla zmarłej siostry.

Czy Meredith pozwoli, by jej serce zabiło mocniej w porywie niespodziewanej miłości?

Zobacz wideo Dinozaury mogły żyć 300 lat?! Mnóstwo ciekawostek o prehistorycznych gadach [Pracownia Bronka]

Fajne książki na wakacje dla młodzieży: seria "Wojownicy" Erin Hunter

Fajne książki na wakacje dla młodzieży można znaleźć praktycznie wszędzie. Jedną z propozycji dłuższych serii, idealnych na letni czas, są "Wojownicy" Erin Hunter.

Mowa tu o fantastycznym cyklu, stworzonym przez grupę autorek pod wspólnym pseudonimem, opowiadającym o kotach. Żyją one w różnych klanach: Pioruna, Wiatru, Rzeki, Cienia, Nieba i Krwi. Bohaterowie wierzą, że po śmierci zasilą szeregi Klanu Gwiazdy. Zwierzęta te są samowystarczalne i do przetrwania nie potrzebują wsparcia człowieka.

Prócz tego, na uwagę młodzieży zasługują takie serie książkowe, jak:

  • "Czerwona królowa" – Victoria Aveyard (fantasy),
  • "Maybe" – Colleen Hoover (obyczajowa),
  • "Dotknij mnie" – Tahereh Mafi (science-fiction),
  • "Zwiadowcy" – John Flanagan (fantasy, przygodowa),
  • "Pretty Little Liars" – Sara Shepard (obyczajowa),
  • "Cinder" – Marissa Meyer (fantasy, science-fiction).

Zobacz też: Książki dla 9-latka: po jakie pozycje warto sięgnąć?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.