Filmy świąteczne dla dzieci - 10 propozycji na familijny wieczór w czasie oczekiwania na święta

Filmy świąteczne dla dzieci można oglądać całą rodziną w trakcie przygotowań lub po uroczystej kolacji. Które tytuły warto zaprosić w nadchodzące święta? Sprawdź z nami listę najwyżej ocenianych produkcji.

Film świąteczny dla dzieci - propozycje dla najmłodszych 

Okres świątecznych przygotowań potrafi podnieść temperaturę w niejednym domu, czasami jedyną metodą na chwilę względnego spokoju jest seans dla malucha. Przepis na film świąteczny dla dzieci, który zdobędzie serca najmłodszych widzów to pozytywny bohater i wciągająca historia. Poniżej znajdziesz 10 najlepszych propozycji. 

  • Kubuś Puchatek: Puchatkowego Nowego Roku 

Noworoczne odliczanie przerywa mocna deklaracja Królika, który oznajmia przyjaciołom, że zamierza opuścić Stumilowy Las. Przyczyną jest zachowanie reszty bohaterów, którzy, aby zatrzymać przyjaciela, obiecują poprawę. 

  • Święta na Ulicy Sezamkowej 

W wigilijny wieczór tata Elmo opowiada pluszakowi bajkę na dobranoc z bohaterem w postaci praprawnuka różowej maskotki. Dawniej Ulica Sezamkowa była zupełnie innym miejscem o wyjątkowej atmosferze. Elmo postanawia z pomocą przyjaciół przywrócić prawdziwego Ducha Świąt Bożego Narodzenia

  • Frozen 

Zimowa animacja Disneya to idealna propozycja dla dzieci w każdym wieku z fantastycznym przesłaniem, które uczy dystansu do świata i problemów. 

ElsaElsa Kadr z bajki Kraina Lodu

Świąteczny film dla dzieci - kultowe tytuły 

Najlepszy świąteczny film dla dzieci? To musi być komedia! Znane powiedzenie mówi o tym, że lubimy to, co już znamy, Dokładnie ta sama zasada dotyczy świątecznych komedii. Co warto obejrzeć ponownie? Poniżej przedstawimy zestawienie najciekawszych świątecznych filmów dla dzieci, do których wracamy co roku. 

  • Kevin sam w domu 

Historia 8-letniego Kevina, który przez przypadek zostaje sam w  domu na święta i musi chronić dobytek przed parą rabusiów, śmieszy kolejne pokolenia. Ten tytuł to świąteczna tradycja wielu rodzin, a gdy pewna stacja telewizyjna zdecydowała się zaniechać emisji, fala sprzeciwów przywróciła kultowy tytuł na mały ekran. 

'Kevin sam w domu''Kevin sam w domu' Materiały Prasowe

  • Ekspres polarny 

Dobrze znana i lubiana historia chłopca, który wątpi w magię Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko zmienia się, gdy zostaje pasażerem wyjątkowego pociągu zmierzającego wprost w kierunku siedziby Św. Mikołaja

Materiały promocyjne filmu 'Ekspres polarny'Materiały promocyjne filmu "Ekspres polarny" 

  • Grinch Świąt nie będzie 

Mieszkańcy małej wioski o nazwie "Ktosiowo" przygotowują się do świąt, tymczasem samotnik Grinch robi wszystko, aby pokrzyżować ich radosne plany. Czy ponownie uda się uratować święta? 

Zobacz wideo Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia?

Filmy wigilijne dla dzieci - co warto zobaczyć na Netflixie?

Czy zimowa odsłona Netflixa kryje w sobie ciekawe tytuły dla najmłodszych? Sprawdź filmy wigilijne dla dzieci, które przeniosą maluchy do świata niezwykłych historii. 

Filmy na święta dla dzieci - lista Netflixa:

Oto lista filmów na święta dla dzieci od Netflixa:

  • Scrooge: A Christmas Carol

To kolejne podejście do znanej opowieści Charlesa Dickensa, którą twórcy opisują jako: "Nadprzyrodzoną, podróżującą w czasie muzyczną adaptację ostatecznej historii bożonarodzeniowej".

  • Święta śmieciarki 

Współczesne filmy na święta dla dzieci potrafią zaskoczyć, w odróżnieniu od klasyków poruszają zaskakujące tematy. "Święta śmieciarki" to opowieść o wypadku Świętego Mikołaja, który w drodze do dzieci rozbija się na wysypisku. Jednak Staś oraz jego czworonożni przyjaciele zrobią wszystko, aby prezenty dotarły pod wszystkie adresy. 

  • Kosmiczne święta 

Historia fatalnej pomyłki, gdy młody elf myli kosmitę z prezentem gwiazdkowym, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w wielu domach dzieci zastaną pustki pod choinką. Przybysz z innej planety planuje zniszczyć grawitację i tym sposobem przejąć wszystkie ziemskie prezenty. 

  • W śnieżną noc 

Propozycja dla nastolatków, gdy w Wigilię nad małe miasteczko nadciąga burza śnieżna, opadają wszystkie maski. Przyjaźń, życie uczuciowe oraz przyszłość grupki licealistów wywraca się do góry nogami. 

Zobacz też: Prezent na mikołajki dla dzieci do 10 zł. Coś dla tych, którzy będą zaciskać pasa przy świątecznych zakupach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.