Zabawy na Halloween - worek pełen strasznych pomysłów

Zabawy na Halloween łączą w sobie przyjemnie spędzony czas oraz dreszczyk emocji. Co więcej, każdy znajdzie tu coś dla siebie: od szycia teatralnych strojów po zabawy kulinarne. Szukasz pomysłów na jesienną imprezę? Sprawdź dobrze znane zabawy halloweenowe dla dzieci oraz całkiem nowe i straszne aktywności.

Halloween dla dzieci - konkurs na najlepsze przebranie 

Wieczór Halloween to doskonała okazja do tego, aby zamienić się w swojego ulubionego bohatera. Konkurs na najlepsze przebranie można zorganizować w szkole lub przedszkolu, na przykład w ramach lekcji języka angielskiego. Warunkiem musi być oryginalny pomysł i własnoręczne wykonanie. Nie chodzi przecież o to, aby oceniać gotowe stroje z sieciówek. Halloween dla dzieci może trwać od rana do nocy. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na gry i zabawy po zmroku. 

Stroje na Halloween dla chłopców muszą być straszne. Zdjęcie ilustracyjneStroje na Halloween dla chłopców muszą być straszne. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Gry: Halloween i nawiedzony dom 

Jest to rodzaj gry sąsiedzkiej, która angażuje kolejnych mieszkańców w okolicy. Chociaż Halloween w Polsce jeszcze raczkuje, to każda aktywność poza ekranem telefonu jest na wagę złota. Szukasz najlepszej gry na Halloween? Zasady "Nawiedzonego domu'' znajdziesz poniżej: 

  • Wypełnij papierową torbę kilkoma przysmakami w klimacie Halloween.
  • Dołącz rysunek ducha i instrukcję gry wraz z adnotacją ''Twój dom został nawiedzony!''
  • Zakradnij się do domu sąsiada i połóż torbę na ganku. 
  • Następnie zadzwoń do drzwi i uciekaj!
  • Ktokolwiek otrzyma straszną niespodziankę, będzie musiał umieścić rysunek ducha na swoich drzwiach, tak aby wszyscy wiedzieli, że dom został nawiedzony. 
  • Właściciel ostatniego nawiedzonego domu musi rozpocząć grę poza najbliższym sąsiedztwem. 
Zobacz wideo Ciastka na Halloween - pyszne i przerażające!

Zabawy halloweenowe dla dzieci - Cukierek albo psikus 

Cukierek albo psikus, czyli dobrze znana i lubiana zabawa halloweenowa dla dzieci w formie wyprawy po słodycze. Jak rozpoznać, który dom uczestniczy w zabawie? Z pewnością drogę wskażą straszne dekoracje przed wejściem i duch z poprzedniej gry na drzwiach. Na czym konkretnie polega wyprawa po słodycze? 

  • Dzieci w przebraniach oraz z workiem na słodycze chodzą od domu do domu z wesołym hasłem: "Cukierek albo psikus". 
  • Domownicy, którzy nie przygotowali słodkiego poczęstunku, muszą się liczyć z psikusem (np. z dodatkową dekoracją w postaci girlandy z papieru toaletowego w ogrodzie). 

Zabawy na Halloween - Cukierek albo psikus. Zdjęcie ilustracyjneZabawy na Halloween - Cukierek albo psikus. Zdjęcie ilustracyjne FamVeld/shutterstock.com

Gry halloweenowe - konkurs na najbardziej straszną historię 

Wieczór Halloween nie może się odbyć bez strasznych opowieści przy świetle latarki. Kolejny mówca podświetla sobie twarz i w tak dramatycznej atmosferze opowiada swoją historię. Werdykt może być tylko jeden, wygrywa ten, kto zbierze najwięcej okrzyków z przerażenia. Gry halloweenowe pobudzają wyobraźnię i jednocześnie pomagają oswoić się ze strachem. 

Zabawy na Halloween - upiorny poczęstunek 

Po wymagającym wieczorze pełnym wrażeń dzieci zasługują na straszny poczęstunek, który można przygotować w kilka chwil bez większego wysiłku. Poniżej garść smacznych pomysłów: 

Zobacz też: Halloween 2022 - kiedy obchodzimy? 8 pomysłów na przebranie dla dzieci i nastolatków

Więcej o:
Copyright © Agora SA