Zabawy na Halloween - worek pełen strasznych pomysłów

Zabawy na Halloween łączą w sobie przyjemnie spędzony czas oraz dreszczyk emocji. Co więcej, każdy znajdzie tu coś dla siebie: od szycia teatralnych strojów po zabawy kulinarne. Szukasz pomysłów na jesienną imprezę? Sprawdź dobrze znane zabawy halloweenowe dla dzieci oraz całkiem nowe i straszne aktywności.

Halloween dla dzieci - konkurs na najlepsze przebranie 

Wieczór Halloween to doskonała okazja do tego, aby zamienić się w swojego ulubionego bohatera. Konkurs na najlepsze przebranie można zorganizować w szkole lub przedszkolu, na przykład w ramach lekcji języka angielskiego. Warunkiem musi być oryginalny pomysł i własnoręczne wykonanie. Nie chodzi przecież o to, aby oceniać gotowe stroje z sieciówek. Halloween dla dzieci może trwać od rana do nocy. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na gry i zabawy po zmroku. 

Stroje na Halloween dla chłopców muszą być straszne. Zdjęcie ilustracyjneStroje na Halloween dla chłopców muszą być straszne. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Stroje na Halloween dla chłopców muszą być straszne. Zdjęcie ilustracyjneStroje na Halloween dla chłopców - kilka prostych w przygotowaniu propozycji

Gry: Halloween i nawiedzony dom 

Jest to rodzaj gry sąsiedzkiej, która angażuje kolejnych mieszkańców w okolicy. Chociaż Halloween w Polsce jeszcze raczkuje, to każda aktywność poza ekranem telefonu jest na wagę złota. Szukasz najlepszej gry na Halloween? Zasady "Nawiedzonego domu'' znajdziesz poniżej: 

  • Wypełnij papierową torbę kilkoma przysmakami w klimacie Halloween.
  • Dołącz rysunek ducha i instrukcję gry wraz z adnotacją ''Twój dom został nawiedzony!''
  • Zakradnij się do domu sąsiada i połóż torbę na ganku. 
  • Następnie zadzwoń do drzwi i uciekaj!
  • Ktokolwiek otrzyma straszną niespodziankę, będzie musiał umieścić rysunek ducha na swoich drzwiach, tak aby wszyscy wiedzieli, że dom został nawiedzony. 
  • Właściciel ostatniego nawiedzonego domu musi rozpocząć grę poza najbliższym sąsiedztwem. 
Zobacz wideo Ciastka na Halloween - pyszne i przerażające!

Zabawy halloweenowe dla dzieci - Cukierek albo psikus 

Cukierek albo psikus, czyli dobrze znana i lubiana zabawa halloweenowa dla dzieci w formie wyprawy po słodycze. Jak rozpoznać, który dom uczestniczy w zabawie? Z pewnością drogę wskażą straszne dekoracje przed wejściem i duch z poprzedniej gry na drzwiach. Na czym konkretnie polega wyprawa po słodycze? 

  • Dzieci w przebraniach oraz z workiem na słodycze chodzą od domu do domu z wesołym hasłem: "Cukierek albo psikus". 
  • Domownicy, którzy nie przygotowali słodkiego poczęstunku, muszą się liczyć z psikusem (np. z dodatkową dekoracją w postaci girlandy z papieru toaletowego w ogrodzie). 

Zabawy na Halloween - Cukierek albo psikus. Zdjęcie ilustracyjneZabawy na Halloween - Cukierek albo psikus. Zdjęcie ilustracyjne FamVeld/shutterstock.com

Gry halloweenowe - konkurs na najbardziej straszną historię 

Wieczór Halloween nie może się odbyć bez strasznych opowieści przy świetle latarki. Kolejny mówca podświetla sobie twarz i w tak dramatycznej atmosferze opowiada swoją historię. Werdykt może być tylko jeden, wygrywa ten, kto zbierze najwięcej okrzyków z przerażenia. Gry halloweenowe pobudzają wyobraźnię i jednocześnie pomagają oswoić się ze strachem. 

Tworzenie strojów na Halloween dla dzieci to świetna zabawa. Zdjęcie ilustracyjneStroje na Halloween. Kilka pomysłów na kostiumy halloweenowe dla dziewczynek

Zabawy na Halloween - upiorny poczęstunek 

Po wymagającym wieczorze pełnym wrażeń dzieci zasługują na straszny poczęstunek, który można przygotować w kilka chwil bez większego wysiłku. Poniżej garść smacznych pomysłów: 

Zobacz też: Halloween 2022 - kiedy obchodzimy? 8 pomysłów na przebranie dla dzieci i nastolatków

Więcej o: